رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

خطرات نزولی برای پوند  در آستانه یک هفته‌ی بزرگ دست نخورده باقی مانده است.

GBP/USD در بحبوحه واگرایی سیاست ها به پایین ترین حد چند ماهه زیر 1.3000 سقوط کرد.

انگلیس تحریم های جدیدی را علیه بانک های روسیه، واردات نفت و زغال سنگ اعمال کرد.

با توجه به خطرات احتمالی اوکراین، تمرکز بر تورم بریتانیا و ایالات متحده تغییر می کند.

GBP/USD دومین هفته متوالی زیان را ثبت کرد، زیرا فروشنده‌ها در بحبوحه احساسات مناقشه‌آمیز ناشی از فدرال رزرو و ریسک‌گریزی حاضر به تسلیم نشدند. قیمت به پایین ترین سطح خود از نوامبر به زیر 1.3000 رسید. با کاهش تورم بریتانیا و ایالات متحده در هفته آینده، خطرات نزولی برای جفت ارز دست نخورده باقی می ماند.

GBP/USD به واگرایی سیاست ها، تحریم های روسیه درحال سقوط است.

جریان‌های کاهش ریسک و تقاضای دلار روایت اصلی این هفته باقی ماندند، که پس از مشاهده فاز تثبیت یک هفته پیش، روند نزولی GBP/USD را احیا کرد. GBP/USD در آغاز هفته در برابر تشدید تنش‌ها بین غرب و روسیه بر سر اوکراین، انعطاف‌پذیر بود. در آخر هفته، اوکراین روسیه را به کشتار دسته جمعی غیرنظامیان در شهر بوچا اوکراین متهم کرد. روسیه از ارتکاب جنایات جنگی خودداری کرد. این تنش ها دوباره شعله ور شد و ایالات متحده، اروپا و انگلیس را بر آن داشت تا تحریم های بیشتری را علیه مسکو پیشنهاد کنند. در همین حال، دلار آمریکا به گزارش خوش‌بینانه بازار کار ایالات متحده در روز جمعه و اظهارنظرهای تندروانه مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، که انتظارات افزایش 50 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مه را افزایش داد، ادامه داد.

قیمت در روز سه‌شنبه روند صعودی خود را افزایش داد و به دنبال اظهارات جعلی جان کانلیف، معاون رئیس بانک مرکزی انگلستان “BOE” با اشاره به اینکه «سخت‌تر کردن بیشتر سیاست‌ها ممکن است برای مهار تورم مناسب باشد، قیمت 1.3100 را آزمایش کرد».

با این حال، شریک بزرگ مسیر خود را تغییر داد و به سمت پایین‌ترین سطح ماهانه سقوط کرد، زیرا ریسک‌گریزی باعث تقویت تقاضای پناهگاهی برای دلار شد و در میان افزایش انتظارات اتحادیه اروپا “EU” خواستار ممنوعیت واردات انرژی روسیه خواهد شد. فروش تا روز چهارشنبه ادامه یافت، زیرا این جفت ارز تحت تاثیر تقویت مجدد دلار آمریکا به پایین ترین سطح ماهانه زیر 1.3050 رسید، در پی افزایش بی امان بازدهی خزانه داری در سراسر منحنی. درخواست لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو برای افزایش بیشتر نرخ بهره و کاهش ترازنامه در ماه مه، به افزایش بازدهی و همچنین دلار کمک کرد.

مشکل خریدارهای GBP پس از آن که صورتجلسه ماه مارس فدرال رزرو با شگفتی عجیبی همراه بود، عمیق تر شد. این صورتجلسه نشان داد که اعضای هیئت مدیره برنامه هایی را برای کاهش ترازنامه به میزان بیش از 1 تریلیون دلار در سال در حالی که نرخ بهره را افزایش می دهند، تشریح کردند. این موضوع در کنار اظهارنظرهای مناقشه‌آمیز فدرال رزرو و داده های خوش بینانه PMI خدمات ایالات متحده، توافقی را برای افزایش 50 واحدی در ماه می تثبیت کرد و بر واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو و BOE تأکید کرد.

