رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

در جستجوی پایین ترین سطح، با نگاه به فدرال رزرو و BOE

پوند به پایین‌ترین حد در 21 ماه اخیر کمی بالای 1.2400 رسید.

شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته رسید.

می توانیم پیش از تصمیمات فدرال رزرو و BOE شاهد یک جهش تکنیکال باشیم.

هیچ مهلتی برای خریدارهای GBP وجود نداشت، زیرا پیچیدگی فروش هفته قبل باعث شد تا GBP/USD به پایین ترین سطح خود از جولای 2020 در 1.2410 برسد. در میان افزایش نوسانات در فضای G10 FX در طول هفته، دلار سلطنت کرد. واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو و BOE موضوع اصلی پیش از اعلام سیاست ها و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده باقی خواهد ماند.

GBP/USD: یک هفته بی رحمانه

GBP/USD هفته را در موقعیت اشتباهی قرار داد و سقوط 200 پیپ روز جمعه را به زیر سطح 1.3000 رساند. در طول هفته، جفت ارز تقریباً 2.5 درصد از دست داد و به پایین ترین حد در 21 ماه گذشته رسید، زیرا دلار آمریکا در میان عوامل مختلف و وضعیت نسبتاً بهتر بازار در حال قدرت گرفتن بود. شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد خود در 20 سال اخیر رسید، درست در فاصله 104.00.

در غیاب هر گونه انتشار اقتصادی در سطح اول از بریتانیا، عمده ترین در کشور تحت تاثیر قیمت دلار باقی ماند. با توجه به افزایش تهاجمی انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، با ابزار FedWatch CME که احتمال 96.5 درصد افزایش 50 واحدی نرخ بهره را در ماه مه و 85 درصد احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ژوئن را نشان می دهد، دلار همچنان پرطرفدارترین ارز باقی ماند.

علاوه بر این، قرنطینه‌های کووید در چین به پکن نیز کشیده شد در حالی که امیدها برای بازگشایی شانگهای به دلیل افزایش مجدد موارد از بین رفت. محدودیت‌های زنجیره تامین ناشی از قرنطینه چین، نگرانی‌هایی را در مورد چشم‌انداز رشد جهانی ایجاد کرد، در حالی که اروپا در مواجهه با جنگ روسیه و اوکراین با بحران انرژی دست و پنجه نرم کرد. در زمان عدم اطمینان و ناآرامی بازار، سرمایه گذاران به پناهگاه امن نهایی یعنی دلار پناه بردند. به‌علاوه، نتیجه سیاست‌های ناامیدکننده BOJ باعث افت شدید ین شد که به افزایش دلار کمک کرد.

هفته پیش رو: فدرال رزرو، BOE و NFP

هفته اول ماه مه احتمالاً پر حادثه ترین و پرمشغله ترین هفته ماه خواهد بود که مملو از تصمیمات بحرانی نرخ بهره فدرال رزرو و BOE در اواسط هفته است در حالی که انتشار NFP ایالات متحده در روز جمعه منتشر خواهد شد.

در روز دوشنبه، معاملات سبک احتمالاً در GBP/USD آمریکا ادامه خواهد داشت، زیرا بازارهای چین و بریتانیا به مناسبت روز کارگر بسته هستند. بنابراین، نقدینگی کم می‌تواند حرکت‌ها را اغراق آمیز کند و به چرخش کابل کمک کند. با این حال، ISM ایالات متحده و S&P Global Manufacturing PMI می توانند مشوق هایی را ارائه دهند.

با شروع نشست فدرال رزرو، شاخص سهام نهایی تولید نهایی S&P Global انگلستان و فرصت های شغلی US JOLTS در روز سه شنبه تأثیر کمی بر این جفت نخواهد داشت. از آنجایی که تصمیم فدرال رزرو و کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس جرومه پاول، در کانون توجه قرار خواهد گرفت، داده‌های اشتغال ADP ایالات متحده که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود، تا حد زیادی نادیده گرفته خواهد شد. پیش از اعلام سیاست، انتظارات فدرال رزرو و BOE تأثیر قابل توجهی بر این جفت ارز خواهند داشت.

بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره را 50 واحد افزایش می دهد و محدوده هدف را به 0.75٪ -1٪ می رساند. در مقابل، BOE نرخ کلیدی را 25 واحد به 1 درصد افزایش خواهد داد. رهنمودهای رو به جلو در مورد سیاست های پولی و همچنین در مورد چشم انداز تورم و رشد از سوی هر دو بانک مرکزی، کلید یک جهت جدید در GBP/USD آمریکا خواهد بود.

بازارها زمان کمی برای رفع غبار ناشی از رویدادهای بانک مرکزی خواهند داشت، زیرا آمار اشتغال ایالات متحده در ماه آوریل در روز جمعه کاهش می یابد. بخش اشتغال آمریکا به قوت خود باقی است و به توجیه چشم انداز مناقشه‌آمیز فدرال رزرو ادامه خواهد داد.

calender

GBP/USD: چشم انداز تکنیکال

علیرغم افزایش روز جمعه، شاخص قدرت نسبی “RSI” در نمودار روزانه زیر 30 باقی می ماند، که نشان می دهد GBP/USD فضای بیشتری برای اصلاح شرایط فروش بیش از حد خود دارد. 1.2600 “فیبوناچی 23.6% اصلاحی کاهش هفتگی” به عنوان مقاومت اولیه همسو می شود. اگر این سطح به حمایت تبدیل شود، اهداف بازیابی بعدی را می توان در 1.2700 “فیبوناچی 38.2% اصلاحی” و 1.2780 “Fibonacci 50% اصلاحی” مشاهده کرد.

در صورتی که این جفت تحت فشار نزولی قرار گیرد و روزانه به زیر 1.2410 بسته شود “کمترین سطح 21 ماهه که در 28 آوریل لمس شد”، کاهش بیشتری به سمت 1.2300 “سطح ایستا از ژوئن 2020” و 1.2160 “سطح ایستا” مشاهده می شود.

Gold technical outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gbp-usd-weekly-forecast-in-search-of-a-bottom-with-eyes-on-fed-and-boe-202204291535

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.