رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • فروشنده‌ها در میان چرخش قریب الوقوع فدرال رزرو گیر کرده اند.
  • تورم ایالات متحده سرانجام در اکتبر شروع به کاهش کرد و تمایل به ریسک را تحریک کرد.
  • فعالان بازار اکنون می توانند به داده های رشد منطقه یورو توجه کنند.
  • حرکت صعودی EURUSD قرار است تا هفته آینده ادامه یابد.

جفت یورو دلار در روز جمعه به 1.0323 صعود کرد که بالاترین سطح از اوایل آگوست بود، تا هفته را نه چندان دور به پایان برساند. دلار آمریکا هفته را در حالی آغاز کرد که یک گزارش تشویقی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی “NFP” از جمعه گذشته، حال و هوای بازار را بهبود بخشید و سرمایه‌گذاران به آرامی روی یک محور بالقوه فدرال رزرو شرط‌بندی کردند. در طول نیمه اول هفته، دلار آمریکا تحت فشار باقی ماند، اما علاقه گمانه زنی ها در آستانه انتشار داده های سطح اول بسیار محتاطانه بود.

اشاره‌ی شاخص قیمت مصرف کننده به چرخش فدرال

ایالات متحده روز پنجشنبه از شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” اکتبر رونمایی کرد و این ارقام بازارهای مالی را شوکه کرد. CPI با سرعت سالانه 7.7 درصد رشد کرد، بسیار کمتر از 8.2 درصد قبلی و 8 درصد مورد انتظار. تورم اصلی، بدون احتساب قیمت های بی ثبات مواد غذایی و انرژی، به 6.3 درصد سالانه کاهش یافت. علائم کاهش تورم پس از رسیدن به اوج چند ساله 9.1 درصدی در ژوئن سال جاری، جریان های ریسکی را تحریک کرد، زیرا بر اساس ابزار CME Group FedWatch، احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره در حال حاضر به 85.4 درصد رسیده است.

دلار آمریکا با افزایش شدید بازارهای سهام سقوط کرد و میانگین صنعتی داوجونز در روز پنجشنبه 1201 واحد افزایش یافت. S&P500 و Nasdaq هر کدام بیش از 5 درصد افزایش یافتند و روند صعودی خود را تا روز جمعه ادامه دادند و بر دلار آمریکا فشار بیشتری وارد کردند. EURUSD به عنوان واکنشی فوری به این خبر به بالای 1.0100 جهش کرد و حرکت مثبت پیش از بسته شدن هفتگی را در بحبوحه قدرت پایدار ایجاد شده در سهام افزایش داد.

اخبار متفاوت برای یورو

هر آنچه در اروپا اتفاق افتاد توسط بازیگران بازار نادیده گرفته شد. با این حال، شایان ذکر است که خرده‌فروشی منطقه یورو در ماه سپتامبر 0.4 درصد افزایش یافت و 0.6 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت که بهتر از پیش‌بینی‌ها بود. علاوه بر این، آلمان تخمین نهایی تورم CPI اکتبر را منتشر کرد که 10.4 درصد سالانه تایید شد.

یورو از خلق و خوی خوب ناشی از اخبار امدادی سود برد و روند صعودی خود را در روز جمعه به سمت بالاترین سطح چند ماهه بالا برد. فروشنده‌های یورو همچنین از مذاکرات بازار که نشان می دهد روسیه می تواند مذاکرات صلح با اوکراین را پس از اینکه مسکو شهر خرسون را رها کرد، آغاز کند، استقبال کردند.

رالی پنجشنبه EURUSD کمی منطقی تر از ادامه روز جمعه بود. بازار به وضوح قیمت گذاری را در محور فدرال رزرو انجام نداده است، و جالب است که ببینیم این در چه سطح مختلف رخ می دهد.

هفته آینده ارقام جالبی به همراه خواهد داشت. منطقه یورو تخمین اولیه تولید ناخالص داخلی “GDP” سه ماهه سوم را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود رشد سه ماهه 0.2 درصدی داشته باشد. به غیر از آن، ایالات متحده فروش خرده فروشی اکتبر را منتشر خواهد کرد، در حالی که آلمان از نظرسنجی نوامبر ZEW رونمایی خواهد کرد.

calender
رویداد های مهم برای جفت ارز EUR/USD در هفته‌ی جاری

چشم انداز تکنیکال EURUSD

نمودار روزانه نشان می‌دهد که شاخص‌های تکنیکال شیب‌های صعودی خود را در نزدیکی سطوح خرید بیش از حد بدون نشانه‌هایی از فرسودگی صعودی حفظ کرده اند. در همان زمان، این جفت به خوبی بالاتر از میانگین 100 و 20 روزه خود قرار گرفت، که نشان از شروع قدرت گیری خریداران هست. میانگین 200 روزه یک سطح مقاومت دینامیکی را ارائه می دهد که در حال حاضر در حدود 1.0440 است.

اوج های ماهانه قبلی در 1.0180/90 اکنون بسیار مهم است. اگر جفت بالاتر از چنین منطقه قیمتی باقی بماند، جهش ها به سمت بالا باقی خواهد ماند. فراتر از 1.0365، سطح مقاومت فوری می تواند به سمت منطقه قیمتی 1.0440 ادامه یابد. سطح حمایت را می توان در 1.0250 و 1.0190 پیدا کرد و پس از آن منطقه قیمت 1.0100 قرار گرفت.

EURUSD technical outlook
چارت تحلیل تکنیکال جفت ارز EUR/USD

نظرسنجی احساسی EURUSD

نظرسنجی FXStreet Forecast نشان می دهد که کارشناسان تحت تأثیر شرایط قرار گرفته اند. جفت EURUSD به طور متوسط کمتر از سطح فعلی پیش بینی می شود، زیرا آخرین CPI ایالات متحده پیش بینی بانک ها را ترک کرد.

با این حال، تغییر تساوی در نمودار کلی مشخص است، زیرا میانگین حرکتی به شدت بالاتر رفته است. تحلیلگران به‌روزرسانی شده پیش‌بینی می‌کنند که این جفت در چشم‌انداز ماهانه به سمت منطقه 1.0500 بهبود می‌یابد و در نمای طولانی‌تر شرط‌بندی بیشتری برای سطوح حتی بالاتر می‌برد.

EURUSD sentiment poll
نظرسنجی احساسی جفت ارز EUR/USD

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eurusd-weekly-forecast-bulls-in-charge-amid-federal-reserves-imminent-pivot-202211111520

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.