رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

7 اشتباه رایج تریدرها

در اینجا  7 اشتباه رایج تریدرها در فارکس را بیان می‌کنیم

نکته‌های کلیدی
  • اشتباهات رایج اکثر معامله گران در فارکس یا هر بازار مالی را مجبور می کند که در بازارها ورشکست شوند و آن را ترک کنند.
  • قدرت تشخیص ضعیف یک روند یکی از دلایل اصلی شکست معامله گران است.
  • اهرم برای معامله گران جدید کشنده است و تریدرهای غیر ماهر را تشویق می کند تا سرمایه زیادی را به خطر بیندازند.
  • رابط بازار “پلتفرم” انتخاب شده باید نیازهای خاص معامله گر را برآورده کند.
  • استاپ لاس معامله گران را آنقدر در «بازی» نگه می دارد تا مهارت های مهم خود را توسعه دهند.

pic1.1

1. انتخاب پلت فرم اشتباه

اگر می خواهید در بازار مثلا فارکس معامله کنید، یک پلت فرم قوی ضروری است. پلت فرم صحیح منابع آموزشی درست، دسترسی به اخبار، فید بک قابل اعتماد، رابط معاملاتی خوانا و انواع سیگنال های معاملاتی را فراهم می کند. این نرم افزار همچنین باید شامل دسترسی به جفت ارزهای اصلی و شاخص ها، و همچنین جفت های جزئی و عجیب و غریب مورد علاقه شما باشد.

2. ریسک کردن بیش از حد

اشتباه بعدی تازه واردها این است که اجازه می دهند ترس از دست دادن “FOMO” کنترل را در دست بگیرد و خطر بیش از حد را افزایش دهد. این یک گرفتاری ذهنی کلاسیک است که زمانی شروع می‌شود که معامله‌گران جدید فرصت‌های از دست رفته را می‌بینند و متعجب می‌شوند که چقدر به دست می‌آورند در حالی که چیزهایی را که می‌توانستند از دست بدهند فراموش می‌کنند. فرض کنید در یک معامله 50 درصد از سرمایه خود را از دست می دهید. اکنون باید پول خود را در معامله بعدی دو برابر کنید، فقط چون میخواهید سر به سر شوید. این پایدار نیست، به خصوص اگر تازه در بازار فارکس شروع کرده اید.

فقط چیزی را که می توانید از دست بدهید، معامله کنید. یک قانون سرانگشتی خوب: ریسک بیش از 2% سرمایه در یک موقعیت یا ترکیبی از موقعیت های مرتبط فکر خوبی نیست. این درصد ممکن است اندک به نظر برسد، اما یک روش موثر برای ماندن در بازی به اندازه کافی برای توسعه مهارت‌های سودآور است.

مزیت دیگر: شما آرام می‌مانید و دفعه بعد که در یک معامله بازنده گرفتار می‌شوید خونسردی خود را از دست نمی‌دهید. همچنین از بستن زودهنگام معاملات خوب به دلیل وحشت جلوگیری می کند زیرا اکنون می خواهید تا حد زیانتان فقط سود کنید.

3. نادیده گرفتن بازه های زمانی بالاتر

هر چه روند بیشتر نوسان داشته باشد، قوی تر و بادوام تر خواهد بود. بسیاری از معامله گران با ذهنیت معاملاتی یک روزه وارد بازار فارکس می شوند و به طور مکرر به سیگنال های نمودار 1 دقیقه ای تا 15 دقیقه ای جذب می شوند. با این حال، روند در تایم‌فریم‌ ساعتی، روزانه و هفتگی کنترل بسیار بیشتری را اعمال می کند و باعث می شود اکثر سیگنال های کوتاه مدت مخالف با شکست مواجه شوند. به عنوان مثال، ریزش در نمودار 15 دقیقه‌ای بدون بررسی بازه‌های زمانی بالاتر معنایی ندارد.

