رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

احساسات شرکت کنندگان بازار احتمالاً به تضعیف دلار آمریکا ادامه خواهند داد

  • شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار بود.
  • فعالان بازار شرط‌بندی‌ها را در برابر انقباضات پولی بیشتر از سوی فدرال رزرو افزایش دادند.
  • EURUSD قصد دارد افزایش خود را به سمت قیمت روانی 1.1000 برساند.

جفت ارز EURUSD هفته را با افزایش قابل توجهی به پایان می رساند، نه چندان دور از بالاترین سطح جدید دو ماهه 1.0895. دلار آمریکا روز سه شنبه به دنبال انتشار ارقام ضعیف تر از حد انتظار مربوط به تورم ایالات متحده سقوط کرد.

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا CPI در ماه اکتبر بدون تغییر باقی ماند و نسبت به سال قبل 3.2 درصد افزایش یافت. هسته سالانه 4 درصد رشد کرد که اندکی از 4.1 درصد در سپتامبر کاهش یافت.

بازار حرکت علیه فدرال رزرو را از سر می گیرد

در نتیجه کاهش فشار قیمت‌ها، شرکت کنندگان بازار ارزش دلار را کاهش دادند و در عین حال شرط‌هایی را که فدرال رزرو دیگر نرخ‌های بهره را افزایش نخواهد داد، افزایش یافت. در همان زمان، سرمایه‌گذاران شرط‌بندی‌ها را برای کاهش نرخ‌ها در نیمه اول سال 2024 افزایش دادند که علی‌رغم هشدارهای متعدد مقامات فدرال رزرو، نرخ‌ها باید برای مدت طولانی‌تری بالاتر بماند.

اعضای کمیته بازار باز فدرال FOMC نیز در صورت ادامه فشارهای قیمتی، راه را برای افزایش بیشتر باز گذاشته اند، اما پس از دو تصمیم متوالی توقف، بازارها به سختی آنها را باور کردند.

این موضع خوش بینانه در روز چهارشنبه زمانی که ایالات متحده شاخص قیمت تولید کننده اکتبر PPI را منتشر کرد، تأیید شد که نشان می دهد قیمت های عمده فروشی 0.5٪ در ماه کاهش یافته است.

تصمیمات بانک مرکزی اروپا در حرکت بلند مدت تر است

بانک مرکزی اروپا ECB نیز در دو نشست اخیر سیاست پولی خود از افزایش نرخ ها خودداری کرد، با وجود اظهارات رئیس کریستین لاگارد، در حال حاضر بازارهای پولی تا دسامبر 2024 100 واحد در کاهش نرخ بهره در نظر دارند. او این هفته گفت که اگر نرخ‌های بهره برای مدت زمان کافی در سطح فعلی خود باقی بمانند، تورم به هدف 2 درصد کاهش می‌یابد و او انتظار ندارد که این اتفاق در «دو سه ماهه آینده» رخ دهد.

به طور کلی، شرکت کنندگان بازار معتقد است که چرخه انقباض به پایان رسیده است و بانک‌های مرکزی باید در جهت مخالف حرکت کنند. در همین حال، بازارهای مالی تحولات اقتصادی را زیر نظر خواهند داشت.

رشد اقتصادی، محرک بعدی بازار

عدم تعادل رشد، قدرت خود ارزها را مشخص می‌کند و در این زمینه، دلار آمریکا احتمالاً از یورو پیشی خواهد گرفت، زیرا اقتصاد آمریکا به انعطاف‌پذیری خود ادامه می‌دهد، در حالی که عقب‌نشینی منطقه یورو هنوز به انتهای خود نرسیده است.

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه دومین برآورد تولید ناخالص داخلی GDP سه‌ماهه سوم خود را منتشر کرد که تأیید می‌کند با نرخ سالانه 0.1 درصد افزایش یافته است. در همین دوره، نرخ رشد سالانه ایالات متحده 2.9٪ بود. اتحادیه اروپا همچنین از برآورد نهایی شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده HICP در ماه اکتبر که 2.9 درصد تایید شده بود، رونمایی کرد.

کاهش مداوم دلار که به نفع رقیب اروپایی آن است، نتیجه احساسات است، با این حال، ایالات متحده به سمت فرود نرم در بدترین سناریو را در نظر دارد، در حالی که رکود اقتصادی در سواحل اروپا قطعی تر به نظر می رسد.

یک هشدار وجود دارد: تداوم کاهش تورم قطعی نیست. تا کنون، قیمت‌های انرژی مهار شده است، اما قیمت‌های نفت در حال افزایش است که می‌تواند به راحتی بر سطوح تورمی تأثیر بگذارد و نگرانی‌ها در مورد افزایش احتمالی نرخ‌ها و وخامت اقتصادی را احیا کند.

