رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

پتانسیل صعودی محدود، با وجود تورم بریتانیا اوکراین در کانون توجه

خریدارهای GBP با خوش بینی به وضعیت اوکراین نجات یافتند، ضعف DXY به عنوان 1.3000 استحکام را حفظ می کند.

واگرایی سیاست پولی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا با تمرکز بر تورم بریتانیا.

به‌روزرسانی‌های روسیه و اوکراین مشاهده خواهند شد، زیرا بازیابی کم عمق به نظر می‌رسد.

خوش‌بینی نسبت به آتش‌بس احتمالی بین روسیه و اوکراین نفس راحتی را برای ارزهای حساس به ریسک مانند پوند انگلیس ایجاد کرد. GBP/USD بازگشتی چشمگیر داشت، زیرا دلار آمریکا نتوانست از چشم انداز متعصب فدرال رزرو دوری سرمایه گذاری کند. علیرغم افزایش محتاطانه نرخ بهره بانک انگلستان “BOE” اولین افزایش هفتگی در چهار هفته اخیر را ثبت کرد. توجه به داده‌های تورم هفته آینده بریتانیا و داده‌های کالاهای بادوام ایالات متحده معطوف می‌شود در حالی که تحولات سیاسی مربوط به اروپای شرقی نیز به دقت دنبال خواهد شد.

GBP/USD نشانه های تازه ای از بهبود را می‌توان دید

GBP/USD روز دوشنبه شاهد شروع وحشتناک هفته بود و کاهش های قبلی خود را افزایش داد تا به پایین ترین سطح از نوامبر 2020 در 1.3000 برسد. سرمایه گذاران امیدوار بودند که جنگ روسیه و اوکراین فروکش کند. این عمدتاً به افزایش دلار ایالات متحده مربوط می شد که ناشی از بازدهی خزانه داری ایالات متحده در کل بود، با بازدهی معیار 10 ساله خزانه داری که سطح کلیدی 2٪ را دوباره به دست آورد.

در نهایت، خریدارهای استرلینگ با کنترل مبارزه کردند و یک رالی خوب را رهبری کردند که تا روز پنجشنبه ادامه داشت. در حالی که بازارها پیش از تصمیم مهم فدرال رزرو در روز چهارشنبه به تغییر موقعیت متوسل شدند، دلار آمریکا از شتاب پیروزی خود در کنار بازدهی اوراق قرضه  تسلیم شد. همانطور که انتظار می رفت، قدرتمندترین بانک مرکزی جهان نرخ بهره اصلی را 25 واحد افزایش داد و محدوده هدف را به 0.25٪ – 0.50٪ رساند. نمودار نقطه‌ای فدرال رزرو با نشان دادن شش افزایش بیشتر نرخ در سال جاری، شگفت‌انگیز بود.

امید به دیپلماسی در مورد بحران اوکراین بیشتر شد و جذابیت پناهگاه امن آن را کم رنگ کرد. با این حال، با وجود این، روز پنجشنبه، جفت ارز در واکنش به افزایش محتاطانه نرخ بهره BOE، تمام سودهای الهام گرفته از فدرال رزرو را جبران کرد. بانک مرکزی بریتانیا برای سومین جلسه متوالی نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش داد، اگرچه در اعلام مسیر سیاست آتی در میان عدم اطمینان اوکراین و خطرات آن برای رشد این کشور تردید داشت. با این حال، گزارش‌هایی مبنی بر پیشروی روسیه و اوکراین به سوی توافق‌نامه صلح، از این نقطه حمایت شد.

GBP/USD نتوانست بالاتر از 1.3200 پذیرش پیدا کند، زیرا پس از اینکه مقامات هر دو طرف هیچ پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات گزارش نکردند، بازارها دوباره ریسک گریز شدند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت که روسیه ممکن است در اواخر روز پنجشنبه به حمله شیمیایی با سلاح‌های شیمیایی فکر کند. معامله‌گران نیز محتاطانه رفتار کردند، زیرا جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با همتای چینی خود شی جین پینگ برای گفتگو درباره اوکراین دیدار کرد. شاه دلار در میان یک روحیه ضعیف، فقدان داده های اقتصادی مرتبط و افزایش عدم اطمینان در مورد مناقشه روسیه و اوکراین تلاش کرد تا به بازار بازگردد.

