رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی واکنش چشمگیری در بازار پس از عواقب فدرال‌رزرو ایجاد می‌کند.
  • فدرال رزرو آمریکا با پایبندی به مسیر سیاست پولی مناقشه‌آمیز، بازارهای مالی را شگفت زده کرد.
  • بخش اشتغال ایالات متحده انعطاف پذیری خود را نشان داد و خوش بینی باعث فروش دلار آمریکا شد.
  • EURUSD دوباره سطح 0.9900 را به دست آورد و به نبردی سخت پیرامون برابری در آینده اشاره می کند.

جفت ارز EURUSD در روز پنجشنبه به 0.9729 سقوط کرد و هفته را با اندکی پایین تر از آستانه 0.9900 به پایان رساند. فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا به طور غیرمنتظره ای در اواسط هفته با غافلگیری بازیگران بازار با موضع سیاست پولی مناقشه‌آمیز، دلار آمریکا را تقویت کرد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، انتظارات در مورد کاهش سرعت انقباضات را کاهش داد و مسیر مناقشه‌ای بانک مرکزی را که امسال در پیش گرفته است، مجدداً تأیید کرد.

فدرال رزرو آمریکا به تسلیم شدن نزدیک نیست

سیاستگذاران فدرال رزرو نرخ بهره را 75 واحد  افزایش دادند، اگرچه بیانیه حاکی از آن است که ممکن است سرعت انقباض کمی را کاهش دهند. کمیته بازار آزاد فدرال “FOMC” در تعیین سرعت افزایش‌های آتی در محدوده هدف، تشدید انباشته سیاست‌های پولی، تأخیرهایی که سیاست پولی بر فعالیت‌های اقتصادی و تورم، و تحولات اقتصادی و مالی تأثیر می‌گذارد را در نظر می‌گیرد. ” EURUSD با توجه به این خبر افزایش یافت زیرا بازیگران بازار برای فروش دلار آمریکا عجله داشتند.

با این حال، رئیس جروم پاول با یک سخنرانی کاملاً مناقشه‌آمیز بیان کرد که افزایش نرخ ها ماندنی است. او در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما به هیچ‌جا نزدیک به مکث نیستیم،» که باعث چرخش چشمگیر در بازارهای مالی شد. در حالی که وال استریت سقوط کرد، دلار آمریکا به بالاترین سطح هفتگی رسید. در همان زمان، بازدهی خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح چند ساله اخیر، به ویژه آنهایی که در انتهای کوتاه تر منحنی قرار دارند، افزایش یافت.

رکود اقتصادی اروپا نادیده گرفته می شود

از سوی دیگر، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا “ECB” موضع محافظه‌کارانه‌تری داشت. وی در سخنرانی خود در رویدادهای مختلف به اقدامات احتمالی اضافی برای جلوگیری از ریشه‌دار شدن تورم اشاره کرد و خاطرنشان کرد که رکود برای مهار قیمت‌ها کافی نیست. کریستین لاگارد افزود که انتظارات تورمی در حال حاضر به طور گسترده ثابت شده است. در نهایت، او گفت که سیاستگذاران اروپایی باید “مواظب سرریزهای سیاست فدرال رزرو باشند.”

به نظر می‌رسد که خانم لاگارد نادیده گرفته می‌شود که اتحادیه اروپا در یک مارپیچ مغلوب است که همچنان به سرعت بخشیدن و حفظ ارزش یورو زیر برابری در برابر دلار آمریکا ادامه می‌دهد. با این وجود، ارقام اقتصاد کلان اتحادیه اروپا و آلمان همچنان نشان می دهد که انقباض اقتصادی ماه به ماه افزایش می یابد. فقط به عنوان مرجع، تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا “GDP” نرخ رشد سه ماهه 0.2 درصدی را در سه ماهه سوم سال ثبت کرد.

واکنش شدید به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی

EURUSD روز جمعه پس از انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده “NFP” یک بار دیگر مسیر خود را تغییر داد. این کشور در ماه اکتبر 261,000 شغل جدید اضافه کرد، در حالی که رقم سپتامبر به 315,000 افزایش یافت. در همان زمان، نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 3.7 درصد افزایش یافت در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار از 62.3 درصد به 62.2 درصد کاهش یافت. در نهایت، میانگین درآمد ساعتی به 4.7 درصد کاهش یافت. ارقام کلی دلگرم کننده تقاضا برای دارایی های پربازده را افزایش داد و وال استریت پس از سقوط روز چهارشنبه بهبود بیشتری یافت و از یورو حمایت کرد. EURUSD بیشتر زیان های هفتگی خود را کاهش داد و حول منطقه 0.9920 حرکت کرد.

