رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

آخرین بازگشت قبل از تسلیم شدن

به نظر می‌رسد که قیمت بیت‌کوین برای رسیدن سریع به 36000 دلار با شروع روند بهبودی آماده است.

سرمایه‌گذاران باید احتیاط کنند، زیرا این روند صعودی می‌تواند پنهان کاری طولانی مدت باشد.

بسته شدن کندل هفتگی بالای 52000 دلار، دیدگاه حرکت نزولی برای BTC را باطل می کند.

قیمت بیت‌کوین در بازه‌های زمانی پایین‌تر نشانه‌های صعودی را نشان می‌دهد، که می‌توانند در چند روز آینده مورد استفاده معامله‌گران قرار گیرند. اما نگاه کردن به بیت کوین از بازه‌های زمانی بالاتر نشان می‌دهد که هنوز به پایین‌تر نرسیده است.

قیمت بیت کوین و اتفاقات هفته آینده

قیمت بیت کوین نزدیک به محدوده ای است که از 29720 دلار تا 32671 دلار ادامه دارد. این موانع در 10 می، قبل از سقوط بیت کوین به 25333 دلار، ایجاد شد. از آن زمان، BTC در تلاش برای حرکت رو به بالا با محدوده کم دست و پنجه نرم می کند.

بیت کوین پایین ترین سطح روز دوشنبه را در 29040 دلار رد کرده است و قصد دارد به بالاترین قیمت روز دوشنبه در 31309 دلار برگردد که مصادف با سطح اصلاحی 50 درصدی، محدوده 10 می است. سرمایه‌گذارانی که در حاشیه هستند، می‌توانند با باز کردن یک موقعیت خرید در اطراف محدوده پایین، این حرکت محدود را به راحتی انجام دهند.

BTC/USDT 1-hour chart

اولین هدف، بالاترین قیمت روز دوشنبه 31,309 دلار است. پاک کردن این مانع راه را برای سطح بعدی با قیمت 32671 دلار باز می کند. با در نظر گرفتن وضعیت بازارها و آلت کوین‌ها که به شدت رشد می‌کنند، احتمالاً سرمایه به BTC تبدیل می‌شود و آن را به منطقه 35000 تا 36000 دلاری بازمی‌گرداند. این شکست محدوده چیزی است که باعث سقوط اولیه از دیدگاه بلندمدت شد.

حرکت تا مرز 36000 دلاری می‌تواند بسیاری از معامله‌گران را هیجان زده کند و قضاوت آنها را با یک حرکت صعودی به شک بیاندازد، که می‌تواند بهترین راه برای فشار طولانی یا جهش مرده باشد. با صرف نظر از اتفاقی که در حدود 36000 دلار رخ می دهد، فعالان بازار می توانند در هفته آینده از این صعود برای کسب سود خوب استفاده کنند.

نهنگ های BTC با دیدگاه صعودی همسو هستند

نهنگ هایی که بین 1000 تا 10000 بیت کوین در اختیار دارند بیش از هر دسته دیگری از دارندگان با قیمت بیت کوین مرتبط هستند. از این رو، تماشای این سرمایه گذاران از نزدیک، احساسی از امکان  سرمایه گذاری آنها می دهد.

تعداد کیف‌پول‌هایی که دارای ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین هستند، طی هفته گذشته از ۲۱۲۷ به ۲۱۳۳ عدد افزایش یافته است. اگرچه ممکن است این افزایش بر اساس درصد زیاد به نظر نرسد، شش کیف پول جدید به این دسته ملحق شده‌اند که نشانه‌ای از انباشتگی است. در نهایت، این روند نشان می‌دهد که این فعالان بازار نیز به دنبال افزایش روند صعودی جزئی هستند که هنوز رخ نداده است.

BTC supply distribution

نکته جانبی این است که کیف پول‌های دارای 10000 تا 100000 بیت کوین نیز طی هفته گذشته 88 تا 89 نهنگ افزایش یافته است. اما نکته مهم این است که این نهنگ ها از 22 فوریه انباشته شده اند.

