رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

روند صعودی بیت کوین از 52000 دلار فراتر می رود

به نظر می رسد اقدام قیمت بیت کوین بین دو مانع مهم در 35000 دلار و 44000 دلار گیر کرده است.

معیارهای روی زنجیره تصویر واضحی را به تصویر نمی‌کشند، اما نشان می‌دهند که وضعیت خریدار‌ها نا‌مشخص هستند.

بسته شدن کندل روزانه بالای 52000 دلار، هرگونه تحلیل نزولی را باطل می کند و به شروع احتمالی یک روند صعودی اشاره می کند.

قیمت بیت کوین بین یک منطقه عرضه هفتگی و یک منطقه تقاضای روزانه در نوسان است که منجر به یک حرکت پرانتزی می شود. در دور آخر از تست مرز بالایی کوتاهی کرده است و در حال حاضر برای یافتن سطح حمایت پایدار در حال اصلاح است.

قیمت بیت کوین به بازگشت خریدار‌ها امیدوار است

قیمت بیت کوین در 28 فوریه از ناحیه تقاضای 36398 دلار به 38895 دلار افزایش یافت و 22 درصد افزایش یافت. این روند صعودی برای تست مجدد عرضه هفتگی از 138 دلار کمتر شد و از 45550 دلار به 51860 دلار رسید.

بدون در نظر گرفتن این موضوع، فروشنده‌ها قدرت را در دست گرفتند که منجر به کاهش 9 درصدی تا کنون شده است. یک نزول بیشتر احتمالاً با حد بالایی منطقه تقاضا روبرو می شود، جایی که BTC احتمالاً نوعی حمایت پیدا می کند که فشار فروش ورودی را جذب می کند.

اگر خریداران بازگردند، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت بیت کوین شروع به روند صعودی دیگری کند که تلاش می کند از طریق عرضه هفتگی از بین برود. یک حرکت موفقیت‌آمیز که کریپتو بزرگ را به تولید کندل روزانه بالای 52000 دلار سوق دهد، بالاترین قیمت را نسبت به نوسان در 27 دسامبر ایجاد می‌کند که نشان‌دهنده شروع احتمالی یک روند صعودی است.

این پیشرفت مسیری را برای سرمایه گذاران باز می کند که انتظار داشته باشند قیمت بیت کوین به 60000 دلار بازگردد یا بالاترین رکورد جدید خود را در 80000 دلار تعیین کند.

BTC daily chart

این سناریوی خوش بینانه فرض می کند که قیمت بیت کوین منطقه تقاضای روزانه را از بین نمی برد. مدل IntoTheBlock’s Global In/Out of the Money “GIOM” نشان می دهد که یک نقطه کلیدی برای غلبه بر این چشم انداز 44073 دلار است. در اینجا، تقریباً 2.19 میلیون آدرس که 1.5 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده اند، زیر آن هستند.

حرکت فراتر از میانگین قیمت خرید، فشار فروش سرمایه‌گذاران «بدون پول» را کاهش می‌دهد. رفع این مانع دروازه را برای BTC باز می کند تا به 50000 دلار برسد، که خوشه بعدی سرمایه گذاران زیر آن است.

سطح مقاومت در 44073 دلار در مقایسه با ناحیه حمایت نسبتا ضعیف تر است، که نشان می دهد یک جهش جزئی در حرکت صعودی می تواند برای شروع یک روند صعودی سودآورتر کافی باشد.

BTC GIOM

برجسته‌تر حرکت جانبی بیت کوین، مدل 30 روزه ارزش بازار تا ارزش واقعی “MVRV” است که نزدیک به 0 درصد شناور است. این معیار روی زنجیره برای تعیین میانگین سود/زیان سرمایه‌گذارانی که بیت کوین را در ماه گذشته خریداری کرده‌اند، استفاده می‌شود.

در سال گذشته، 30 روزه در پیش‌بینی سطح بالای محلی دقیق بوده است. هر حرکتی به ناحیه 7 تا 20 درصد نشان‌دهنده یک شکل‌گیری بالقوه محلی است که منجر به اصلاح سریع می‌شود. افزایش اخیر بیت کوین، MVRV را به 7.3% و تشکیل یک بالاترین سطح محلی، نشان داد که سرمایه گذاران به دلیل عدم اطمینان در بازارهای جهانی به دلیل جنگ بین روسیه و اوکراین، به سرعت سود خود را ثبت می کنند.

BTC 30-day MVRV

در حالی که این شاخص‌ها برای تحلیل چشم‌انداز کوتاه‌مدت دقیق هستند، شاخص عرضه در بورس می‌تواند برای تعیین سلامت کلی سرمایه‌گذاران/ دارندگان بلندمدت استفاده شود. تعداد کل بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها از 2.64 میلیون به 2.05 میلیون در سال گذشته کاهش یافته است.

تقریباً 590000 توکن بیت کوین از صرافی ها خارج شده و به کیف پول های ذخیره سازی سرد یا پلتفرم های سودآور منتقل شده اند، که نشان می دهد این دارندگان به آینده بیت کوین خوش بین هستند و احتمال فروش کمتری دارند.

BTC supply on exchanges

در حالی که همه چیز برای قیمت بیت کوین نسبتا امن به نظر می رسد، شکست منطقه تقاضای 36698 دلار به 38889 دلار تهدیدی جدی برای افزایش قیمت خواهد بود. در این حالت، اگر BTC یک کندل هفتگی زیر 39481 دلار ایجاد کند، پایین‌ترین قیمت را ایجاد می‌کند و به ادامه روند نزولی اشاره می‌کند.

در این شرایط، بیت کوین ممکن است تا 29100 دلار سقوط کند، جایی که مقدار زیادی از نقدینگی توقف فروش در زیر آن وجود دارد. این ممکن است بازارسازان را وادار کند که رمزارزهای بزرگ را برای اجرای زیر این سطح برای به دست آوردن توکن‌ها با تخفیف، از بین ببرند.

با این حال، بر اساس GIOM، سطح حمایت فوری از 11401 دلار به 35891 دلار گسترش می‌یابد، جایی که تقریباً 5.04 میلیون آدرس تقریباً 2.42 میلیون بیت کوین را با قیمت متوسط 22589 دلار خریداری کردند. بنابراین، تهدید یک اصلاح شدید به 22589 دلار نیز قابل قبول است، به خصوص اگر کشمکش بین روسیه و اوکراین تشدید شود و «هسته ای» شود.

منابع:https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-btc-bull-run-to-flourish-unhinged-beyond-52-000-202203040817

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.