رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

5 دلیل رایج برای زیان ها در معامله گری و راه حل آنها

اغلب گفته می شود که شانس سوددهی مستمر و موفقیت در بازاهای مالی بسیار کم است، زیرا بیش از 95 درصد معامله گران در این مسیر شکست می خورند.

در اینجا پنج دلیل رایج وجود دارد که چرا این اتفاق می افتد و راه حل آنها چیست:

1. شما متغییر های کلیدی بازار، زمان های ایده آل برای ترید و نحوه عملکرد بازار را نمی دانید

آیا بدون دانستن نحوه استفاده از اسلحه یا اینکه حریف شما کیست وارد یک جنگ می شوید؟ هنگامی که معامله ای را انجام می دهید، به معنای واقعی کلمه پا به پای برخی از بزرگ ترین افرادها یا سازمان ها و بانکها در این صنعت در حال مبارزه هستید.

بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای و یا سازمان های که در این حوزه فعالیت دارند نه تنها فوق‌العاده باهوش و باتجربه هستند، بلکه ثروتمند نیز هستند. البته این بدان معنا نیست که شما نمی توانید پا به پای آنها در این حوزه رقابت کنید و همراستا با آنها عمل کنید.

این فقط به این معنی است که شما باید خود را آموزش دهید و آماده نبرد باشید. این که یاد بگیرید مثل حرفه ای ها فکر کنید و مثل آنها عمل کنید، کسب علم و ساخت مهارت معامله گری اولین اصل برای همزیستی در این بازارهاست، فراموش نکنید هزینه جهل در اینجا بسیار بالاست.

Subject Stock Subject Stock

2. شما یک استراتژی معاملاتی تست شده و مطمئن ندارید

بدون داشتن روش ترید یا استراتژی تست شده، شما محکوم به شکست هستید و پس از یک سری باخت پشت سر هم، در نهایت بازی را ترک خواهید کرد.

با پیاده سازی استراتژی خوتان روی جفت ارزهای یا شاخص های مختلف در سشن های معاملاتی و بازه های زمانی مختلف شروع کنید و مشخص کنید کدام یک برای شما مناسب هستند و آیا شما قادر به اجرای دقیق آن هستید یا نه.

روی ایجاد فرآیند معاملاتی خودتان کار کنید و سوددهی آن را بررسی کنید. روی اجرای صحیح تمرکز کنید و روش خود را برای به حداکثر رساندن سوددهی تنظیم کنید. این ممکن است زمان بر باشد، اما استفاده از یک روش معاملاتی که به آن اعتماد دارید و با آن راحت هستید می تواند در کاهش استرس و اشتباهات در حین معامله گری کمک زیادی کند.

3. شما در هر معامله ریسک زیادی دارید

یک تریدر بد 20٪ یا بیشتر از حساب معاملاتی خود را در یک معامله به خطر می اندازد. این مشکل ساز است زیرا وقتی نگران کسب درآمد هستید، روی فرآیند معاملاتی خود تمرکز نخواهید کرد. در نهایت فقط روی سود یا زیان خود متمرکز خواهید بود.
معامله گران حرفه ای، ریسک های معاملات را درک کرده اند و قبل از اینکه به سود فکر کنند، ریسک را مدیریت می کنند. آنها می دانند که چگونه اندازه پوزیشن های خود را محاسبه کنند و اگر پوزیشن آنها را مجبور به ریسک بیش از حد کند، معامله نمی کنند.

این به آنها قدرت ماندگاری می دهد تا زنده بمانند و تصمیمات منطقی بگیرند، حتی اگر در نهایت با چندین معامله متوالی زیان کنند باز باعث حذف آنها از بازی نمی شود.

48a7 a198 30581c81275c 48a7 a198 30581c81275c

4. شما آمادگی ذهنی ندارید

روانشناسی ترید بخش بزرگی از معامله گری است و در واقع ذهنیت تریدر مهمترین بخش کار معامله گری را تشکیل میدهد و اکثر تریدرها آمادگی ذهنی ندارند. وقتی بحث پول در میان است، ترس، طمع، امید و سایر احساسات، معامله‌گری را بسیار سخت می کند.

مطمئن شوید که جنبه های احساسی و روانی تریدر بودن را درک کرده اید و قبل از اینکه پولی که به سختی به دست آورده اید را به خطر بیندازید برای مدیریت آنها آماده باشید و برنامه داشته باشید.

5. روز بدی دارید

گاهی اوقات، وقتی همه چیز درست طبق اصول پیش می رود و حتی ساعتها وقت برای آماده‌سازی یک معامله کرده اید ولی یک مداخله سیاسی غافلگیرکننده، سقوط یا جهش ناگهانی قیمت، تغییر ساختار بازار، یا یک فاجعه طبیعی می‌تواند جریان بازار را به نفع و یا زیان شما تغییر دهد.
هیچ مشکلی نیست. همه اینها بخشی از ماهیت بازار است، این بازارها فقط روی احتمال وقوع تعریف شده اند. اگر ریسک خود را صحیح مدیریت کرده اید و همه چیز طبق اصول هست، می توانید زیان ها را فقط به یک روز بد نسبت دهید و از فردا دوباره شروع کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ دلیل رایج شما برای زیان های معاملاتی خودتان چیست؟

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.