رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • وحشت پراکنی از طرف بانک های مرکزی.
  • اعلامیه های سیاست پولی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا نگرانی های مرتبط با رشد را احیا کرد.
  • تورم اروپا همچنان ضعیف است و فشارهای قیمتی ایالات متحده در حال کاهش است.
  • EURUSD از نظر تکنیکال صعودی است و می تواند رالی خود را تا 1.0900 افزایش دهد.

جفت ارز EURUSD روز پنجشنبه به 1.0735 صعود کرد که بالاترین رقم از اوایل ژوئن بود. در معاملات بسته هفتگی در حدود 1.0620 پیش می رود و سودهای قابل توجهی را حفظ کرده و آماده ادامه کار است.

هفته مملو از رویدادهای سطح اول بود، برخی از آنها انتظار داشتند و برخی از آنها شگفتی هایی را برای هیئت های مالی به ارمغان آوردند. ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” را برای ماه نوامبر در روز سه شنبه منتشر کرد که با سرعت سالانه 7.1 درصد افزایش یافت که نسبت به 7.7 درصد قبلی کاهش یافت و کمتر از 7.3 درصد پیش بینی شده توسط فعالان بازار بود. کاهش فشارهای قیمتی مسیر تازه پذیرفته شده فدرال رزرو را با سرعت آهسته تر انقباض کمی تأیید کرد و خوش بینی را برانگیخت. با بالارفتن بازارهای سهام، متوقف شد.

فدرال رزرو به هیچ وجه نزدیک به توقف صعودها نیست

بانک مرکزی ایالات متحده تصمیم خود را روز چهارشنبه اعلام کرد و همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، نرخ پایه را 50 واحد “bps” افزایش داد. با کمال تعجب، بیانیه همراه تقریباً بدون تغییر نسبت به قبلی بود.

غافلگیری های بیشتری از خلاصه پیش بینی های اقتصادی فدرال رزرو “SEP” و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو صورت گرفت. سیاستگذاران پیش‌بینی‌های تورم را اصلاح کردند و چشم‌انداز رشد را کاهش دادند.

«داده‌های تورمی دریافتی تا کنون برای ماه‌های اکتبر و نوامبر نشان دهنده کاهش استقبال در سرعت ماهانه افزایش قیمت‌ها است. اما برای اطمینان از اینکه تورم در مسیر نزولی پایدار قرار دارد، به شواهد بیشتری نیاز است. علاوه بر این، بانک مرکزی هیچ پایان فوری برای افزایش نرخ بهره نمی بیند، اما اعلام کرد که افزایش های بیشتری در دستور کار قرار دارد.

فعالان بازار در ابتدا از نتیجه فدرال رزرو استقبال کردند اما در اوایل پنجشنبه به آن شک کردند. ارقام از حد انتظار چین و این واقعیت که فدرال رزرو ایالات متحده از انقباضات منصرف نخواهد شد، باعث فروش دارایی‌های پربازده شد و دلار آمریکا را تقویت کرد.

بانک مرکزی اروپا از تصمیمات خود شگفت زده شد

بانک مرکزی اروپا “ECB” نیز این روزها در مورد سیاست های پولی تصمیم گرفت. یورو با اعلام بانک مرکزی اروپا افزایش یافت، زیرا بانک مرکزی نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد، اما برای تغییر، کریستین لاگارد با رئیس‌ فدرال آمریکا، مخالف بود. لاگارد از انقباض کمی بیشتر تا پایان برنامه APP خبر داد. پرتفولیو فعلی با نرخ اندازه گیری شده و قابل پیش بینی از مارس 2023 کاهش می یابد و اعلام می کند که سرمایه گذاری مجدد اوراق بهادار در حال سررسید وجود نخواهد داشت. میانگین کاهش ماهانه تا پایان سه ماهه دوم سال 2023 15 میلیارد یورو خواهد بود. علاوه بر این و در کنفرانس مطبوعاتی، لاگارد گفت که سیاست گذاران انتظار دارند نرخ ها را “به میزان قابل توجهی بیشتر” افزایش دهند، زیرا تورم بسیار بالاست و افزود: ” واضح است که برای یک دوره زمانی باید افزایش 50 bps بیشتری را انتظار داشت. در نهایت، او گفت که یک رکود بالقوه کوتاه مدت و کم عمق خواهد بود.

تورم و رشد تحت نظارت

در واقع، تورم در منطقه یورو همچنان بالا است، زیرا شاخص قیمت مصرف کننده نوامبر در 10.1% سالانه تایید شد، بالاتر از برآورد اولیه 10.0%. شاخص CPI آلمان در همان دوره 11.3 درصد تایید شد که بالاترین سطح در چند دهه اخیر است.