هفته آینده از نظر انتشار داده ها سبک تر خواهد بود و ارقام جالبی از اتحادیه اروپا ارائه می شود. این منطقه فروش خرده فروشی سپتامبر را منتشر خواهد کرد، در حالی که کمیسیون اروپا پیش بینی رشد اقتصادی خود را منتشر خواهد کرد. تا پایان هفته، آلمان قرائت نهایی شاخص قیمت مصرف کننده اکتبر خود را منتشر خواهد کرد.

ایالات متحده در روز پنجشنبه شاخص قیمت مصرف کننده اکتبر “CPI” را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود شاخص اصلی از 6.6٪ به 6.9٪ افزایش یابد. این کشور بعداً تخمین اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان نوامبر را منتشر خواهد کرد که پیش بینی می شود از 59.9 فعلی به 60 برسد.

cover

چشم انداز تکنیکال EURUSD

جفت ارز EURUSD هفته را زیر برابری گذرانده است و یک Lower Low و یک Lower High را ثبت کرده است که نشانه بازگشت فروشنده ها است. افزایش قیمت در آستانه آخر هفته به جفت ارز کمک کرد تا در روز جمعه جهش کنند، اما روند نزولی غالب همچنان پابرجاست.

نمودار هفتگی نشان می دهد که این جفت ارز زیر میانگین حرکتی ساده 20 “SMA” نزولی ادامه می دهد که بسیار پایین تر از میانگین های بالاتر باقی می ماند. در همان زمان، میانگین 100 روزه از زیر میانگین 200 روزه عبور می کند، هر دو در حدود ناحیه 1.1270. در نهایت، شاخص های تکنیکال کاهش خود را در سطوح منفی از سر گرفته اند و جهت را به سمت نزول سوق داده اند.

از سوی دیگر، در نمودار روزانه، ادامه حات نزولی را نشان می دهد. جفت EURUSD بالاتر از میانگین 20 روزه بدون جهت رشد کرده، که حمایت فوری در حدود 0.9830 را فراهم می کند، و به نظر می رسد آماده است تا رشد خود را به سمت سطح مقاومت دینامیکی مربوطه بعدی، یعنی میانگین 100 روزه نزولی که در حال حاضر در حدود 1.0050 است، گسترش دهد. در همین حال، شاخص ممنتوم در سطوح خنثی کمی بالاتر می رود، در حالی که شاخص “RSI” شتاب صعودی پیدا کرده و در اطراف 53 قرار دارد.

مقاومت قوی در درجه اول در برابری این جفت قرار می گیرد و سپس میانگین 100 روزه ذکر شده در حال حاضر در حدود 1.0050 قرار دارد. سطح بعدی برای تماشا 1.0088 است که بالاترین سطح ماهانه اکتبر است. سطح حمایت اول 0.9870 و پس از آن منطقه قیمت 0.9790 است. پایین تر از آن، EURUSD می تواند کاهش خود را به سمت منطقه قیمت 0.9700/20 گسترش دهد.

EURUSD technical outlook

نظرسنجی احساسی EURUSD

طبق نظرسنجی FXStreet Forecast، جفت EURUSD همچنان سقوط می کند، زیرا حقوق و دستمزد غیرکشاورزی گزارش می دهد که شرط بندی های بر روی فروخته شده دلار در حال افزایش است. در نمودار هفتگی، 90 درصد از کارشناسان نظرسنجی به دنبال سطح پایین تر از سطح فعلی هستند. فروشنده ها در نمایش های ماهانه و فصلی پیشتاز هستند اما به ترتیب به 73 و 65 درصد کاهش می یابند. به طور متوسط، این جفت در 0.9659 در انتهای بلند مدت محدوده مشاهده می شود.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که اکثر اهداف بالقوه بین 0.9400 و 0.9900 در سه بازه زمانی مورد مطالعه هستند. میانگین‌های حرکتی شیب‌های خنثی به نزولی را ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد سود فروش همچنان بالاست. با نگاهی به توزیع، پیشروی اصلاحی در یک ماه محتمل تر به نظر می رسد، در حالی که روند نزولی در نمای بالاتر تر از سر گرفته می شود. در مورد دومی، برخی از کارشناسان نظرسنجی به دنبال پیشرفت هایی فراتر از برابری هستند، اما اکثریت آنها بر روی پایین ترین سطح سال تمرکز دارند.

EURUSD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eurusd-weekly-forecast-nonfarm-payrolls-report-triggers-dramatic-market-reaction-in-the-fed-aftermath-202211041521

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.