4. معامله با نسبت ریسک به ریوارد ضعیف

عمل معامله کردن آدرنالین را آزاد می کند و توجه را متمرکز می کند و احساسات اعتیاد آور ایجاد می کند که تحت تأثیر سود یا زیان نیست. این بیولوژیک بد، معامله‌گر جدید را وادار می‌کند تا موقعیت‌هایی با پتانسیل سود ضعیف و ریسک زیاد را فقط برای هیجان «حضور در بازار» اتخاذ کند. قبل از انجام معامله برای غلبه بر این نقص رایج، به نظم و انضباط سفت و سخت و تجزیه و تحلیل بی طرفانه بازار نیاز است.

pic1

 

5. عدم استفاده از Stop Loss

قرار دادن استاپ لاس در قیمت مناسب، تفاوت بین تنش و بقا را نشان می دهد. بازار فارکس در مواقعی به شدت نوسان دارد و نوسانات قیمتی تقریباً خشن را بدون هشدار ایجاد می‌کند. اگر حجم را بیش از حد اضافه کنید و تنها در چند دقیقه با ضرر فاجعه‌بار روبرو خواهید شد. حتی راه رفتن در طبقه پایین و درست کردن یک ساندویچ می تواند منجر به ضررهای پایان شغلی شود، بنابراین خروج اضطراری پس از ورود به یک موقعیت جدید بسیار مهم است.

pic2

6. معامله‌ با الگوهای دشوار و نامشخص

فقط از امیدوار کننده ترین موقعیت های سود استفاده کنید و از همه چیز دور شوید. آنالیز خود را صرف نظر از اینکه چقدر طول می کشد انجام دهید، به دنبال الگوهای تکنیکال تقریباً عالی یا اصول کاملا مشخص باشید. هنگام انجام تحلیل مراقب پیش زمینه ذهنیتون باشید. یک چشم آموزش ندیده به راحتی می تواند جنبه هایی از نمودار را که با تعصب از پیش تعیین شده صعودی یا نزولی مطابقت ندارد را حذف کند. وقتی شک دارید، قبل از انجام معامله، به دنبال تأیید متقابل باشید از طریق سه، چهار یا حتی پنج نوع شاخص مختلف یا روش های تحلیلی مختلف مطمعن شوید بعد اقدام کنید.

pic3

7. از دست دادن کنترل احساسات

یک شغل معاملاتی سودآور به همان سطحی از انضباط ذهنی نیاز دارد که ایجاد یک ازدواج موفق یا بزرگ کردن فرزندان نیاز است. اگر کنترل احساسات خود را در سایر جنبه های زندگی خود از دست دادید، انتظار داشته باشید که وقتی معامله ای علیه شما انجام می شود، بدترین اتفاق ها برایتان بیفتد.

سیگار، الکل، THC و پرخوری همگی به وضعیت عاطفی یک معامله گر زیان میرساند، بنابراین ایده خوبی است که راه را با ایجاد عادات بهداشتی خوب، داشتن یک خواب خوب شبانه و انجام کمی ورزش شروع کنید.

warum eine trading ausbildung per br 1 1 coaching allgemeinen seminaren oder webinaren ueberlegen ist57256 proportional 8 warum eine trading ausbildung per br 1 1 coaching allgemeinen seminaren oder webinaren ueberlegen ist57256 proportional 8

نتیجه

معامله گران جدید به این امید وارد بازی فارکس می شوند که “امتیاز زیادی کسب کنند” و ثروت سریعی را به خانه برسانند. سپس واقعیت ضربه می‌زند و ضررهای غیرمنتظره ای ایجاد می کند که اعتماد به نفس را کاهش می دهد و امواج تصمیم گیری بد را ایجاد می کند. بازماندگان در نهایت یاد می‌گیرند که ترید سودآور یک سبک زندگی مادام العمر است، که در آن تمرین‌کننده احساسات خود را کنترل می‌کند و به اعداد و سیگنال‌ها اجازه می‌دهد تصمیمات خرید و فروش را به جای حرص و طمع یا ترس، تعیین کنند.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.