رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

قیمت طلا بالاتر از سطح کلیدی باقی می ماند، توجه ها به تغییر نظر پاول هست.

قیمت طلا بالاتر از میانگین حرکتی 200 روزه باقی می ماند اما به نظر می رسد کاهش قیمت هفتگی را ثبت کند.

پاول، رئیس FOMC هفته آینده در مقابل سنا شهادت خواهد داد.

XAUUSD باید در کوتاه مدت به بازده اوراق قرضه آمریکا واکنش نشان دهد.

به نظر می رسد قیمت طلا پس از افزایش بیش از 2 درصدی در دو روز گذشته، وارد مرحله تثبیت نزدیک به 1850 دلار شده است. بازارها در آستانه سه روز آخر هفته در ایالات متحده نسبتاً آرام باقی می مانند و XAUUSD با وجود افزایش قابل توجهی که پس از اعلامیه های سیاست فدرال رزرو شاهد بودیم، همچنان در مسیر کاهش هفتگی خود قرار دارد.

حمایت کلیدی دست نخورده باقی می ماند

اگرچه چشم‌انداز تکنیکال کوتاه‌مدت نمی‌تواند یک سرنخ جهت‌دار روشن ارائه کند، تا زمانی که طلا بتواند بالاتر از میانگین ۲۰۰ روزه که در حال حاضر در ۱۸۴۰ دلار قرار دارد، باقی بماند، فروشندگان می‌توانند در حاشیه باقی بمانند. اظهارات جروم پاول، رئیس FOMC در طول گزارش دو روزه خود در برابر سنای ایالات متحده در هفته آینده، کاتالیزور مهم بعدی خواهد بود.

قیمت طلا تحت تاثیر بازدهی اوراق قرضه آمریکا

بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در نیمه دوم هفته به شدت کاهش یافت و به طلا اجازه داد که کشش بیشتری پیدا کند. با واکنش اولیه به تصمیم FOMC برای افزایش 75 واحد پایه نرخ بهره، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 3.4 درصد رسید. با این حال، در طول کنفرانس مطبوعاتی، پاول از افزایش 75 واحدی دیگر در ماه جولای خودداری کرد و باعث شد بازدهی به شدت کاهش یابد. افزایش غیرمنتظره نرخ بهره بانک ملی سوئیس در روز پنجشنبه و افزایش نرخ ۲۵ واحدی بانک مرکزی انگلیس باعث شد تمرکز بازار به سمت اوراق قرضه اروپایی معطوف شود و بازده ۱۰ ساله آمریکا قبل از رسیدن به نزدیک به ۳.۲ درصد در روز جمعه، کاهش یافت.

شاخص دلار آمریکا در روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود در بیش از دو دهه گذشته در 105.78 رسید، اما بخش بزرگی از سود هفتگی خود را از بین برد. دلار آمریکا با وجود شرایط ریسک گریز بازار نتوانست قدرت خود را جمع کند زیرا فرانک سوئیس و ین ژاپن به دارایی های امن تبدیل شدند. کاهش مجدد دلار به XAUUSD کمک کرد تا حرکت صعودی خود را در روز پنجشنبه حفظ کند.

پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه شهادت سیاست پولی شش ماهه خود را در مقابل کمیته بانکی سنا ارائه خواهد کرد. پاول پس از ارائه بیانیه افتتاحیه خود به سوالات پاسخ خواهد داد. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر با احتمال 88.5 درصد افزایش نرخ 75 bps در ماه جولای قیمت گذاری می کنند. موقعیت بازار نشان می دهد که اگر پاول انتظارات برای افزایش 50 واحدی را در جلسه بعدی برگرداند، فضا برای کاهش بازدهی ایالات متحده وجود دارد. از سوی دیگر، حتی اگر پاول افزایش 75 واحدی را تایید کند، افزایش قاطع دیگری در بازدهی ایالات متحده ممکن است دشوار باشد.

FOMC Chairman Jerome Powell testifying before Senate

قیمت XAUUSD نیز می تواند تحت تاثیر گزارش های PMI هفته آینده باشد. نگرانی سرمایه گذاران از رکود جهانی افزایش می یابد زیرا بانک های مرکزی بزرگ به دنبال ادامه سیاست های سختگیرانه خود هستند. اگر داده‌های PMI از منطقه یورو و آلمان حاکی از از دست دادن شتاب رشد در بخش خصوصی باشد، فعالان بازار می‌توانند آن را یادآور شکاف سیاست‌گذاری بین بانک مرکزی اروپا “ECB” و فدرال رزرو کنند. در آن سناریو، XAUUSD ممکن است تحت فشار نزولی مجدد قرار گیرد.

چشم انداز تکنیکال قیمت طلا

قیمت طلا در روز جمعه حرکت صعودی خود را از دست داد. سطح اصلاحی فیبوناچی 23.6% آخرین روند نزولی و میانگین 20 روزه اولین مقاومت را در 1850 دلار تشکیل می دهند. در صورتی که طلا شروع به استفاده از این سطح به عنوان حمایت کند، می تواند 1875 دلار “میاگین 50 روزه، اصلاح 38.2% فیبوناچی” و 1890 دلار”میانگین 100 روزه” را هدف قرار دهد.

از طرفی، بسته شدن روزانه زیر 1840 دلار “میانگین 200 روزه” می تواند به عنوان یک پیشرفت نزولی تلقی شود و فروشندگان را به همراه داشته باشد. در آن سناریو، حمایت موقت در 1830 دلار “سطح استاتیک” بالاتر از 1810 دلار “سطح استاتیک بعدی” و 1800 دلار “سطح روانی” قرار می گیرد.

در این بین، شاخص “RSI” در نمودار روزانه کمی زیر 50 باقی می ماند که نشان دهنده عدم قطعیت طلا در کوتاه مدت است. به طور مشابه، شاخص میانگین جهت دار “ADX” اکنون در ضعیف ترین سطح خود از اوایل فوریه در 12 است.

Gold technical outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-price-holds-above-key-level-focus-shifts-to-powells-testimony-202206171348

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.