رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

قیمت طلا سطوح قابل شکست را قبل از نشست ECB، CPI ایالات متحده تعیین می کند.

قیمت طلا پیش از پایان هفته در میان تقویت مجدد دلار کاهش یافت.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از گزارش مثبت مشاغل ایالات متحده به 3 درصد نزدیک شد.

نشست هفته آینده بانک مرکزی اروپا و گزارش تورم ایالات متحده می تواند نوسانات XAUUSD را افزایش دهد.

قیمت طلا بخشی از افزایش هفتگی خود را در روز جمعه حذف کرد زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تحت تاثیر داده های بازار کار بهتر از حد انتظار قرار گرفت. XAUUSD همچنان در مسیر بسته شدن برای سومین هفته متوالی با افزایش قرار دارد، اما اقدام اخیر قیمت نشان می‌دهد که این جفت ارز می‌تواند حرکتی تعیین‌کننده در هر جهت را دشوار ببیند، مگر اینکه از محدوده 1840-1875 دلار خارج شود.

بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده پس از انتشار داده ها بالاتر می رود

داده های ماهانه منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده در ماه می 390,000 افزایش یافته است. این رقم از پیش بینی بازار 325000 فراتر رفت. علاوه بر این، چاپ آوریل 428,000 به 436,000 اصلاح شد. جزئیات بیشتر این گزارش نشان داد که نرخ مشارکت نیروی کار همانطور که انتظار می رفت به 62.3 درصد بهبود یافت و تورم دستمزد سالانه به 5.2 درصد کاهش یافت که مطابق با برآوردهای تحلیلگران بود. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با واکنش اولیه به گزارش مشاغل خوش بینانه به سمت 3 درصد افزایش یافت و باعث شد XAUUSD پس از افزایش دو روزه به سمت پایین حرکت کند.

قیمت طلا به نشست ECB و CPI ایالات متحده به عنوان کاتالیزورهای بعدی چشم دوخته است

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در مصاحبه ای با CNBC در روز پنجشنبه، خاطرنشان کرد که برای او بسیار سخت است که شاهد توقف افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر باشد. برینارد در ادامه افزود: «ما مطمئناً آنچه را که لازم است برای کاهش تورم انجام خواهیم داد» و گفت که اقتصاد ایالات متحده هنوز حرکت زیادی دارد. این اظهارات تندروانه نتوانست باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شود و به طلا اجازه داد تا در نیمه بالایی محدوده هفتگی خود در روز پنجشنبه به معامله افزایشی ادامه دهد.

هفته آینده، بانک مرکزی اروپا “ECB” تصمیم خود درباره نرخ را اعلام خواهد کرد و بیانیه سیاست پولی را منتشر خواهد کرد. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در ماه جولای نرخ بهره خود را 25 واحد  “bps” افزایش دهد. چند تن از سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در چند هفته گذشته گفتند که این بانک ممکن است نیاز به بررسی افزایش 50 واحدی نرخ بهره برای مهار تورم داشته باشد. با این حال، نشانه های از دست دادن شتاب رشد در اقتصاد اروپا، بانک مرکزی را در موقعیت سختی قرار می دهد. در صورتی که بانک مرکزی اروپا چشم انداز نرخ غیرقانونی را آشکار کند، XAUEUR ممکن است تحت فشار نزولی شدید قرار گیرد و باعث شود که XAUUSD نیز پایین بیاید. با این وجود، ارزش دلار در بازار نیز در آن سناریو به طور منفی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و به طلا کمک می‌کند زیان خود را محدود کند.

ECB President Christine Lagarde

جمعه آینده، BLS داده های تورم ماه مه را منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که بر اساس شاخص سالانه قیمت مصرف کننده “CPI” از 8.3 درصد در آوریل به 8.2 درصد کاهش یابد. واکنش بازار به داده‌های تورم باید کاملاً ساده باشد، با چاپ CPI کمتر از حد انتظار بر بازده اوراق قرضه ایالات متحده و افزایش XAUUSD و بالعکس.

چشم انداز تکنیکال قیمت طلا

به نظر می‌رسد قیمت طلا درحال تثبیت هست. اگرچه XAUUSD توانست به مدت دو روز متوالی بالاتر از میانگین 200 روزه بسته شود، فیبوناچی 38.2% اصلاحی به نظر می رسد آخرین روند نزولی، مقاومت سختی را در 1875 دلار ایجاد کرده است. با بسته شدن روزانه بالاتر از این سطح، طلا می تواند منطقه 1890 دلارو 1900 دلار “میانگین 100 روزه، میانگین 50 روزه، اصلاح 50 درصدی فیبوناچی” و 1915 دلار “فیبوناچی 61.8 درصد اصلاح” را هدف قرار دهد.

در جهت نزولی، 1850 دلار ” فیبوناچی 23.6% اصلاحی” به عنوان حمایت موقت قبل از 1840 دلار “میانگین 200 روزه” تراز می شود. در صورتی که 1840 به مقاومت تبدیل شود، این می تواند به عنوان یک سیگنال نزولی قابل توجه تلقی شود و فروشندگان را جذب کند. در آن سناریو، افت بیشتر قیمت به 1830 دلار “پایین ترین حد در 1 ژوئن” ممکن است شاهد باشیم.

به طور خلاصه، طلا باید از محدوده 1875 تا 1840 دلار خارج شود تا جهت کوتاه مدت بعدی خود را مشخص کند.

Gold Price technical outlook

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.