رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

طلا در بحبوحه افزایش بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده نزولی می ماند.

طلا از پایین ترین سطح ماهانه خود بهبود یافت اما هفته را در نقطه قرمز بسته بود.

چشم انداز تکنیکال به یک سوگیری خنثی در کوتاه مدت اشاره می کند.

گزارشات FOMC هفته آینده می تواند بر قیمت گذاری بازار افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تأثیر بگذارد.

طلا در ابتدای هفته در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده متحمل ضررهای سنگینی شد، اما توانست در اواسط هفته دوباره رشد کند. با شروع قدرت گرفتن دلار در آستانه آخر هفته، XAU/USD نتوانست بهبودی خود را تمدید کند و در نهایت زیان هفتگی را ثبت کرد.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

فروش اوراق قرضه در روز دوشنبه ادامه یافت و بازدهی مرجع 10 ساله به بالاترین سطح خود از ماه می 2019 با 2.55 درصد رسید که باعث شد طلا با همبستگی معکوس به شدت سقوط کند. XAU/USD کاهش قیمت خود را افزایش داد و در اوایل سه شنبه به ضعیف ترین سطح خود در نزدیک به یک ماه گذشته در 1873 دلار رسید.

با جریانات پایان ماه/سه ماهه که باعث کاهش بازدهی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شد، XAU/USD جهت خود را معکوس کرد و در آن دوره دو روزه نزدیک به 1 درصد افزایش یافت. برخی اظهارنظرهای محتاطانه مقامات فدرال رزرو در مورد چشم انداز سیاست نیز بر بازدهی در نیمه اول هفته تاثیر گذاشته است.

پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، گفت: “نشانه هایی در داده ها وجود دارد، و در آنچه از مخاطبین خود می شنویم، محدودیت های زنجیره تامین در نهایت کاهش می یابد.” رافائل بوستیچ خاطرنشان کرد که افزایش عدم اطمینان ناشی از درگیری روسیه و اوکراین منبع خطر برای تقاضا است.

در این میان، جریان‌های ریسک در میان خوش‌بینی مجدد به راه‌حل دیپلماتیک برای مناقشه روسیه و اوکراین بر بازارها مسلط شدند و باعث شدند که دلار به عنوان پناهگاه امن از بین برود. پس از مذاکرات روز سه‌شنبه، یک مذاکره‌کننده اوکراینی گفت که آن‌ها پیشرفت کافی برای برنامه‌ریزی دیدار میان ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و ولادیمیر پوتین، همتای روسی او داشته‌اند. علاوه بر این، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که فعالیت های نظامی در کیف و چرنیهف به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت تا شرایطی برای گفتگوهای بیشتر فراهم شود.

در روز چهارشنبه، داده های ایالات متحده نشان داد که اشتغال در بخش خصوصی در ماه مارس 455000 نفر افزایش یافته است و تولید ناخالص داخلی واقعی با نرخ سالانه 6.9 درصد در سه ماهه چهارم افزایش یافته است. دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده روز پنجشنبه گزارش داد که شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی “PCE”، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، از 5.2 درصد به 5.4 درصد در سال افزایش یافته است، اگرچه این چاپ کمی پایین تر از بازار است. انتظار 5.5 درصد، به دلار کمک کرد تا جایگاه خود را حفظ کند و صعود XAU/USD را محدود کرد.

بازدهی اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در روز جمعه مجدداً کشش خود را به دست آورد و بخش اعظم کاهش هفتگی خود را پشت سر گذاشت و این امر باعث می‌شود که طلا بر اساس رشدهای خود رشد کند. اداره آمار کار ایالات متحده اعلام کرد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه مارس 431,000 افزایش یافته است، در حالی که تحلیلگران تخمین زده اند 490,000. مهمتر از همه، جزئیات زیربنایی گزارش مشاغل نشان داد که تورم دستمزد، همانطور که با میانگین درآمد ساعتی اندازه گیری شد، از 5.2 درصد به 5.6 درصد در سال افزایش یافت. بازده اوراق قرضه T ایالات متحده پس از این ارقام به افزایش خود ادامه داد و اجازه نداد XAU/USD به سمت شمال حرکت کند.

هفته بعد

داده‌های PMI خدمات ISM در روز سه‌شنبه در سند اقتصادی ایالات متحده نمایش داده می‌شود. سیاست گذاران FOMC از ابتدای سال توجه زیادی به داده های تورم داشته اند. از این رو، سرمایه گذاران احتمالاً به مولفه Prices Paid واکنش نشان خواهند داد، که انتظار می رود به جای خواندن عنوان PMI، به 83.3 در ماه مارس از 83.1 در فوریه افزایش یابد.

روز چهارشنبه، FOMC صورت‌جلسه جلسه سیاستگذاری ماه مارس را منتشر خواهد کرد. همانطور که در حال حاضر وجود دارد، CME Group FedWatch Tool نشان می دهد که بازارها با احتمال 71 درصد افزایش 50 واحدی نرخ در ماه می قیمت گذاری می کنند. در صورتی که این نشریه فاش کند که سیاستگذاران مایلند در جلسات آتی به افزایش نرخ بهره به روشی مناقشه‌آمیز ادامه دهند، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می تواند به بالاتر رفتن و فشار بر طلا ادامه دهد.

فعالان بازار همچنین تحولات پیرامون درگیری روسیه و اوکراین را تماشا خواهند کرد. گزارش شده است که روسیه به جای عقب نشینی، نیروهای خود را جابجا می کند و برای حمله دیگری آماده می شود. علاوه بر این، روسیه اواخر پنجشنبه اعلام کرد که خرید گاز را به روبل مجبور خواهد کرد. اگر غرب تحریم ها را تشدید کند و تنش ها با مناقشه‌ی روسیه علیه اوکراین تشدید شود، سرمایه گذاران می توانند به دنبال پناه بردن به طلا باشند. این فلز گرانبها باید در فضای ریسک گریز تقاضا پیدا کند، اگرچه ارزش دلار احتمالاً محرک اصلی حرکت قیمت XAU/USD است.

calender

چشم انداز تکنیکال طلا

طلا همچنان بین میانگین‌های 20 روزه و 50 روزه در نوسان است. شاخص قدرت نسبی “RSI” در نمودار روزانه نیز به سمت 50 حرکت می کند که نشان دهنده عدم قطعیت XAU/USD است.

اصلاح فیبوناچی 50% آخرین روند صعودی اولین حمایت را در 1920 دلار تشکیل می دهد. با بسته شدن روزانه زیر این سطح، زیان های اضافی به سمت 1900 دلار “سطح روانشناسی، میانگین 50 روزه” و 1890 دلار ” فیبوناچی 61.8 درصد” مشاهده می شود.

در جهت صعودی، طلا باید به بالای 1950 دلار برسد “فیبوناچی 38.2% اصلاحی، میانگین 20 روزه” و شروع به استفاده از آن سطح به عنوان حمایت کند تا 1970 دلار “سطح استاتیک” و 1990 دلار ” فیبوناچی 23.6% اصلاحی” را هدف قرار دهد.

Gold technical outlook

نظرسنجی احساسی طلا

اکثر کارشناسانی که در نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet شرکت کردند، افزایش حاشیه طلا را در کوتاه‌مدت مشاهده کردند. چشم انداز یک ماهه تصویر متفاوتی را نشان می دهد و میانگین قیمت هدف 1936 دلاری فقدان یک سرنخ جهت دار روشن را نشان می دهد.

Gold sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-xau-usd-to-remain-bearish-amid-rising-us-yields-202204011528

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.