رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

5 حقیقت ناگفته در معامله گری

آیا هنوز در مسیر رسیدن به اهداف معاملاتی خود هستید؟ آیا هنوز درگیر استراتژی های مختلف معاملاتی هستید؟

اگر نسبت به عملکرد خود احساس ناامیدی می کنید، نگران نباشید. ممکن است چند حقیقت اساسی در مورد معامله گری را فراموش کرده اید.

بیایید واقعیت هایی را بررسی کنیم که بسیاری از معامله گران به شما نمی گویند، اما در مسیر معاملاتی شما بهتون کمک می کند:

1. برای پول درآوردن نیاز به پول است.

در حالی که بسیاری از تریدرها در شروع کار خیلی خوب عمل میکنند، ولی همچنان باید با مشکلات مربوط به معامله در حساب های کوچک دست و پنجه نرم کنند.

به عنوان مثال، برای کسب سود بیشتر، خودشان را مجبور به انجام معاملات با حجم زیاد میکنند و این ریسک خیلی بالایی را روی حسابشان ایجاد میکند که اکثرا با فروپاشی روانی همراه هست. در واقع بعضی تریدرها بیشتر روی میزان و عدد درآمد در هر معامله متمرکز میشوند که منجر به اشتباهات روانشناسی زیادی می شود.

اشتباه نکنید، مطمئناً می توانید ترید را تنها با مقدار کمی سرمایه اولیه شروع کنید، فقط اگر انتظار شما بر اساس میزان سرمایه شما و بر حسب درصد رشدتان باشد. چون حتی یک تریدر بد می‌توانند یک حساب خیلی بزرگ را به همان سرعتی که یک حساب کوچک صفر میشود، منفجر کند!

درک کنید که ترید یک سرگرمی نیست، این یک کسب و کار کامل است. و مانند بسیاری از مشاغل، برای به دست آوردن مقدار قابل توجهی سود نیاز به سرمایه دارد. انتظار نداشته باشید که با صد دلار، هر هفته صد دلار دیگر سود داشته باشید.

man trader analyst at working table analyzing fin 2023 11 27 04 51 29 utc 290120240609 scaled man trader analyst at working table analyzing fin 2023 11 27 04 51 29 utc 290120240609 scaled

2. شما باید در زمان های خاصی ترید کنید.

چون بازار معاملاتی تمام یک روز باز هست به این معنی نیست که هر ساعتی خواستید و یا میتوانید سر چارت باشید و معامله کنید، یکی از رایج‌ترین توصیه‌های معاملاتی این است که موقعیت ها را در زمانی از روز که بیشترین نوسان را دارند انجام بدهید و بازدهی خود را در زمان کمتر به حداکثر برسانید و این واقعا استراتژی خوبی هست.

اگر در مورد توسعه مهارت های معاملاتی و اعتماد به نفس خود جدی هستید، باید زمانی معامله کنید که بازار بیشترین فرصت را به شما می دهد. برای اکثر معامله گران، این معمولاً به معنای معامله در سشن لندن و نیویورک است.

3. اشتباهات زیادی خواهید داشت.

از آنجا که هیچ سیستم معاملاتی واحدی نمی تواند در تمام شرایط معاملاتی سودآور باشد، حتی سیستم های که چندین سال بک تست گرفته شده و همه چیزشان درست هست نیز بسیار اشتباه خواهند داشت.

بنابراین، چگونه حتی زمانی که اشتباه می کنیم سودآور بمانیم؟

به یاد داشته باشید که یک تریدر برای سوددهی لازم نیست وین ریت بالایی داشته باشد. برخی از معامله گران می توانند با نرخ برد پایین سودآور بمانند، اگر فقط میانگین سودها از میانگین زیان ها، به اندازه کافی بیشتر باشد.

به جای تمرکز بر برنده شدن، بر انجلم صحیح فرآیند معاملاتی و یادگیری مهارت های مثل دیسیپلین و مدیریت روانی تمرکز کنید.

معامله‌گری که می‌تواند به سرعت شرایط در حال تغییر بازار را شناسایی کند و بتواند ریسک و روان خود را در حین انجام ترید مدیریت کند، تریدری است که به سود مستمر میرسد.

640117d948243 1 640117d948243 1

4. هیچ راز یا میانبر در معامله گری وجود ندارد.

اگر تمام مطالبی که به اشتراک گذاشته‌ایم از دست دادید، اجازه دهید آن را برای شما تکرار کنیم:

هیچ “راز یا میانبر”، یا یک شاخص، روش، استراتژی یا سبک معاملاتی وجود ندارد که در 100٪ مواقع سود معاملاتی را برای شما تضمین کند. حالا بهتره آن را یادداشت کنیم یا روی تابلو ها ویا تی شرت ها بنویسیم!

فقط به این دلیل که راز مخفی وجود ندارد به این معنی نیست که نمی توان سودده باشید. بسیاری از معامله گران در حال حاضر به صورت تمام وقت معامله می کنند و از شغل خود راضی هستند.
کلید موفقیت این است که ریسک و روان خود را کنترل کنید. از آنجایی که نمی توانید آن ها را حذف کنید، حداقل کاری را بکنید که باید بکنید، یعنی مدیریت مناسب فرآیند معاملاتی با نظم و استمرار است.

5. ترید برای همه نیست.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود 95 درصد تردرها در نهایت شکست بخورند.

ولی مهمترین آنها، زمان، تلاش، و صبر است. کسانی که نمی توانند یا مایل به ارائه هر سه مورد نیستند، احتمالاً حذف میشوند و چه بدتر افرادی که برای توجیح خودشان بهانه های گوناگونی میسازند.

همچنین این امکان وجود دارد که یک شخص برای تریدر بودن مناسب نیست. حتما در حوزه های دیگر موفق تر خواهد بود. اگر کسی علاقه ای نداشته باشد یا فقط با هدف پول وارد هر کسب و کاری شده باشد احتمالا در آن شغل هم شکست میخورد، هیچ فرقی ندارد!

با این حال، تا زمانی که به اندازه کافی تغییر نکنید و به فکر ساخت مهارت ها و عادات معاملاتی نباشید، نمی‌دانید که آیا ترید برای شما مناسب است یا خیر.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.