رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

3 روش برای رفع عادت های بد در معامله گری

اگر این شانس را داشته اید که معاملات گذشته خود را در ژورنال معاملاتی خود مرور کنید، احتمالاً می توانید چند عادت بد که مانع ترید صحیح شما می شوند را مشخص کنید.

اگر ژورنال معاملاتی شما مملو از عادت های بد معاملاتی است، کاملا عادی هست. چیزی های که شبیه به عادات بد به نظر می رسند و احساس می کند ممکن است مشکلات اساسی در شما و یا استراتژی شما باشد بعضا فقط یک مشکل هست که به روش های مختلف ظاهر می شود.

قبل از شروع مقابله با تمام آن عادت های بد، سعی کنید دریابید که آیا این ویژگی مشترک در بین کدام الگوهای رفتاری مشکل ساز به وجود می آیند.

البته، این کافی نیست که شما مانع اصلی خود را در تریدهایتان شناسایی کنید. شما باید آن را تغییر دهید در اینجا ما چند پیشنهاد برای این موضوع داریم:

2809531 2809531

1. صحبت و فکر با صدای بلند

یک راه عالی برای شروع حمله به عادات بد خود این است که آنها را در زمان وقوع پیدا کنید. برای بسیاری از معامله گران، فکر کردن با صدای بلند کمک می کند، اگر با این کار مشکل ندارید میتوانید در حین تریدها با صدای بلند با خودتان حرف بزنید، نترسید به کسی که در حال پول در آوردن هست دیوانه نمیگن!

به عنوان مثال، یک تریدر متوجه می شود که بیشتر نگران زیان های هست که هنوز اتفاق نیافتادن پس به جای تمرکز بر فرآیند معاملاتی و رفتار بازار روی “اگر از این ترید هم زیان کنم چی میشود؟” تمرکز میکنید. شاید اگر این رو بلند تر بگویید به عنوان سوم شخص می شنوید و دنبال راه حل آن می گردید. چون مشکلی اگر نیست، پس دنبال راه حل هم نیستید.

2. تفکرات خود را بنویسید

اگر در حین معامله کردن عادت ندارید با صدای بلند فکر کنید (یا نمی خواهید در مکان عمومی و یا کنار دوستانتان و آشنایان غیر نرمال به نظر برسید)، می توانید افکار خود را یادداشت کنید.

این ممکن است فقط چند دقیقه از زمان بازی با چارت شما را بگیرد، اما نوشتن افکار و احساسات شما تاثیری خیلی زیادی بر دید سوم شخصی بر روی خودتان دارد و شما را به حالتی که صحبت کردن با صدای بلند هست سوق میدهد.

به هر حال، وقتی می‌بینید که در حال نوشتن “چرا قیمت پایین می آید؟” هستید در حالی که دنبال گرفتن موقعیت خرید بودید، شاید یک تجدید نظر درتصمیات خود داشته باشید و چارت را دوباره چک کنید.

greed is always one of the bad trading mistakes greed is always one of the bad trading mistakes

3. در صورت لزوم دور شوید

خوب الان هنگامی را که یک عادت بد ظاهر می شود شناسایی کردید، قدم بعدی این است که به صورت جدی سعی کنید آن را حذف کنید.

برخی از معامله گران هنگام تجربه معاملات تکراری و یا حالتی که قبلا تکرار شده به صفحه نمایش خود نگاه می کنند و با همان احساسات تکراری به خرابکاری خود ادامه میدهند، در حالی که برخی دیگر به طور کلی میز معاملات خود را ترک می کنند یا صفحه را میبندند تا برای مدتی فعالیت های غیرمرتبط با معاملات انجام دهند چون می داند با ادامه دادن به همین کار، خود را در معرض تکرار همان اشتباهات قرار می گیرند، در زمان درست فاصله گرفتن از چارت یک مهارت نجات دهنده هست.

البته برنامه این عمل کاملاً به شما بستگی دارد. شما حتی می توانید در موبایل خود بازی کنید یا اگر بخواهید مدیتیشن کنید یا اصلا بخوابید، هر کاری که شما را از افکارتان در این زمان به خصوص جدا کند کامله به جا هست.

فقط بدانید که مقابله با موانع معاملاتی همیشه نیازمند تلاش و تغییر است، اما این ها قطعاً هزینه کمی برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای است.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.