رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • کووید در چین نگران کننده می‌شود، NFP ایالات متحده باعث حرکت XAUUSD خواهد شد.
  • قیمت طلا هفته پرنوسانی را تقریبا بدون تغییر بسته است.
  • تصویر تکنیکال به از دست دادن حرکت صعودی اشاره دارد.
  • گزارش مشاغل نوامبر در ایالات متحده، نگاهی به سرفصل های ویروس کرونا از چین.

به دنبال اصلاح نزولی هفته قبل، قیمت طلا هفته را تحت فشار نزولی آغاز کرد و روز دوشنبه به 1730 دلار کاهش یافت. با این حال، کاهش مجدد دلار آمریکا و عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، به XAUUSD کمک کرد تا در اواسط هفته افزایش یابد. از آنجایی که تمرکز به گزارش هفته آینده مشاغل مورد انتظار نوامبر از ایالات متحده جلب شده، چشم انداز تکنیکال این جفت به یک سوگیری اندکی صعودی در کوتاه مدت اشاره می کند.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

چین برای اولین بار از ماه مه مرگ ناشی از کووید را گزارش کرد و چند منطقه در پکن مدارس را به دلیل افزایش تعداد موارد تعطیل کردند. علاوه بر این، گوانگژو دستور قرنطینه پنج روزه منطقه بایون خود را صادر کرد در حالی که چندین شهر دستور تست دسته جمعی را صادر کردند. نگرانی های مجدد در مورد بازگرداندن محدودیت های سختگیرانه چین و تأثیر منفی احتمالی سیاست صفر کووید بر چشم انداز تقاضا برای فلز گرانبها باعث شد که XAUUSD در ابتدای هفته کاهش یابد.

با کنار گذاشتن بازارها از آشفتگی های چین در روز سه شنبه، قیمت طلا موفق شد با بهبود شرایط بازار، یافتن تقاضا را برای دلار آمریکا دشوار کند.

در روز چهارشنبه، XAUUSD در نیمه دوم روز به شدت افزایش یافت و به 1760 دلار رسید.

داده‌های منتشر شده توسط S&P Global نشان داد که فعالیت‌های معاملاتی در بخش خصوصی در ماه نوامبر با سرعتی فزاینده به انقباض ادامه داد و PMI ترکیبی از 48.2 در اکتبر به 46.3 کاهش یافت. این خوانش انتظار بازار 47.7 را از دست داد و باعث فروش دلار آمریکا شد. کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد کسب و کار در S&P Global Market Intelligence، در توضیح این داده ها، توضیح داد که نرخ کاهش تولید و تقاضا با انقباض اقتصاد با نرخ سالانه 1 درصد مطابقت دارد. فشارهای تورمی باید در ماه‌های آینده به طور بالقوه کاهش یابد، اما در این میان اقتصاد همچنان به سمت رکود محتمل پیش می‌رود.

بعداً در همان روز، صورت‌جلسه آخرین جلسه سیاست گذاری فدرال رزرو نشان داد که اکثر سیاست گذاران از کاهش سرعت افزایش نرخ بهره حمایت می کنند تا زمان بیشتری برای ارزیابی اثرات عقب مانده اقدامات سیاستی بر اقتصاد داشته باشند. علاوه بر این، این نشریه فاش کرد که کارکنان فدرال رزرو می‌دیدند که ممکن است اقتصاد در سال آینده وارد رکود شود. به نوبه خود، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به پایین ترین سطح خود از اوایل اکتبر در 3.65 درصد کاهش یافت و به XAUUSD کمک کرد تا اواخر روز چهارشنبه به افزایش خود ادامه دهد.

در نیمه دوم هفته، بازارهای مالی نسبتاً آرام ماندند زیرا شرایط معاملاتی در بحبوحه تعطیلات شکرگزاری در ایالات متحده کاهش یافت. با این وجود، با ثبت رکورد روزانه 32695 مورد ابتلا به ویروس کرونا در چین، قیمت طلا نتوانست شتاب صعودی خود را در آخر هفته حفظ کند و در نهایت هفته را تقریباً بدون تغییر نزدیک به 1750 دلار به پایان رساند.

