رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

4 دلیل احتمالی که تریدرها چرا طبق اصول معاملاتی پیش نمی روند و راه حل آن

شرایط بازارهای مالی همیشه متغیر است، بنابراین مهم است که یاد بگیرید که چگونه با آن سازگار شوید. با این حال، این به این معنی آن نیست که فرآیند معاملاتی شما باید به کلی تغییر کند.

اطمینان حاصل کنید که به چه دلایلی و چرا به فکر یک دیدگاه جدید هستید، اگر یکی از چهار عوامل ذکر شده در زیر است، احتمالاً باید یک تغییر کوچکی انجام بدید کافی هست.

1. فرسودگی

بیایید روراست باشیم، درست است که بازارهای مالی هرگز نمی خوابند، ولی ما تضمینی برای 24 ساعت فعالیت در روز نداریم. مواقعی وجود دارد که هیچ فعالیتی در چارت ها وجود ندارد و انتظار برای یک ستاپ معتبر می تواند بسیار خسته کننده باشد.

متأسفانه، برخی از معامله گران به بی حوصلگی واکنش نشان می دهند و فقط برای به دست آوردن کمی هیجان، ترید باز می کنند. درواقع آنها از برنامه خود منحرف می شوند و معاملاتی را انجام می دهند که معمولاً در شرایط عادی بازار انجام نمی دهند. جای تعجب نیست که معاملات ناشی از فرسودگی با شک و یا هیجان انجام می شود و می تواند منجر به تصمیمات معاملاتی بد شود.

اگر بازار حوصله‌تان را سر می‌برید، می‌توانید با دور شدن از چارت و استراحت دادن به خود، این یکنواختی را بشکنید. کنار گذاشتن کامل طرح معاملاتی و انجام تریدهای بیخود راه حل نیست.

640117d948243 640117d948243

2. حواس پرتی

در حالی که بی حوصلگی می تواند منجر به تصمیمات بد معاملاتی شود، احاطه شدن توسط هیجان بیش از حد نیز می تواند مضر باشد.

باید همیشه دنبال یک محیط معاملاتی آرام باشید، اما اگر متوجه شدید که در حال رقصیدن با آهنگ‌ هستید یا تماشای فوتبال در یک بازی مهم، یا بررسی اینکه چه کسی از چه کسی در اینستاگرام جدا شده، ممکن است فضای کاری شما چندان مساعد ترید کردن نیست.

حواس پرتی می تواند منجر به از دست دادن تمرکز شود. به یاد داشته باشید که بازار منتظر هیچ کس نمیماند و سزاوار توجه کامل شماست. در حالی که مشغول تماشای یوتیوب هستید، ممکن است سیگنال های بازار را از دست بدهید. حتی بدتر از آن، ممکن است با زیان های بزرگی روبرو شوید زیرا درگیر تماشای سریال بودید و نشانه های خروج را از دست دادید.

خوشبختانه راه هایی برای محدود کردن حواس پرتی وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید وب‌سایت‌هایی را که در ساعات معاملاتی خود بازدید می‌کنید محدود کنید، یا به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید که در حین معامله مزاحم شما نشوند، بازارهای مالی یک محیط جدی هستند، حواس پرتی و هیجانات خارجی روی تصمیم گیری شما تاثیر بدی خواهند گذاشت.

successful male day trader winning iStock successful male day trader winning iStock

3. اعتماد به نفس بیش از حد یا از دست دادن اعتماد به نفس

شما معامله پس از معامله سود می کنید و به زودی احساس می کنید که خدا هستید! هر چیزی را که لمس کنید تبدیل به طلا می شود!

اما متأسفانه، شما از موفقیت خود سرمست می شوید و قبل از اینکه متوجه شوید، برنامه معاملاتی خود را به طور کامل کنار گذاشته اید. شما شروع به شلختگی می کنید، تصمیمات معاملاتی بدی می گیرید، و عملکرد معاملاتی شما تحت فشار روانی مضاعف قرار می گیرد.

غیرعادی نیست که بعد از یک سری برد، احساس اعتماد به نفس داشته باشید، اما زمانی که اعتماد به نفس بیش از حد داشته باشید، خطرناک می شود!

اعتماد به نفس بیش از حد ممکن است تصمیمات شما را غیر اصولی کند و شما را به انجام کارهایی سوق دهد که معمولاً انجام نمی دهید، کارهایی که خلاف برنامه معاملاتی شما هستند. این می تواند شما را وادار کند که ورودهای نامعتبر داشته باشید، ریسک های بزرگ تری بکنید یا یک معامله زیان ده را برای مدت طولانی تری باز نگه دارید.

به همین ترتیب، عدم اعتماد به نفس که در نتیجه یک رشته تریدهای زیان ده ایجاد شده باعث ترس از شکست های بیشتر می شود، دیگر وادر شدن به یک ترید حتی زمانی که کاملا روی اصول معاملاتی شماست دشوار می شود، مقاومت نشان میدهید! عدم اعتماد به نفس ممکن است خود را به روش های دیگری نیز نشان دهد، مانند بستن یک معامله سود ده زودتر از رسیدنش به تارگت، زیرا میترسید همین سود اندک از دست برود!

ترفندی که می‌توانید با این حالت مقابله کنید، این است که همیشه به یاد داشته باشید هر معامله یک موقعیت کاملا جداست، هیچ ارتباطی بین ترید قبل و یا ترید بعد وجود ندارد، فقط باید در لحظه بود و ترید پیش رو را طبق فرآیند معاملاتی انجام داد. اگر تمام توجه خود را به معاملاتی که حال حاضر دارید معطوف کنید، پاک کردن موفقیت ها و شکست های گذشته آسان تر خواهد بود.

4. خستگی

وقتی از نظر فیزیکی و یا ذهنی خسته هستید، تاثیر پذیریتان از روی احساست خیلی ساده می شود. مثلا آیا تا به حال سعی کرده اید بعد از یک شب کم خوابی صبح شروع به کاری کنید، اجرای یک دستور العمل فاجعه بار است!

وقتی خسته هستید، به اندازه معمول تیزبین نیستید، این منجر به زمان واکنش کندتر می شود و ذهن شما ممکن است مسائل را به خوبی پردازش نکند یا ناقص عمل کند. اینها به نوبه خود می توانند شما را به انحراف از برنامه معاملاتی و اتخاذ تصمیمات معاملاتی بد سوق دهند.

راه حل رفع خستگی ساده است. استراحت کنید، شما با کنار رفتن از چارت چیزی از دست نمیدهید، چند ساعت بعد همه چیز جای خود هست نگران نباشید، بعضا ترید نداشتن بهترین معامله تان میتواند باشد.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.