رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

طلا همچنان در کانون توجه است زیرا روسیه تسلیم نمی شود.

در بحبوحه بحران روسیه و اوکراین، طلا همچنان به دنبال تقاضا است.

1975 دلار به عنوان هدف صعودی بعدی برای فلز زرد همسو می شود.

داده های تورم ایالات متحده و سرفصل های سیاسی باید اقدامات هفته آینده را هدایت کنند.

طلا در طول هفته به شدت به تغییرات در تمایلات ریسک واکنش نشان داد و در نهایت به بالاترین قیمت هفتگی خود از نوامبر 2020، نزدیک به 1950 دلار رسید، در حالی که روسیه هیچ قصدی برای کاهش تنش با اوکراین نشان نداد.

پس از اینکه ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و سایر کشورهای غربی تصمیم گرفتند برخی از موسسات مالی روسیه را از سیستم پرداخت جهانی، SWIFT، کنار بگذارند، طلا هفته جدید را با یک پایه محکم آغاز کرد. پس از مذاکرات روز دوشنبه، هیئت‌های روسیه و اوکراین اعلام کردند که توافق کردند در اواخر هفته دوباره برای دور دوم «مذاکرات صلح» ملاقات کنند و به سرمایه‌گذاران اجازه دادند نفس راحتی بکشند.

با این وجود، گزارش‌ها در اوایل روز سه‌شنبه نشان داد که روسیه به افزایش حضور نظامی خود در اوکراین با تلاش برای تسلط بر کیف ادامه می‌دهد، که منجر به جریان‌های امن برای تسلط دوباره بر بازارهای مالی می‌شود.

روز چهارشنبه، اظهارات تندروانه جروم پاول، رئیس FOMC، باعث افزایش شدید بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد، علیرغم شرایط ریسک گریز در بازار، و طلا را مجبور کرد روز را در منطقه منفی تعطیل کند.

پاول در اولین روز شهادت شش ماهه خود در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان تایید کرد که افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در ماه مارس مناسب خواهد بود. علاوه بر این، پاول خاطرنشان کرد که اگر اولین سری از افزایش نرخ ها نتوانست به کاهش فشار قیمت ها کمک کند، می توانند گزینه افزایش 50 واحدی نرخ را در اواخر سال در نظر بگیرند. رئیس‌جمهور همچنین گفت که تحریم‌های روسیه هیچ تأثیر مستقیمی بر اقتصاد آمریکا نخواهد داشت، اما اذعان داشت که این امر باعث ایجاد عدم اطمینان در چشم‌انداز رشد می‌شود.

طلا در روز پنجشنبه نسبتاً آرام ماند و موفق شد بخشی از زیان های روز چهارشنبه را قبل از بازگشت مجدد حرکت صعودی در روز جمعه پاک کند. پاول در دومین روز شهادت خود، این بار در برابر کمیته بانکداری سنای ایالات متحده، عملاً نظرات خود را در مورد چشم انداز سیاست، تورم و اقتصاد تکرار کرد.

در طول ساعات معاملات آسیا در آخرین روز هفته، گزارش‌هایی مبنی بر حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژژیا باعث شد که یک پرواز به سمت داریی امن دیگر آغاز شود و باعث تقویت دیگری برای فلز زرد شود.

روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه فوریه 678000 افزایش یافته است. این چاپ با اختلاف زیادی از انتظار بازار 400000 نسخه فراتر رفت. سرمایه گذاران تا حد زیادی گزارش مشاغل خوش بینانه را نادیده گرفتند و طلا از 1950 دلار فراتر رفت و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 6 درصد در روز کاهش یافت.

هفته بعد چه می شود

در روزهای دوشنبه و سه شنبه هیچ گونه اطلاعات کلان اقتصادی سطح بالایی از ایالات متحده منتشر نخواهد شد. سرمایه گذاران همچنان بر بحران روسیه و اوکراین متمرکز خواهند بود و ادراک ریسک احتمالاً بر ارزش بازار طلا تأثیر خواهد گذاشت.

روز چهارشنبه، اداره آمار کار ایالات متحده، داده های شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” فوریه را منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود به‌صورت سالانه، CPI از 6 درصد در ژانویه به 6.4 درصد افزایش یابد. سرمایه گذاران باید به قیمت گذاری در چشم انداز سیاست تندرو فدرال رزرو ادامه دهند، مگر اینکه در آمار تورم یک شگفتی منفی وجود داشته باشد. یک نرخ دیگر بالاتر در بازده اوراق قرضه T-bond ایالات متحده با چاپ قوی CPI می تواند سود فلز زرد را محدود کند.

بانک مرکزی اروپا “ECB” تصمیمات سیاست خود را در روز چهارشنبه نیز اعلام خواهد کرد. بازارها قبلاً شرط های افزایش نرخ بانک مرکزی اروپا را لغو کرده اند. این بانک می تواند در بحبوحه نگرانی های تشدید شده در مورد تأثیر منفی احتمالی جنگ روسیه و اوکراین بر چشم انداز اقتصادی منطقه یورو، موضعی غیرقابل قبول اتخاذ کند. در این صورت، طلا به احتمال زیاد جذاب خواهد ماند.

به طور خلاصه، فلز زرد باید به دنبال یافتن تقاضا به عنوان یک منطقه امن در هفته آینده باشد، مگر اینکه سرمایه گذاران نشانه های قانع کننده ای از کاهش تنش در مناقشه روسیه و اوکراین را مشاهده کنند. اگر شرکت‌کنندگان پس از انتشار داده‌های تورم، تمرکز خود را به چشم‌انداز سیاست فدرال رزرو تغییر دهند، همبستگی معکوس طلا با بازده اوراق قرضه آمریکایی می‌تواند XAU/USD را افزایش دهد.

calender

چشم انداز تکنیکال طلا

تصویر تکنیکال نشان می‌دهد که طلا در کوتاه‌مدت صعودی باقی می‌ماند و خط روند صعودی که از اوایل فوریه شروع می‌شود، دست نخورده باقی می‌ماند. در روند صعودی، 1975 دلار “سطح ایستا، بالاترین سطح 24 فوریه” به عنوان اولین مانع پیش از اینکه فلز گرانبها بتواند سطح بسیار مهم 2000 دلار را هدف قرار دهد، قرار می گیرد.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی “RSI” در نمودار روزانه به بالای 70 می رسد، که نشان می دهد ممکن است این جفت قبل از صعود بعدی به اصلاح رو به پایین نیاز داشته باشد. با این وجود، تا زمانی که حمایت 1920 دلاری “سطح ایستا، خط روند صعودی” برقرار باشد، فروشندگان احتمالاً در حاشیه خواهند ماند.

زیر 1920 دلار، حمایت بعدی در 1900 دلار “سطح روانی” قبل از 1885 دلار “میانگین 20 روزه” قرار دارد.

Gold technical outlook

نظرسنجی احساسی طلا

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که طلا می‌تواند در کوتاه‌مدت در مرحله تثبیت باقی بماند و میانگین یک هفته‌ای آن کمی بالاتر از 1950 دلار باشد. چشم انداز یک ماهه و چشم انداز یک چهارم هر دو به سودهای اضافی اشاره می کنند که به ترتیب میانگین اهداف 1973 دلاری و 1970 دلاری را هدف قرار می دهند.

sentiment outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-gold-remains-attractive-as-russia-doesnt-give-in-202203041529

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.