هفته بعد چه خواهد شد؟

در روز دوشنبه هیچ انتشار داده‌ای با تاثیر بالا وجود نخواهد داشت و سرمایه‌گذاران باید روی سرفصل‌های ویروس کرونا از چین تمرکز کنند. در صورتی که چین به تشدید محدودیت‌ها در آخر هفته ادامه دهد، XAUUSD می‌تواند هفته را در حالت عادی آغاز کند.

شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس روز سه شنبه در سند اقتصادی ایالات متحده نشان داده خواهد شد. با این حال، فعالان بازار احتمالاً پیش از انتشار داده‌های کلیدی آتی هفته، از پایه‌گذاری موقعیت‌های معاملاتی خود بر این داده‌ها خودداری می‌کنند.

در روز پنجشنبه، ISM داده‌های PMI تولیدی ماه نوامبر را منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که شاخص PMI از 50 در ماه اکتبر به 49.3 کاهش یابد و انتظار می‌رود که مؤلفه شاخص قیمت‌های پرداختی از 46.6 به 50.4 برسد. واکنش بازار به نظرسنجی‌های PMI S&P Global نشان می‌دهد که اگر گزارش PMI ISM نشان دهد که فشارهای قیمتی در ماه نوامبر کاهش یابد، ممکن است دلار آمریکا تحت فشار فروش قرار گیرد. در این سناریو، قیمت طلا می تواند با واکنش اولیه افزایش یابد.

اداره آمار کار ایالات متحده اطلاعات بازار کار ماه نوامبر را در روز جمعه منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی “NFP” به دنبال رشد 261،000 در اکتبر 30000 کاهش یابد. چاپ منفی احتمالاً روی دلار آمریکا سنگینی می کند و در را برای یک اقدام صعودی XAUUSD در آستانه آخر هفته باز می کند. ابزار FedWatch گروه CME نشان می دهد که بازارها در حال حاضر با احتمال 71 درصد افزایش 50 واحدی “bps” نرخ بهره فدرال رزرو در ماه دسامبر قیمت گذاری می کنند. یک گزارش شغلی ناامید کننده می تواند افزایش کمتر نرخ را تایید کند و حتی انتظارات را برای یک محور سیاست در سال آینده احیا کند. چنین ارزیابی بازار باید باعث شود که بازده اوراق قرضه T ایالات متحده به شدت کاهش یابد و به XAU/USD کمک کند تا حرکت صعودی خود را حفظ کند. از سوی دیگر، یک شگفتی مثبت NFP باید بر بازارهای مالی اثر معکوس داشته باشد و قیمت طلا را مجبور به کاهش کند.

calender

چشم انداز تکنیکال قیمت طلا

به نظر می رسد قیمت طلا در پی اقدام این هفته حرکت صعودی خود را از دست داده است و شاخص “RSI” در نمودار روزانه اندکی به زیر 60 کاهش یافته است. این حالت پیشنهاد می کند که فروشندگان فعلا عجله نکنند.

1780 دلار “فیبوناچی 38.2% اصلاحی از روند نزولی مارس-نوامبر” به عنوان مقاومت اولیه همسو می شود. با بسته شدن کندل روزانه بالاتر از این سطح، XAUUSD می‌تواند 1800 دلار “میانگیم 200 روزه” را تست کند و اگر بتواند این مقاومت را به حمایت تبدیل کند، 1830 دلار “فیبوناچی 50% اصلاحی” را هدف قرار می دهد.

در جهت نزولی، 1720 دلار “میانگین 100 روزه، میانگین 20 روزه، اصلاح فیبوناچی 23.6٪” حمایت قوی را جلوتر از 1700 دلار “سطح روانی، میانگین 20 روزه” تشکیل می دهد.

Gold price technical outlook

نظرسنجی پیش بینی قیمت طلا

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که چشم‌انداز کوتاه‌مدت XAUUSD به شدت صعودی است و هدف یک هفته‌ای آن روی 1775 دلار است. چشم انداز یک ماهه همچنان متفاوت است، اما اکثر کارشناسان نظرسنجی افزایش قیمت طلا تا از 1800 دلار در بازه فصلی مشاهده می کنند.

Gold price forecast poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-price-weekly-forecast-china-covid-jitters-us-nfp-to-drive-xau-usds-action-202211251523

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.