رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

فروشنده‌ها کنترل را پس از مشکلات مربوط به حاشیه MicroStrategy در دست می‌گیرند.

قیمت بیت کوین حول سطح حمایت 34752 دلار است که شکست آن می تواند باعث سقوط به 30000 دلار شود.

و تکنیک‌های زنجیره‌ای در نهایت احتمال حرکت کاپیتولاسیون به 30000 دلار یا کمتر را در نظر می‌گیرند.

بسته شدن شمعدان هفتگی بالای 52000 دلار، پایان نامه نزولی را باطل می کند.

قیمت بیت کوین پس از یک روند صعودی جزئی به دلیل نشست FOMC در 5 می، پس از یک روند صعودی بزرگ دچار افت شد. در حالی که فدرال رزرو به افزایش 50 واحدی در نرخ بهره پایان داد، نوسانی که به همراه داشت باعث سقوط بازار سهام و BTC شد.

Nasdaq 100 شاهد بزرگترین افت روزانه از سپتامبر 2020 بود و کریپتو کینگ 10 درصد سقوط کرد و پایین ترین سطح خود را ثبت کرد. این سقوط پس از آن اتفاق می‌افتد که توییتر کریپتو مملو از بحث‌های مربوط به انحلال در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین MicroStrategy بود.

درحین انتشار این تحلیل، میانگین قیمت 129218 خرید بیت کوین این شرکت تقریباً 30200 دلار است.

کریپتو توییتر به این موضوع پرداخته بود که در صورت سقوط بزرگ، چه اتفاقی برای وام ۲۰۵ میلیون دلاری MicroStrategy برای خرید بیت کوین خواهد افتاد. Phong Le، مدیر مالی این شرکت، اظهار داشت که 21500 دلار به ازای هر بیت کوین سطحی است که در آن MicroStrategy باید وثیقه بیشتری برای جلوگیری از مارجین کال اضافه کند.

اما او همچنین اضافه کرد که

ما مقدار زیادی بیت کوین بدون وثیقه داریم… در صورتی که نوسانات نزولی زیادی داشته باشیم، می توانیم به آن کمک کنیم. بنابراین من فکر می کنم ما در یک نقطه‌ی بسیار راحت هستیم که در حال حاضر در آن قرار داریم.

قیمت بیت کوین و کنترل فروشنده‌ها بر آن

قیمت بیت کوین پس از گذشت بیش از سه ماه از یک کانال موازی صعودی، خارج شده است. این تحلیل با اتصال سه پایین‌ترین مقدار و دو اوج بالاتر که از 24 ژانویه با استفاده از خطوط روند تشکیل شده‌اند. برخلاف دو پول بک قبلی، سومین تست مجدد میانگین حرکتی 200 روزه  را از بین برد، که نشان می دهد خریداران در حال از دست دادن کنترل هستند.

پس از یک کشمکش کوتاه در خط روند پایین کانال، بیت کوین سرانجام در زیر آن شکست و در حال حاضر حدود 36431 دلار در نوسان است. جالب اینجاست که قیمت بیت کوین در حال حاضر در حول و حوش مهم ترین سطح یعنی 34752 دلار است. خروج از این مانع می تواند کلید یک روند صعودی جزئی باشد که در نهایت می تواند به یک روند صعودی کلی تبدیل شود.

با این حال، اوضاع برای خریدارها کمی ضعیف به نظر می رسد و بسته شدن کندل هفتگی به زیر مرز 34752 دلار، خوش بینی را باطل می کند و باعث سقوط به سطح روانی 30،000 دلار می شود.

چند بار اخیر که قیمت بیت کوین به زیر این مانع سقوط کرد، به سرعت بهبود یافت و بالای آن بسته شد. از این رو، ریزش می تواند فشار فروش را افزایش دهد و منجر به تسلیم شود.

در حالی که روند نزولی مشخص نیست، سرمایه‌گذاران باید به آرامی قدم بردارند و از معاملات اهرمی دوری کنند، حداقل تا زمانی که جهت‌گیری ایجاد شود یا یک پایه باثبات ایجاد شود.

BTC/USDT 3-day chart

یکی دیگر از معیارهای مهم زنجیره‌ای که این چشم‌انداز نزولی را برای قیمت بیت کوین نشان می‌دهد و از آن حمایت می‌کند، روند احساسات دارنده‌گان بلندمدت “LTH” است. قیمت LTH “صورتی” نشان می‌دهد که میانگین قیمت خرید سکه‌هایی که توسط این سرمایه‌گذاران خرج می‌شود، از آنجایی که با قیمت نقدی مطابقت دارد، در نقطه سربه‌سر است. این پیشرفت نشان می‌دهد که LTH‌هایی که BTC در سال‌های 2021 و 2022 جمع‌آوری کرده‌اند، به‌طور متوسط فروش وحشتناکی دارند.

BTC long-term holder spent price vs. cost basis

زیر سؤال بردن بیشتر اعتبار یک صعود و اعتبار بخشیدن به چشم انداز نزولی، پول بک مجدد اخیر میانگین حرکتی 2 ساله است. در تاریخ یازده ساله خود، قیمت بیت کوین یک بار در هر چرخه یا قبل از شروع یک روند صعودی عظیم، به زیر این مانع کاهش یافته است.

سرمایه گذاران می توانند این حرکت را به عنوان یک تسلیم فاجعه آمیز تصور کنند، حتی اگر که نقدینگی فروش قبل از شروع یک دوره صعودی چند ساله را پاک می کند.

BTC 2-year MA multiplier

تنها راهی که خریدارها می توانند در این چشم انداز نزولی عظیم بازگردند این است که قیمت بیت کوین را از موانع مقاومت متوسط عبور دهد و یک کندل هفتگی بالای 52000 دلار ایجاد کند.

این حرکت نسبت به مواردی که در اواخر دسامبر 2021 شکل گرفت، بالاترین میزان را ایجاد می کند و تز نزولی را باطل می کند. در چنین حالتی، بیت کوین احتمالاً پایین تر از سد 45000 دلاری را تولید می کند و به طور سرسام آوری بالا می رود تا به بالاترین سطح تاریخ در 69000 دلار یا حتی یک مورد جدید با قیمت 100000 دلار بازگردد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-bears-take-control-after-microstrategys-margin-call-woes-202205060548

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.