رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

چگونه تعیین اندازه معاملاتی مناسب میتواند از حساب شما محافظت کند؟

انتخاب اندازه مناسب موقعیت معاملاتی مهمترین مهارت یک تریدر است!

اما قبل از اینکه وارد جزئیات شویم، اول آن را تعریف می کنیم:

اندازه مناسب موقعیت ترید چیست؟

به عبارت ساده، اندازه موقعیت معاملاتی مناسب به معنای تعیین مقدار واحد صحیح، برای خرید یا فروش یک دارایی یا جفت است. به عبارت دیگر، این شامل محاسبه و تعیین حجم موقعیتی است که شما را در سطح راحتی از ریسک نگه می دارد.

20220314190213 gettyimages 1137657366 2526 20220314190213 gettyimages 1137657366 2526

چرا اینقدر مهم است؟

تعیین ریسک، یک عنصر کلیدی در مدیریت ریسک است. مدیریت ریسک می تواند تعیین کند که آیا شما دوام خواهید آورد تا یک روز دیگر معامله کنید یا خیر! مدیریت همین ریسک می تواند شما را از ریسک بیش از حد و یا منفجر کردن حساب خود باز دارد.

مطمئناً، وقتی شما ترید بزرگی می کنید، می توانید سود بزرگی داشته باشید. اما اگر زیان کنید چه؟ 

بدون اینکه بدانید چگونه موقعیت های خود را به درستی اندازه گیری کنید، ممکن است معاملاتی را انجام دهید که برای شما بسیار بزرگ هستند. در چنین مواردی، زمانی که بازار حتی با چند پیپ بر علیه شما حرکت کند، به شدت آسیب پذیر می شوید.

چگونه از ریسک کردن بیش از حد خود جلوگیری کنیم؟

 اول شناسایی کنید، هیچ کس کاری را فقط به خاطر این که دلش خواسته انجام نمی دهد. افراد پرخور فقط برای اینکه گرسنه هستند، پرخوری نمی کنند. به هر طریقی شده میخواهند چیزی از آن به دست بیاورند. شاید مشکلات روحی و یا دنبال لذت هستند.

همین امر در مورد معامله‌گری نیز صادق است، حتی زمانی که تجربه گذشته به او می‌گوید این ایده خوبی نیست. چرا او به این کار ادامه می دهد؟

اندکی درون نگری می تواند به فرد بفهماند که این چیزی فراتر از طمع است.

برای اکثر معامله گران، رفتار پرهیجان آنها با ارزش انسانی آنها مرتبط است. آنها به امید پیروزی بزرگ شرط بندی می کنند. در نتیجه، چشم انداز دستاوردهای عظیمی که ممکن است به دست بیاورند باعث می شود آنها احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند.
با این حال، مشکل این است که آنها به طور کامل نمی‌دانند چقدر می‌توانند در این راه زیان کنند و وقتی قیمت بر خلاف مسیر آنها باشد، حتی با چند پیپ، نمی‌توانند احساسات خود را مدیریت کنند.

برای بیدار کردن این نوع تریدرها، باید نشان داد که واقعاً مشکلی وجود دارد و این باعث می شود تا یک معامله گر متوجه شود که این طرز فکر ناقص است. با گذشت زمان و تلاش آگاهانه خودش، او در نهایت متوجه خواهد شد که موقعیت های معاملاتی او ارزش او را به عنوان یک تریدر نشان نمیدهد.

Collage Maker 26 Jan 2023 07.59 PM 1024x538 1 Collage Maker 26 Jan 2023 07.59 PM 1024x538 1

محدودیت های خود را بشناسید

شما همچنین باید میزان تحمل خود را در برابر خطر بیابید. در یک استراتژی معاملاتی دو طرف وجود دارد که یکی از آنها ریسک جویی و دیگری ریسک گریزی است.

آیا می دانید چه باید کرد؟

اگرچه اکثر تریدرها درصد ثابتی از حساب خود را در یک معامله به خطر می اندازند، هیچ روش یکسانی برای افراد وجود ندارد.
قبل از اینکه تمام ریاضیات خود را استفاده کنید، ابتدا باید محدودیت های روانی خود را برای ریسک تعیین کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه آن را انجام دهید، آهسته برانید!

اندازه موقعیت خود را با توجه به ضررهای احتمالی که می دانید می توانید تحمل کنید، تنظیم کنید.

قانون اساسی این است که آنها را به اندازه کافی کوچک نگه دارید تا حتی زمانی که زیان می کنید، هیچ واکنش احساسی قوی که می‌تواند فرآیند معاملاتی شما را از مسیر خارج کند، برانگیخته نشوند.

معامله گران اغلب فقط بر روی یافتن ورود ها و خروج های عالی تمرکز می کنند. اما آنچه واقعاً تفاوت بین تریدر ناموفق و حرفه ای را نشان می دهد، مدیریت ریسک است. این چیزی است که هرگز نباید لحظه ای انجام شود و اولین قدم به سمت مدیریت ریسک هوشمندانه، تعیین اندازه مناسب یک ترید است.

ارسال نظر

چگونه تعیین اندازه معاملاتی مناسب میتواند از حساب شما محافظت کند؟ - Top Pro Trader

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.