GBP/USD: هفته پیش رو

ریسک بازار در رابطه با به‌روزرسانی‌های روسیه و اوکراین همراه با واگرایی سیاست‌های پولی فدرال رزرو و BOE، موضوع اصلی باقی خواهد ماند و بر GBP/USD در هفته آینده تأثیر می‌گذارد.

در بخش کلان، معامله گران  برای شروعی آرام برای یک هفته شلوغ آماده می شوند، با اولین رویداد سطح بالا احتمالاً در روز چهارشنبه منتشر می شود – با داده های تورم ماهانه بریتانیا. در مواجهه با افزایش قیمت نفت ناشی از بحران اوکراین، شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا “CPI” در مقایسه با 5.5 درصد قبلی، به 6.0 درصد افزایش یافته است. انتشار بودجه سالانه بریتانیا نیز در اواسط هفته در نظر گرفته شده است.

تولید و خدمات اولیه Markit از هر دو طرف اقیانوس اطلس روز پنجشنبه کاهش می یابد. همچنین مورد توجه کالاهای بادوام ایالات متحده و مطالبات هفتگی بیکاری است که می تواند معامله گران را مشغول کند.

خرده فروشی بریتانیا در ماه فوریه روز جمعه دنبال می شود در حالی که در تقویم ایالات متحده، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان اصلاح شده “مارس” توجه بازار را به خود جلب خواهد کرد.

Calender

تحلیل تکنیکال GBP/USD

اگرچه GBP/USD توانست بالاتر از میانگین حرکتی 200 هفته ای که در حال حاضر نزدیک به 1.3000 قرار دارد، بسته شود، چشم انداز تکنیکال حداقل در کوتاه مدت به یک شیب صعودی اشاره نمی کند.

شاخص قدرت نسبی “RSI” در نمودار روزانه زیر 50 باقی می ماند و قیمت بسیار پایین تر از میانگین 20 روزه باقی می ماند.

در جهت نزولی، 1.3100 “سطح روانی، سطح ایستا” به عنوان اولین حمایت همسو می شود. با بسته شدن روزانه زیر این سطح، این جفت می‌تواند 1.3000 “سطح روان‌شناختی، نقطه پایان آخرین روند نزولی، میانگین حرکتی 200 هفته‌ای” را آزمایش کند و سپس 1.2900 “سطح روانی، سطح ایستا” را هدف قرار دهد.

مقاومت ها در 1.3200 “سطح روانشناختی، سطح ایستا”، 1.3250 “فیبوناچی 38.2% اصلاح، میانگین 20 روزه” و 1.3300 “فیبوناچی 50% اصلاح” قرار دارند.

GBP/USD: Technical Analysis

GBP/USD: نظرسنجی احساسی

طبق نظرسنجی FXStreet Forecast، GBP/USD فضایی برای ادامه افزایش دارد. این جفت در سه بازه زمانی مورد مطالعه صعودی دیده می‌شود، اگرچه به طور متوسط، زیر 1.3300 باقی مانده است.

نمودار نمای کلی، با این حال، تصویر متفاوتی را ترسیم می کند. میانگین حرکتی کوتاه مدت به سختی جهش کرده است، اما در پایین‌ترین حد چند هفته‌ای باقی می‌ماند، در حالی که میانگین‌های طولانی‌تر پایین‌تر هستند. با گذشت زمان، قدرت نزولی افزایش می‌یابد و شانس افزایش نزولی به زیر آستانه بحرانی 1.3000 افزایش می‌یابد.

GBP/USD: Sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gbp-usd-weekly-forecast-bullish-potential-limited-with-uk-inflation-ukraine-in-spotlight-202203181504

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.