سخنان لاگارد یورو/دلار آمریکا را به سمت بالاترین سطح فوق‌الذکر سوق داد، اما نگرانی‌های مربوط به رشد وزن بیشتری داشت. وال استریت سقوط کرد و به دلار آمریکا کمک کرد تا مقداری بازیابی کند.

بنابراین، تورم هنوز یک مشکل بزرگ است و رشد آن هنوز به کف خود نرسیده است. خوش بینی سقوط کرد و بازارهای سهام نیز سقوط کردند. یک کلمه هشدار، در این مرحله، این سناریو برای نجات دلار آمریکا کافی نخواهد بود، بلکه پتانسیل صعودی یورو را محدود خواهد کرد.

با ورود به فصل تعطیلات زمستانی، تقویم اقتصاد کلان اهمیت چندانی برای ارائه در هفته آینده ندارد. مرتبط ترین ارقام تخمین نهایی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده “GDP” خواهد بود که انتظار می رود 2.9٪ تایید شود و سفارشات کالاهای بادوام نوامبر که انتظار می رود ثابت بماند.

calender

چشم انداز تکنیکال EURUSD

از دیدگاه تکنیکال، EURUSD فضایی برای ادامه پیشرفت دارد. نمودار هفتگی نشان می دهد که این جفت به رشد بسیار بالاتر از میانگین حرکتی ساده 20 روزه “SMA” که در حال حاضر در حدود 1.0100 هست. میانگین 100 روزه به سمت جنوب زیر میانگین 200 روزه حرکت می کند، هر دو بسیار بالاتر از سطح فعلی. در نهایت، شاخص‌های تکنیکال سطوح بیش‌ از حد خرید شده هستند، با Momentum در حال تثبیت شده و شاخص  “RSI” شمال را در حدود 62 هدف قرار داده است.

طبق نمودار روزانه، خریدارها کنترل EURUSD را نیز در دست دارند. این جفت به خوبی بالاتر از میانگین های حرکتی خود به پیشرفت خود ادامه می دهد و میانگین 20 روزه به طور محکم و بالاتر از میانگین های بالاتر تر به سمت شمال حرکت می کند. در این میان، شاخص‌های تکنیکال قدرت جهت‌گیری خود را از دست داده‌اند، اما بسیار بالاتر از خطوط میانی خود تثبیت می‌شوند، که نشان‌دهنده عدم وجود علاقه فروش است.

EURUSD در ماه مه به 1.0786 رسید و فعالان بازار به دنبال یک شکست صعودی در این سطح برای ادامه روند صعودی هستند. هنگامی که از آن بالاتر رفت، مسیر به سمت 1.0900 کاملاً واضح است. کاهش اصلاحی می تواند این جفت را به سمت منطقه قیمتی 1.0500/30 سوق دهد، اگرچه خریداران احتمالاً دوباره درآن منطقه ظاهر خواهند شد.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EURUSD

طبق نظرسنجی FXStreet پیش‌بینی، EURUSD در کوتاه مدت جایگاه خود را از دست خواهد داد. با این حال، به نظر می رسد که یک بار دیگر، اقدام قیمت، سود سفته بازی را به خود جلب کرد. در چشم انداز هفتگی، 50 درصد از کارشناسان نظرسنجی به دنبال یک لغزش احتمالی زیر 1.0600 هستند، اگرچه به طور متوسط، این جفت در اطراف آن دیده می شود.

در چشم انداز ماهانه، تنها 9٪ از کارشناسان به دنبال بالاترین قیمت هستند، اگرچه انباشتگی گسترده ای از شرط ها در منطقه قیمت 1.0400/1.0600 وجود دارد، در حالی که کسانی که به دنبال یک مرحله دیگر زیر برابری هستند، همچنان کاهش می یابد.

در نهایت، در چشم انداز سه ماهه، بیشتر اهداف بین 1.0400 و 1.1200 انباشته می شوند که مطابق با پیشرفت پایدار در ماه های آینده است.

میانگین‌های حرکتی در نمودار نمای کلی برای اولین بار در چند ماه اخیر صراحتاً صعودی هستند و به جز در کوتاه‌مدت، بیشتر اهداف بالاتر از میانگین‌های حرکتی بودند که نشان‌دهنده افزایش علاقه خرید در کنار امید به بهبود بیشتر است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-central-banks-hawkishness-spooked-believers-202212161528

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.