رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • بهبود طولانی مدت به لحن فدرال رزرو بستگی دارد.
  • طلا از پایین ترین سطح خود در چند ماه گذشته بهبود یافت و زنجیره باخت سه هفته ای را شکست.
  • انتظار می رود FOMC در هفته آینده نرخ بهره خود را 75 واحد افزایش دهد.
  • چشم انداز تکنیکال نشان می دهد که تا زمانی که طلا زیر 1780 دلار باقی بماند، جهت گیری نزولی دست نخورده باقی می ماند.

قیمت طلا در روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به یک سال گذشته رسید و به 1680 دلار رسید، اما توانست در نیمه دوم هفته یک بازگشت قاطع داشته باشد. XAUUSD از کاهش شدیدی که در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مشاهده شد سرمایه گذاری کرد و در نهایت به یک زنجیره باخت سه هفته ای پایان داد. پیش از اعلام سیاست های فدرال رزرو و داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، طلا نمی تواند حرکت قانع کننده ای را در هر دو جهت انجام دهد.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

اگرچه دلار در ابتدای هفته برای یافتن تقاضا با مشکل مواجه شد، اما طلا برای افزایش قدرت تلاش کرد و در محدوده محدود بالای 1700 دلار در نوسان بود. نگرانی‌های فزاینده از اعمال محدودیت‌های بیشتر مرتبط با ویروس کرونا در چین بر چشم‌انداز تقاضای طلا تأثیر گذاشت. این کشور روز دوشنبه 699 مورد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد که بالاترین آمار روزانه از 22 مه است و بیش از 1000 مورد ابتلا در آخر هفته را گزارش کرده است. شهر لانژو دستور قرنطینه سراسری شهر را از روز چهارشنبه صادر کرد و شانگهای آزمایشات گسترده را به ۱۲ منطقه از ۱۶ ناحیه شهر گسترش داد. در همین حال، داده های ایالات متحده نشان داد که فروش مسکن 2 درصد به صورت ماهانه در ژوئن کاهش یافت و احتمال افزایش 100 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه جولای را کاهش داد.

در غیاب انتشار داده‌های کلان سطح بالا در روز سه‌شنبه، قیمت طلا روند صعودی خود را به بالای 1700 دلار افزایش داد. در روز چهارشنبه، تغییر منفی که در تمایلات ریسک مشاهده شد، به دلار آمریکا کمک کرد تا از رقبای خود پیشی بگیرد و قیمت را مجبور کرد به سمت 1700 دلار سقوط کند. علاوه بر این، گزارش‌هایی که حاکی از آن است که بانک مرکزی اروپا “ECB” می‌تواند نرخ سیاستی خود را 50 واحد به جای 25 واحد افزایش دهد، باعث کاهش شدید XAUEUR در نیمه اول هفته شد و باعث شد که XAUUSD کاهش یابد.

روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا از افزایش 50 واحدی نرخ بهره خبر داد. با واکنش اولیه بازار، دلار تحت فشار شدید فروش قرار گرفت و طلا مسیر خود را تغییر داد. اگرچه شاخص دلار آمریکا بخش بزرگی از زیان روزانه خود را در کنفرانس مطبوعاتی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا حذف کرد، ولی طلا حرکت صعودی خود را حفظ کرد. کاهش 5 درصدی که در بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده مشاهده شد، به افزایش XAUUSD دامن زد. لاگارد از افزایش 50 واحدی دیگر در ماه سپتامبر خودداری کرد و هیچ جزئیاتی در مورد ابزار جدید ضد تکه تکه شدن بانک به اشتراک نگذاشت.

با ادامه کاهش بازده اوراق قرضه آمریکایی در روز جمعه، طلا توانست بر اساس رشد روز پنجشنبه رشد کند و برای اولین بار در یک هفته به بالای 1730 دلار رسید. پیش از تعطیلات آخر هفته، داده های ایالات متحده نشان داد که فعالیت های معاملاتی در بخش خدمات در اوایل جولای کاهش یافته است، به طوری که S&P Global Services PMI از 52.7 در ژوئن به 47 کاهش یافته است. این قرائت بسیار ضعیف تر از انتظار بازار 52.6 بود و باعث کاهش دوباره بازدهی ایالات متحده شد و به خربدارهای طلا اجازه داد کنترل قیمت را حفظ کنند.