دلار آمریکا نیز تحت تاثیر افزایش قیمت اوراق قرضه قرار گرفته است. بازدهی خزانه داری بیشتر کاهش یافت و هفته را به پایین ترین حد خود در تقریبا دو ماه اخیر به پایان رساند، زیرا امیدوار است فدرال رزرو به زودی شروع به کاهش نرخ بهره کند.

فاندا و احساسات

تقویم اقتصاد کلان هفته آینده ارقام جالبی را ارائه خواهد کرد. فدرال رزرو از آخرین جلسه خود در روز سه شنبه رونمایی خواهد کرد، اگرچه این سند پس از ارقام دلگرم کننده CPI ایالات متحده، به سختی بر بازار تأثیر خواهد گذاشت. این کشور همچنین سفارشات کالاهای بادوام را منتشر خواهد کرد، اگرچه بازارهای مالی احتمالاً منتظر روز پنجشنبه خواهند بود، زمانی که S&P Global تخمین اولیه شاخص‌های مدیر خرید نوامبر “PMIs” اتحادیه اروپا را منتشر خواهد کرد. ارقام ایالات متحده روز جمعه، زمانی که آلمان دومین برآورد تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم را منتشر خواهد کرد، منتشر خواهد شد. در این مدت، بانک مرکزی اروپا صورت جلسه سیاست پولی را منتشر خواهد کرد.

Nov18theuro 1 Nov18theuro 1

چشم انداز تکنیکال EURUSD

جفت ارز EURUSD پس از سقف چند ماهه فوق الذکر در قیمت 1.0824 به خواسته خریداران رسید و در حال حاضر در حدود 1.0870 معامله می شود. به نظر می رسد که این جفت با توجه به تحولات تکنیکال در نمودار هفتگی، آماده صعود خود است، اگرچه نیاز به تایید بیشتری دارد. کندل فعلی نشان می‌دهد که خریداران از روند نزولی در حدود یک میانگین حرکت ساده 100 هفته‌ای “SMA” دفاع می‌کنند و قیمت برای اولین بار از اوایل ماه اوت به راحتی بالاتر از میانگین حرکت 20 هفته‌ای است. در این میان شاخص های تکنیکال به طور محکم به سمت شمال حرکت می کنند، اگرچه شاخص Momentum زیر سطح 100 باقی می ماند. با این حال، شاخص RSI در راستای ادامه روند صعودی، در 56 قرار دارد.

EURUSD طبق نمودار روزانه صعودی است، اگرچه قدرت خود را از دست داده است. با این حال، کاهش شدید در حال حاضر خارج از تصویر باقی مانده است، و سناریوهای احتمالی اصلاحی هستند. این جفت در بالای میانگین های 100 روزه و 200 روزه راحت است، هر دو در منطقه قیمت 1.0790-1.0800 بدون جهت هستند و حمایت ارائه می دهند. در همان زمان، میانگین 20 روزه صعودی همچنان به پایین‌تر از شاخص‌های طولانی‌تر که در حال حاضر در منطقه 1.0680 قرار دارند، پیش می‌رود. شاخص های تکنیکال نسبت به گزارش های بیش از حد خرید کاهش یافته اند، اما در نزدیکی خود میانی باقی مانده اند.

در نهایت، این جفت در حدود 50% فیبوناچی اصلاحی رکود سالانه 1.1275-1.0447 معامله می شود. 61.8% اصلاحی در 1.0960 قرار دارد که یک هدف بالقوه برای هفته آینده است. سپس EURUSD در حدود آستانه روانی 1.1000 با مقاومت روبرو می شود، در حالی که زمانی که به طور محکم از این آستانه قیمت بالاتر رفت، سطوح زیر 1.1060 و 1.1120 هستند. از سوی دیگر، حمایت در 1.0790 و پس از آن 1.0750 و 1.0710 یافت می شود.

چشم انداز تکنیکال EURUSD

نظرسنجی احساسی EURUSD

طبق نظرسنجی FXStreet، جفت ارز EURUSD ممکن است در هفته آینده کمی کاهش یابد، زیرا به طور متوسط ​​1.0797 پیش بینی شده است. اکثر معامله گران شرط های خود را پس از انتشار CPI ایالات متحده تغییر داده اند که بر میان مدت و بلند مدت نیز تأثیر می گذارد. این جفت در چشم انداز ماهانه خنثی و در سه ماهه صعودی دیده می شود و منطقه 1.1000 را هدف قرار می دهد.

نظرسنجی احساسی EURUSD

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-sentiment-likely-to-keep-undermining-us-dollar-202311171513

ارسال نظر

پیش بینی هفتگی EURUSD - Top Pro Trader

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.