رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

با تغییر تمرکز روی داده های ایالات متحده، فروشندگان در حاشیه می مانند.

با ادامه کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا، طلا برای دومین هفته متوالی افزایش یافت.

چشم انداز تکنیکال نشان می دهد که XAU/USD اندکی صعودی باقی می ماند.

واکنش بازدهی آمریکا به داده‌های کلیدی هفته آینده آمریکا می‌تواند بر عملکرد طلا تأثیر بگذارد.

کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و فشار فروش بی وقفه پیرامون دلار به طلا کمک کرد تا برای دومین هفته متوالی در محدوده مثبت قرار گیرد. با تغییر تمرکز به گزارش مشاغل ماه می ایالات متحده، چشم انداز تکنیکال نشان می دهد که XAUUSD احتمالاً تا زمانی که 1840 دلار به عنوان حمایت نگه داشته شود، به صعود خود ادامه خواهد داد.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

طلا هفته جدید را آرام آغاز کرد اما توانست روز دوشنبه با تضعیف دلار در برابر رقبای اصلی خود، رشد روزانه را ثبت کند. شیب منفی تمایل به ریسک در بحبوحه داده های ناامیدکننده اقتصاد کلان ایالات متحده باعث شد بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه کاهش یابد و به XAUUSD اجازه داد تا به بالاترین سطح خود در نزدیک به دو هفته گذشته در 1870 دلار صعود کند.

S&P Global Composite PMI در ایالات متحده از 56 در آوریل به 53.8 در ماه مه کاهش یافت که نشان دهنده کاهش شتاب رشد در فعالیت های معاملاتی بخش خصوصی است. آمار نیز کمتر از انتظار بازار 55.5 بود. کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد کسب و کار در S&P Global Market Intelligence، در اظهار نظر در مورد نظرسنجی PMI، گفت: «شرکت‌ها گزارش می‌دهند که تقاضا تحت فشار است نگرانی‌ها در مورد هزینه زندگی، نرخ بهره بالاتر و کاهش رشد اقتصادی گسترده‌تر است. علاوه بر این، اداره سرشماری ایالات متحده گزارش داد که فروش خانه های نوساز در ماه آوریل 16.6 درصد کاهش یافته است که منعکس کننده تأثیر منفی شرایط مالی فعلی بر بازار مسکن است.

در همین حال، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا “ECB” روز سه‌شنبه گفت که نرخ بهره احتمالاً در پایان سه ماهه سوم مثبت خواهد بود و باعث خروج سرمایه از دلار به یورو می‌شود.

در روز چهارشنبه، صورتجلسه FOMC در ماه مه نشان داد که بیشتر سیاستگذاران توافق کردند که دو افزایش 50 واحدی دیگر نرخ بهره در دو جلسه بعدی مناسب باشد و خطرات تورمی به سمت بالا منحرف شده است. با توجه به طرح کاهش ترازنامه فدرال رزرو، این نشریه نشان داد که تعدادی از شرکت کنندگان فکر می کنند که باید فروش اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن را پس از شروع دور دوم در نظر بگیرند. لحن مناقشه‌آمیز فدرال رزرو به دلار کمک کرد تا تقاضا را پیدا کند و باعث شد که XAUUSD در نیمه دوم هفته عقب نشینی کند.

با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به 2.7 درصد در روز جمعه، طلا دوباره قدرت خود را به دست آورد و به منطقه 1860 دلاری صعود کرد. علاوه بر این، میانگین 200 روزه پس از اصلاح نزولی دست نخورده باقی ماند و به خریداران اجازه داد تا کنترل قیمت XAUUSD را حفظ کنند.

پیش از پایان هفته، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی “PCE” از 6.6 درصد در ماه مارس به 6.3 درصد بر اساس سالانه در آوریل کاهش یافته است. شاخص قیمت سالانه Core PCE، معیارترجیحی فدرال رزرو برای تورم، طبق انتظار به 4.9 درصد کاهش یافت.

هفته بعد چه خواهد شد؟

داده‌های PMI تولیدی NBS و PMI غیرتولیدی در روز سه‌شنبه در اسناد اقتصادی چین ارائه خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که هر دوی این مطالعات در ماه مه پس از کاهش قابل‌توجه آوریل دوباره بهبود پیدا کنند. در صورتی که داده‌های PMI کمتر از انتظارات بازار باشد و تأثیر منفی محدودیت‌های مرتبط با ویروس کرونا در چین را به سرمایه‌گذاران یادآوری کند، طلا احتمالاً علاقه خود را از دست خواهد داد و بالعکس.

