رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

احتمال رشد صعودی در سال 2022 چقدر است.

قیمت بیت کوین در حوالی سطح 40000 دلار نشانه هایی از یک بازگشت قوی را نشان می دهد.

معیارهای روی زنجیره از دیدگاه بلندمدت به چشم‌انداز صعودی عظیم اشاره می‌کنند.

برای سناریوی کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، بیت کوین احتمالاً تا 50000 دلار افزایش می‌یابد.

قیمت بیت کوین در سطحی قرار می گیرد که احتمالاً منجر به صعود سریع به سطوح کلیدی می شود. معیارهای روی زنجیره همچنین احتمال افزایش فشار خرید را نشان می دهد که در صورت غلبه بر یک سری موانع، می تواند یک روند صعودی تمام عیار را آغاز کند.

قیمت بیت کوین و دیدگاه های تکنیکال صعودی

قیمت بیت کوین از 4 آوریل 17 درصد سقوط کرده است و در حال حاضر از میانگین حرکتی 200 روزه در 39506 دلار جهش کرده است. این نوسان نزولی یک رویداد نزولی بزرگ بود زیرا BTC به زیر تلاقی صعودی بین میانگین حرکتی های 50 روزه و 100 روزه سقوط کرد.

همانطور که مشاهده می شود، نوسانات پایین میانگین حرکتی 200 روزه را نقض کرده اند و بدنه این کندل ها در بالای آنها بسته شده است. بنابراین، سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار یک نزول جزئی با بهبودی سریع را قبل از چرخش داشته باشند.

جهش از میانگین 200 روزه احتمالاً باعث ایجاد یک بازگشت کامل می شود که BTC را مجبور می کند بر میانگین های 50 روزه و 100 روزه غلبه کند و بازه سالانه 46198 دلار را نشان دهد. این حرکت باعث افزایش شدید فشار خرید می شود. از این رو، روند صعودی بیت کوین را می توان در بازه سالانه محدود کرد، اما در برخی موارد، ارز دیجیتال بزرگ می تواند میانگین 200 روزه را با قیمت 48169 دلار دوباره آزمایش کند.

BTC/USDT 1-day chart

در حالی که ممکن است اطلاعات تکنیکال فقط یک روند صعودی جزئی را برای قیمت بیت کوین نشان دهد، معیارهای روی زنجیره نشان دهنده آینده بسیار روشن تری هستند. دو مورد از شاخص‌های بیش از حد صعودی عبارتند از: عرضه در بورس و تغییر خالص موقعیت مبادله.

اولین اندیکاتور تعداد بیت کوین های نگهداری شده در نهادهای متمرکز را ردیابی می کند و در صورت بروز مشکل می تواند به عنوان تخمین فشار فروش عمل کند. به طور معمول، افزایش در این معیار اغلب منجر به فروش می شود. با این حال، برای بیت کوین، این شاخص از مارس 2020 روند نزولی داشته است.

تعداد کل بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها به 1.91 میلیون کاهش یافته است، سطحی که آخرین بار در 6 دسامبر 2018 مشاهده شد، که نشان می دهد سرمایه گذاران از عملکرد قیمت بیت کوین اطمینان دارند.

BTC supply on exchanges

رشد بیشتر، نشانگر تغییر موقعیت خالص مبادلات است که تغییرات 30 روزه بیت کوین های نگهداری شده در کیف پول های صرافی را ردیابی می کند. از مارس 2022، نزدیک به 100000 بیت کوین صرافی ها را ترک کرده اند. علاوه بر این، چنین میزان خروج تنها پنج بار در تاریخ ده ساله بیت کوین مشاهده شده است.

همه اینها نشان می دهد که سرمایه گذاران روی عملکرد بهتر کریپتو بزرگ در یک بازه زمانی طولانی تر شرط بندی می کنند.

BTC exchange net position change

نشان دادن یک چشم انداز صعودی مشابه برای قیمت بیت کوین، توزیع عرضه بر اساس تعادل آدرس ها است. این شاخص نشان می دهد که افزایش خالص نهنگ هایی که بین 100000 تا 1000000 بیت کوین دارند از 2.93 درصد در دسامبر 2021 به 3.47 درصد تا زمان نگارش این مقاله رسیده است. این افزایش در انباشت آشکارترین شاخصی است که قصد سرمایه گذاران نهادی را نشان می دهد.

BTC supply distribution chart

یک تحلیلگر محبوب زنجیره ای با نام صفحه نمایش “TechDev” در توییتی اعلام کرد که بازار در یک دوره اصلاحی یک ساله بوده است و احتمال یک حرکت قوی وجود دارد. او توضیح می‌دهد که سیگنال‌های خرید عمده در جبهه‌های مختلف ظاهر می‌شوند.

اولین و واضح ترین نشانه، چرخش صعودی و ری‌تست میانگین حرکتی 100 روزه است. جالب اینجاست که تنظیمات مشابهی قبل از شروع روند صعودی در سال 2017 مشاهده شد که به سیگنال اخیر وزن اضافه کرد.

علاوه بر این، ارزش بازار آلتکوین از نوار میانگین متحرک نمایی “EMA” نیز عبور کرده و در حال حاضر در حال ری‌تست آن است. مجدداً، تنظیمات مشابهی در سال 2017 مشاهده شد، قبل از اینکه آلتکوین ها شاهد یک رالی عظیم باشند.

در نهایت، شاخص دلار “DXY” نیز به بالاترین سطح محلی نزدیک می‌شود، که ساختاری آشنا قبل از شروع دوره 2017 بود. همراه با رویکرد عملی فدرال رزرو در افزایش نرخ های بهره، مطمئناً یک اصلاح در DXY وجود دارد که راه را برای چرخش سرمایه به دارایی های سخت مانند بیت کوین هموار می کند.

TechDev’s case for a bull run

در مجموع، به نظر می‌رسد قیمت بیت‌کوین کاملاً برای شروع یک رالی عظیم گاوی قرار گرفته است و شاخص‌های زنجیره‌ای فعالانه از این چشم‌انداز حمایت می‌کنند. با این حال، بسته شدن شمعدان روزانه زیر سطح حمایت 34752 دلار، اطمینان حاصل می کند که بیت کوین پایین تر خواهد بود. چنین توسعه ای می تواند باعث سقوط برای جستجوی سطوح حمایتی پایدار شود. بنابراین، سرمایه‌گذاران باید از توقف‌های فروش موجود در زیر سطح 30000 دلار آگاه باشند، زیرا ممکن است بیت‌کوین پایین‌تر سقوط کند تا این نقدینگی را قبل از شروع راه صعودی در سال 2022 کاهش دهد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-what-are-the-odds-for-a-2022-bull-run-202204150519

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.