رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • آیا به سمت برابری برمی گردیم؟
  • بازیکنان بازار کاهش فشارهای تورمی ایالات متحده را تشویق می کنند، اما خوش بینی شروع به محو شدن می کند.
  • بحران انرژی اروپا همچنان در حال تشدید است و تلفات خود را بر ارز مشترک منتقل میکند.
  • EUR/USD ممکن است به زودی تایید کند که آخرین پیشرفت فقط یک اصلاح بوده است.

جفت ارز EUR/USD در هفته گذشته به سمت بالا چرخید و به 1.0368 رسید که بالاترین میزان در یک ماه گذشته بود. بعداً عقب نشینی کرد تا هفته را در حدود 1.0260 به پایان برساند. با وجود ثابت ماندن مسائل اساسی، بازارهای مالی از خوش بینی موقتی برخوردار بودند.

چه اتفاقی افتاد؟

دارایی های پربازده تحت تاثیر ارقام تورم ایالات متحده افزایش یافت. بر اساس ارقام رسمی، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه جولای کمتر از حد انتظار افزایش یافت و 8.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. شاخص قیمت تولیدکننده نیز نتیجه مشابهی را به ثبت رساند و در همان ماه 9.8 درصد افزایش یافت. این اعداد کمتر از گزارش نهایی ژوئن و همچنین پایین تر از انتظارات بازار بودند. آمارعلاقه‌مندی  کاهش فشار قیمت ها در ایالات متحده را تشویق کرد، که فضایی را برای فدرال رزرو ایجاد می کند تا سرعت انقباض را کاهش دهد و در نتیجه به جلوگیری از رکود اقتصادی شدیدتر در این کشور کمک کند.

بازارهای سهام افزایش یافتند و شاخص های ایالات متحده به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر رسیدند و از EUR/USD حمایت کردند. با از سرگیری افزایش بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده، که به دلار کمک کرد تا قبل از تعطیلی هفتگی بهبود یابد، این افزایش ها محو شدند. در واقع، منحنی بازده کاملا معکوس باقی می ماند و درست پس از انتشار CPI ایالات متحده، به رکورد 65 bps رسید.

این اتفاقات به کجا کشیده می‌شود؟

با این حال، همه چیز به این سادگی که به نظر می رسد نیست. با توجه به اینکه تولید ناخالص داخلی برای دو فصل متوالی کاهش یافته است، ایالات متحده در حال حاضر در رکود است، حداقل از نظر تکنیکال. نکته مثبت این است که بخش اشتغال همچنان مستحکم است، نکته پایین این است که تورم سالانه 8.5 درصد چیزی برای خوشحالی نیست. اما در پایان روز، بازیکنان بازار در حال افزایش 50 واحدی نرخ بهره برای ماه سپتامبر هستند و رشد اقتصادی بالقوه دلیل افزایش نرخ سهام در بازار سهام است.

در اروپا، تمرکز بر بحران انرژی است – نتیجه جنگ اوکراین. قیمت برق به بالاترین حد خود رسیده است زیرا دولت در حال بررسی چگونگی محدود کردن منابع انرژی در آستانه زمستان است. با این حال، خطر زیادی وجود دارد که قاره کهن با کمبود گاز طبیعی مواجه شود، که نیروگاه‌های انرژی را تامین می‌کند و در نتیجه فعالیت‌های صنعتی را کاهش می‌دهد. رکود اقتصادی ممکن است هنوز به اروپا نرسیده باشد، اما دم در هست.

داده ها هنوز هم مشکلات را فریاد می زنند

شاخص اعتماد سرمایه گذار اتحادیه اروپا Sentix در ماه آگوست به 25.2- کاهش یافت که نشان دهنده نگرانی ها در مورد آینده نزدیک در اتحادیه است. از سوی دیگر، تولیدات صنعتی در ماه ژوئن 2.4 درصد افزایش یافتند. تقویم اقتصاد کلان همچنین شامل برآورد نهایی تورم ژوئیه آلمان بود که 7.5% تایید شد و برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده که بیش از پیش بینی ها بهبود یافت و پس از کاهش شدید به پایین ترین حد خود در ماه اوت به 55.1 رسید. 50 در ژوئن. این رقم خوش‌بینانه باعث تقویت دلار در آستانه تعطیلی هفتگی شد.

هفته پیش رو چند رویداد سطح اول را به همراه خواهد داشت، اما توجه عموم بر روی ریسک های بالقوه رکود باقی خواهد ماند. اتحادیه اروپا دومین تخمین تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم و تخمین نهایی CPI جولای خود را منتشر خواهد کرد، در حالی که ایالات متحده فروش خرده فروشی ماه جولای را با پیش بینی متوسط 0.1٪ منتشر خواهد کرد. در نهایت، فدرال رزرو آمریکا صورتجلسه آخرین نشست سیاست پولی خود را منتشر خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD در حدود 61.8% اصلاحی فیبوناچی آخرین نزول روزانه خود، بین 1.0614 و 0.9951، در 1.0360 قرار دارد. پس از ناکامی در پیشی گرفتن از دلار برای دو روز متوالی، در نهایت تسلیم شد و در حال حاضر کمتر از 50% اصلاحی همان کاهش در 1.0280 معامله می شود.

تصویر بلندمدت کاهش فشار نزولی را نشان می‌دهد اما هیچ نشانه‌ای از بازگشت احتمالی در روند نزولی غالب وجود ندارد. در نمودار هفتگی، شاخص‌های تکنیکال در سطوح منفی تثبیت می‌شوند که هنوز بسیار پایین‌تر از میانگین حرکتی خود هستند. ناتوانی در شکستن سطوح بالاتر از مقاومت فیبوناچی، بیشتر به حالت نزولی بلندمدت اشاره دارد. همچنین، میانگین 20 روزه شیب نزولی را بسیار بالاتر از سطح فعلی حفظ کرده.

نمودار روزانه نشان می دهد که EUR/USD حول میانگین 20 روزه صعودی به حمایت رسیده است که اکنون با حمایت فیبوناچی بعدی در 1.0105 همگرا شده است. با این حال، میانگین 100 روزه حرکت نزولی خود را شتاب داده است، که نشان می دهد آخرین پیشرفت ممکن است در نهایت اصلاح باشد.

خط اول خریداران حول 1.0105 قرار می گیرد که با شکست به زیر آن، در را برای ری‌تست پایین ترین قیمت چند دهه اخیر در 0.9951 باز می کند. کاهش بیشتر سطح حمایت قوی را در 0.9880 نشان می دهد. با این حال، اگر جفت توانست سطح 1.0280 را دوباره به دست آورد، مقاومت بعدی 1.0360 است، در حالی که شکست بالاتر از این آخرین در را برای رشد تندتر به سمت 1.0440 باز می کند.

EUR/USD technical outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-are-we-heading-back-to-parity-202208121511

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.