علاوه بر این، یورواستات داده های تورم HICP را برای منطقه یورو منتشر خواهد کرد. چند تن از سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا هفته گذشته گفتند که افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست سیاستگذاری ژوئیه روی میز نخواهد بود. اگر سرمایه گذاران شروع به قیمت گذاری دو دوز افزایش نرخ بانک مرکزی اروپا بر اساس داده های داغ تورم کنند، دلار باید به تضعیف خود ادامه دهد.

در روز چهارشنبه، PMI تولید ISM از ایالات متحده توسط فعالان بازار که به طور فزاینده ای نگران رکود احتمالی در ایالات متحده هستند، از نزدیک تحت نظر قرار خواهد گرفت. اگر این داده‌ها حاکی از آن باشد که فعالیت‌های معاملاتی در بخش تولید در ماه می با سرعتی قوی به رشد خود ادامه می‌دهد، دلار آمریکا می‌تواند بازگشتی داشته باشد و صعود XAUUSD را محدود کند.

اداره آمار کار ایالات متحده گزارش مشاغل ماه می را روز جمعه منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی “NFP” پس از افزایش 428000 نفری در آوریل، 310000 افزایش یابد. مگر اینکه چاپ NFP شگفتی بزرگی را در هر دو جهت ارائه دهد، جزء تورم دستمزد گزارش باید بر عملکرد بازار تأثیر بگذارد. پیش‌بینی می‌شود که میانگین درآمد ساعتی در ماه می به میزان 5.6 درصد به صورت سالانه افزایش یابد. تورم شدید دستمزدها را می‌توان عاملی دانست که می‌تواند باعث شود تورم مصرف‌کننده برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار بالا بماند و تمایل فدرال رزرو برای تشدید سیاست‌های خود را به سرمایه‌گذاران یادآوری کند. در این سناریو، طلا می‌تواند در بحبوحه بازگشت بازده اوراق قرضه آمریکایی به سمت جنوب حرکت کند.

صحبت از بازدهی، 2.7% است که فیبوناچی 23.6% اصلاحی روند صعودی است که در دسامبر آغاز شد، به عنوان یک سطح تکنیکال کلیدی برای بازده اوراق قرضه T 10 ساله ایالات متحده همسو می شود. اگر این حمایت شکست بخورد، کاهش شدید بازدهی ایالات متحده می‌تواند راه را برای افزایش قیمت طلا باز کند.

calender

چشم انداز تکنیکال طلا

Gold technical outlook

طلا هفته را بالاتر از میانگین 200 روزه و فیبوناچی 23.6% اصلاحی آخرین روند نزولی بسته است که نشان می دهد فروشندگان در حاشیه باقی می مانند. در روند صعودی، 1870 دلار” فیبوناچی 38.2% اصلاحی” به عنوان مقاومت بعدی همسو می شود. در صورتی که XAUUSD از آن سطح بالاتر رفت و شروع به استفاده از آن به عنوان حمایت کند، می تواند 1890 دلار “میانگین 100 روزه و اصلاح 50 درصد فیبوناچی” و 1900 دلار “سطح روانی، میانگین 50 روزه” را هدف قرار دهد.

از سوی دیگر، 1850 دلار “فیبوناچی 23.6% اصلاح” حمایت اول را جلوتر از 1840 دلار “میانگین 200 روزه” تشکیل می دهد. فقط یک کندل روزانه زیر آن می تواند فروشندگان را جذب کند و باعث شود چشم انداز تکنیکال کوتاه مدت نزولی شود. در چنین سناریویی، 1830 دلار “سطح استاتیک” می تواند به عنوان خط دفاعی بعدی عمل کند.

نظرسنجی احساسی طلا

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که اکثر کارشناسان می‌بینند که طلا در هفته آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. چشم انداز یک ماهه تصویر متفاوتی را به تصویر می کشد و میانگین هدف 1864 دلاری عدم توافق بین تحلیلگران را برجسته می کند.

Gold sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-sellers-stay-on-the-sidelines-as-focus-shifts-to-us-data-202205271525

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.