چگونه در جهش مرده معامله کنیم

از یک بازه زمانی یک روزه، به دلیل شکل‌گیری واگرایی صعودی، این دورنمایی که در بالا توضیح داده شد منطقی است، در حالی که شاخص حرکت، در این مورد، شاخص قدرت نسبی “RSI”، پایین ترین سطح را ایجاد می کند.

الگوی گفته شده به چشم انداز صعودی برای دارایی اساسی، به نام قیمت بیت کوین تبدیل می شود.

در حالی که سناریوی کوتاه مدت جذاب است، سرمایه گذاران نباید تصویر بزرگتر را از دست بدهند، زیرا فشار طولانی تنها پس از یک سقوط عظیم کامل می شود. بسته شدن کندل روزانه زیر 27668 دلار باعث نزول بیشتر به 18179 دلار می شود که هدف پیش بینی شده توسط الگوی پرچم نزولی است.

BTC/USDT 1-day chart

جالب اینجاست که 18179 دلار یک سطح تلاقی بالایی است زیرا فریم‌های زمانی متعدد نشان می‌دهد که کف قیمتی کلان می‌تواند در اطراف این سطح شکل بگیرد. حرکت از 36000 دلار به 18000 دلار یک سقوط 50 درصدی را تشکیل می دهد که حداقل برای قیمت بیت کوین در فضای کریپتو بی سابقه نیست.

اشاره به معیارهای روی زنجیره هنوز مشخص نشده است

حمایت بیشتر از کف قیمتی کلان برای قیمت بیت کوین، معیارهای روی زنجیره است که احتمال سقوط بیشتر را نیز نشان می دهد.

سود/زیان خالص تحقق نیافته “NUPL” یکی از این معیارها است که تفاوت بین دارندگان با سود نسبی تحقق نیافته و زیان نسبی تحقق نیافته است. مقدار عددی به دست آمده اساساً نمایشی از احساسات بازار است. تغییرات در این عدد نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه گذاران است و می تواند به پیش بینی بالا و پایین بازار کمک کند.

NUPL وقتی تشخیص می دهد که احساسات سرمایه گذاران وارد مرحله “طمع” می شود، تمایل دارد به یک بازار برتر نشان دهد. این معمولاً زمان خوبی برای ثبت سود است که باعث تسریع اصلاح قیمت می شود. همانطور که قیمت ها کاهش می یابد، احساسات بازار نیز کاهش می یابد، که از حرص به انکار، از انکار به اضطراب، از اضطراب به ترس و از ترس به تسلیم برای نشان دادن پایین‌ترین سطح بازار حرکت می کند.

پس از بالاترین قیمت 69000 دلاری، NUPL از طمع به انکار منتقل شد. اصلاح قیمت زیر 40000 دلار در ماه مه 2021 و زیر 47000 دلار در دسامبر 2021، شاهد تغییر احساسات بازار از انکار به اضطراب بود. و اخیراً کاهش قیمت به زیر 30000 دلار، احساسات بازار را از اضطراب به ترس تغییر داد.

اگر این معیار زنجیره‌ای به همان اندازه که در ده سال گذشته برای پیش‌بینی نزول‌های بازار دقیق بوده است، باقی بماند، پس اصلاح شدید دیگری، شاید به سمت 18179 دلار، هنوز اتفاق نیفتاده است تا این احساس از ترس به کابوس برود تا روند نزولی به پایان برسد.

BTC NUPL

برخلاف اکثر مواقع، قیمت بیت کوین در موقعیت بسیار خوبی هم برای سرمایه گذاران بلندمدت و هم برای سرمایه گذاران کوتاه مدت قرار دارد. برای کسانی که ریسک پذیری بیشتری دارند، یک روند صعودی جزئی تا 36000 دلار قابل قبول است، اما این سرمایه گذاران باید مراقب فشار طولانی مدت باشند.

صرف نظر از چشم انداز کوتاه مدت، اگر قیمت بیت کوین یک کندل هفتگی بالای 52000 دلار ایجاد کند، حرکت صعودی با بی اعتباری مواجه خواهد شد. در چنین حالتی، قیمت بیت کوین می تواند بالاتر رود و بالاترین قیمت فعلی را در 69000 دلار نشان دهد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-the-last-rebound-before-capitulation-202205201016

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.