رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

جهش ناگهانی قیمت در آخر هفته

CPI سالانه در ایالات متحده در ماه سپتامبر به بالاترین سطح چند دهه اخیر رسید.

به طور گسترده انتظار می رود فدرال رزرو هفته آینده نرخ بهره خود را 50 واحد افزایش دهد.

قیمت طلا پس از سقوط به زیر میانگین 200 روزه در روز جمعه، تحت فشار فروش قرار گرفت و با واکنش اولیه به داده‌های تورم ایالات متحده، ریزش خود را افزایش داد. با این حال، پس از اینکه طلا به پایین ترین سطح خود از 19 می در “1825 دلار” رسید، اما بخشی از کاهش روزانه خود را پشت سر گذاشت و تا 1875 افزایش یافت.

طلا از پایین ترین سطح چند هفته ای که در روز جمعه به زیر 1830 دلار رسیده بود بهبود یافت و از 1.850 دلار گذشت. پرواز شدید به سمت محدودیت ایمنی افزایش بازده اوراق قرضه T ایالات متحده در جلسه آمریکا، به XAU/USD کمک کرد تا حمایت خود را پیدا کند.

قیمت طلا پس از آمارهای تورم ایالات متحده کاهش یافت

بر اساس داده های ماهانه منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده در روز جمعه، تورم در ایالات متحده، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف کننده اندازه گیری می شود، به بالاترین میزان در چند دهه گذشته یعنی 8.6 درصد در ماه می رسید. این انتشارات بالاتر از انتظار بازار در 8.3 درصد بود. CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، از 6.2 درصد در همان دوره به 6 درصد کاهش یافت اما از برآورد 5.9 درصدی تحلیلگران پیشی گرفت. با واکنش فوری، XAUUSD به ضعیف ترین نقطه خود در سه هفته گذشته سقوط کرد و برای ایجاد یک بازگشت تلاش کرد.

بازدهی اوراق قرضه آمریکا در نیمه دوم روز جمعه به سمت بالا پیچید، در حالی که داده های داغ تورم ایالات متحده حاکی از انقباض بیشتر پولی است. بازدهی معیار 10 ساله برای اولین بار از اوایل ماه مه از 3.1 درصد فراتر رفت. همچنین شایان ذکر است که شاخص‌های اصلی وال استریت متحمل زیان‌های سنگین شدند و تغییر منفی که در احساس ریسک مشاهده شد، تقاضا برای اوراق قرضه امن را افزایش داد و فعلاً افزایش بازدهی را محدود کرد.

انتظار می رود هفته آینده فدرال رزرو نرخ بهره خود را 50 واحد پایه افزایش دهد و به محدوده 1.25٪ – 1.5٪ برساند. فدرال رزرو همچنان در انتخاب افزایش نرخ 50 واحدی ژوئیه در مسیر قرار دارد و اگر تایید شود جای تعجب نیست. سوال اصلی این است که آیا فدرال رزرو افزایش ها را در ماه سپتامبر متوقف خواهد کرد یا خیر. نظرسنجی اخیر رویترز از اقتصاددانان نشان داد: «در حالی که بیش از دو سوم از پاسخ دهندگان، 59 نفر از 85 نفر، انتظار افزایش 25 واحد پایه در ماه سپتامبر را داشتند، بیش از یک چهارم، 23 نفر، شاهد افزایش دوباره فدرال رزرو با نیم امتیاز بودند. این هفته. در صورتی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو یا FOMC از افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر عقب نشینی کند، این امر می تواند به عنوان یک راهنما تلقی شود و باعث کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شود. در این سناریو، طلا احتمالاً شتاب صعودی خواهد داشت. از سوی دیگر، اگر فدرال رزرو درها را برای افزایش نرخ دیگر در سپتامبر باز بگذارد، دلار باید به عملکرد بهتر از رقبای خود ادامه دهد و بر XAUUSD فشار بیاورد.

ساختمان فدرال رزرو در واشنگتن دی سی

بیانیه سیاست بانک مرکزی اروپا “ECB” در روز پنجشنبه فاش کرد که این بانک هنوز آماده تعهد به افزایش 50 واحدی نرخ در ماه سپتامبر نیست و باعث شد که ارز مشترک تحت فشار شدید فروش قرار گیرد. روز جمعه آینده، یورو آمار داده های شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده “HICP” را منتشر خواهد کرد. سرمایه گذاران انتظار دارند شاخص HICP اصلی از 3.8 درصد در آوریل به 3.5 درصد در ماه می کاهش یابد. از آنجایی که چشم انداز نرخ بانک مرکزی اروپا به تحولات تورم بستگی دارد، آمار قوی تر از پیش بینی HICP می تواند باعث شود که سرمایه گذاران قیمت گذاری نرخ افزایش 50 واحدی را در سپتامبر آغاز کنند. در آن صورت، XAUEUR می تواند به شدت کاهش یابد و بدون توجه به ارزش دلار در بازار، جذب XAUUSD را دشوار کند.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته با کاهش قابل توجهی معامله می‌شود، زیرا سرمایه‌گذاران همچنان به پناهگاه امن دلار آمریکا در میان نگرانی‌های مداوم از افزایش تورم و رکود بالقوه ادامه می‌دهند. بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان برای فرونشاندن تورم، نگرانی‌های رشد را دوباره برانگیخته است. با وجود کاهش جزئی در بازدهی خزانه داری آمریکا، فلز زرد متمایل به نزولی شده است، زیرا تورم داغ و اضطراب قبل از نشست فدرال رزرو، احساسات پیرامون دلار را تقویت می کند.

چشم انداز تکنیکال قیمت طلا

قیمت طلا با جهش ناگهانی به بالای سطح کلیدی میانگین 200 روزه رسیده که در حال حاضر 1871 دلار، معامله می شود. در صورتی که طلا در بالاتر از آن سطح بسته شود و از آن به عنوان مقاومت استفاده کند، این می‌تواند به‌عنوان یک تحول صعودی قابل توجه در نظر گرفته شود و در را برای افزایش قیمت های اضافی به سمت 1900 دلار “سطح روانی” و1930 دلار باز کند.

از سوی دیگر، مقاومت اولیه در 1865 دلار وجود دارد. و در زیر آن نواحی 1850 و 1840 که برای اصلاح ادامه روند صعودی خریداران و فروشندگان را به چالش خواهد کشید.

در همین حال، اگر قیمت بتواند تمام رشد یک روزه خود را پر کنید اهداف 1820و 1800 میتواند مقاومتهای بعدی را تشکیل دهد.

XAU USD 1 XAU USD 1

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-price-faces-further-downside-risks-as-focus-shifts-to-fed-meeting-202206101346

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.