بانک مرکزی بریتانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که بر مشکلات پوند افزوده شده و دارایی‌های بزرگ‌ترین بانک روسیه را مسدود می‌کند و در عین حال اعلام کرد که تمام واردات زغال سنگ و نفت روسیه را تا پایان سال 2022 پایان می‌دهد. باید نرخ استقراض کوتاه‌مدت خود را به حدود 3.5 درصد افزایش دهد، که باعث شد شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح از می 2020 و بازدهی آن به بالاترین سطح سه ساله برسد.

GBP/USD: هفته پیش رو

پس از یک هفته نسبتاً کم اطلاعات، بازارها برای هفته ای پر عمل آماده می شوند و داده های اقتصادی بالاتری برای انتشار از هر دو سوی اقیانوس اطلس در نظر گرفته شده است. با این وجود، لازم به ذکر است که این هفته تعطیلات کوتاه خواهد بود، زیرا بازارهای بریتانیا و اروپا در روز جمعه به مناسبت جمعه مقدس تعطیل خواهند بود.

دوشنبه شاهد کاهش تولید ناخالص داخلی ماهانه بریتانیا در کنار داده های تولید و تولید صنعتی این کشور هستیم. اتحادیه اروپا قرار است روز دوشنبه درباره تحریم‌های بیشتر بحث کند و احتمالاً تحریم نفتی روسیه در میان است.

گزارش بازار کار انگلیس که در روز سه شنبه منتشر می شود، مورد بعدی برای معامله گران پوند است. شاخص بسیار مهم قیمت مصرف کننده ایالات متحده “CPI” نیز بعداً در جلسه روز سه شنبه آمریکا منتشر خواهد شد. پس از آن، داده‌های مهم تورم در بریتانیا در روز چهارشنبه منتشر می‌شود و نرخ تورم در حال حاضر به بالاترین حد خود در 30 سال اخیر بالای 6 درصد رسیده است. شاخص قیمت تولیدکنندگان ایالات متحده “PPI” نیز در آن روز بالا خواهد رفت.

در روز پنج‌شنبه، اطلاعات خرده‌فروشی ایالات متحده، ادعاهای هفتگی بی‌کاری و اطلاعات اولیه احساسی مصرف‌کننده میشیگان، معامله‌گران را در بحبوحه رکود خشک در بریتانیا مشغول نگه می‌دارد. جدا از انتشار داده های اقتصادی، تفسیر فدرال رزرو و به روز رسانی های دریافتی در مورد بحران اوکراین، احساسات بازار را تحریک خواهد کرد.

cover

چشم‌انداز تکنیکال GBP/USD

شاخص قدرت نسبی “RSI” در نمودار روزانه همچنان پایین‌تر است اما بالای 30 باقی می‌ماند، که نشان می‌دهد GBP/USD ممکن است قبل از اینکه از نظر تکنیکال بیش از حد فروش شود، ضرر بیشتری متحمل شود. علاوه بر این، خط روند نزولی که از اواخر فوریه می آید دست نخورده باقی می ماند و سوگیری نزولی را تایید می کند.

اگر این جفت کندل روزانه به زیر 1.3000 “سطح روانشناختی، سطح ایستا” انجام دهد و از آن سطح به عنوان مقاومت استفاده کند، می تواند لغزش خود را به سمت 1.2900 “سطح روانی، سطح ایستا” و 1.2800 “سطح روانی، سطح ایستا” افزایش دهد.

در روند صعودی، 1.3100 “خط روند نزولی، میانگین 200 هفته ای” به عنوان مقاومت کلیدی همسو می شود. برای جذب خریداران، پوند انگلیس باید این مانع را برطرف کند. در آن صورت، 1.3150 “سطح ایستا” و 1.3200 “سطح ایستا، سطح روانی” می‌تواند به عنوان اهداف بازیابی بعدی در نظر گرفته شود.

GBP/USD: Technical analysis

نظرسنجی احساسی GBP/USD

علیرغم این واقعیت که پوند/دلار ضررهای سنگینی را در این هفته متحمل شد، کارشناسان می‌بینند که این جفت ارز در هفته آینده یک بازگشت متوسط به سمت اواسط 1.3000 خواهد داشت. چشم انداز یک ماهه تصویر متفاوتی را نشان می دهد و میانگین هدف 1.3052 را می توان نشانه ای از تثبیت کوتاه مدت دانست.

GBP/USD: Sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gbp-usd-weekly-forecast-downside-risks-remain-intact-ahead-of-a-big-week-202204081602

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.