هفته بعد چه خواهد شد؟

داده‌های مربوط به فروش خانه جدید ژوئن و شاخص اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس در روز سه‌شنبه در سند اقتصادی ایالات متحده نمایش داده می‌شود. با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، بازارها با احتمال 22٪ افزایش نرخ 100 bps قیمت گذاری می کنند. حتی اگر داده‌های مسکن افزایش غیرمنتظره در فروش را نشان دهد، سرمایه‌گذاران بعید به نظر می‌رسند که تصمیمات نرخ آتی FOMC را دوباره ارزیابی کنند.

انتشار اطلاعات ناامیدکننده اقتصاد کلان اخیر و کاهش متوسط انتظارات تورمی بلندمدت دانشگاه میشیگان باعث شد که سرمایه‌گذاران از شرط‌بندی برای افزایش ۱۰۰ واحدی در ماه جولای با وجود آمارهای تورمی داغ خودداری کنند.

در این مرحله، افزایش 100 واحدی یک غافلگیری قابل توجه مناقشه آمیز خواهد بود و باعث افزایش دلار خواهد شد. اگر فدرال رزرو همانطور که انتظار می رود افزایش 75 واحدی را انتخاب کند، فعالان بازار به دنبال سرنخ های جدیدی در مورد افزایش ماه سپتامبر و نرخ فعلی خنثی خواهند بود. در صورتی که بانک مرکزی ایالات متحده متعهد به افزایش حداقل 75 واحدی دیگر در ماه سپتامبر شود، دلار می تواند تقویت شود زیرا قیمت بازار به احتمال 44 درصدی برای افزایش 150 واحدی در دو جلسه بعدی اشاره می کند. در آن سناریوی مناقشه آمیز، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده احتمالاً کشش پیدا کرده و بر XAUUSD تأثیر می گذارد.

از سوی دیگر، در صورتی که فدرال رزرو افزایش خطر رکود اقتصادی را بپذیرد و نگرانی های خود را از بدتر شدن شرایط در بازار مسکن ابراز کند، دلار آمریکا در برابر رقبای خود ضعیف می شود. احتمال افزایش 50 واحدی در ماه سپتامبر نیز به عنوان یک تحول بزرگ تلقی می شود و در را برای یک سطح بالاتر از طلا باز می کند.

روز پنجشنبه، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده اولین برآورد خود از رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را منتشر خواهد کرد. بازارها انتظار دارند که پس از انقباض 1.6 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول، اقتصاد ایالات متحده 0.9 درصد رشد کند. پیش بینی واکنش بازار پس از رویداد فدرال رزرو دشوار است، اما احتمالاً ساده است، با انتشار بهتر از حد انتظار دلار مثبت و بالعکس.

شایان ذکر است که 2.7 درصد به عنوان حمایت قابل توجه برای بازده بانک قرضه 10 ساله ایالات متحده است. در صورتی که این سطح دست نخورده باقی بماند، بازدهی می تواند کشف شود و طلا را محدود کند.

در نهایت، داده‌های هزینه‌های شخصی و درآمد شخصی ماه ژوئن، در کنار شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی “PCE” توسط فعالان بازار پیش از آخر هفته به دقت مشاهده خواهد شد.

calender

چشم انداز تکنیکال طلا

در XAUUSD شاخص تکنیکال “RSI” در نمودار روزانه برای اولین بار در دو هفته گذشته به بالای 30 صعود کرد که نشان می دهد طلا بالاخره شرایط فروش بیش از حد خود را اصلاح کرده است. بهبود تکنیکال می تواند تا زمانی که RSI روزانه به 50 برسد ادامه یابد.

در روند صعودی، 1750 دلار “میانگین 20 روزه” به عنوان مقاومت اولیه جلوتر از 1780 دلار،یعنی جایی که فیبوناچی 23.6% اصلاحی آخرین روند و خط روند نزولی با هم تطبیق می یابد وجود دارد. بسته شدن روزانه بالاتر از آن می تواند به عنوان یک پیشرفت صعودی قابل توجه تلقی شود و در را برای صعود بیشتر به سمت 1800 دلار باز کند.

از جنبه نزولی، 1700 دلار “سطح روانی” قبل از 1680 دلار “پایین ترین سطح 21 ژوئیه” و 1670 دلار “سطح ایستا از می” حمایت کلیدی را تشکیل می دهد.

Gold technical outlook

نظرسنجی پیش بینی طلا

بر اساس نظرسنجی FXStreet Forecast، علیرغم بازگشت مجدد این هفته، چشم انداز کوتاه مدت طلا همچنان نزولی است. به طور مشابه، نیمی از کارشناسان نظرسنجی انتظار دارند که قیمت طلا در ماه آینده به کاهش خود ادامه دهد.

Gold forecast poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-extended-recovery-depends-on-feds-tone-202207221555

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.