رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

3 مانع رایج در معامله گری و نحوه غلبه بر آنها

در هنگام ترید، انتظار می رود چالش هایی وجود داشته باشد، اما آیا هر یک از این ها به اندازه ای بزرگ هستند که به موانع راه برای شما تبدیل شود؟

در اینجا برخی از موانع رایج در مقابل سودده ی و نحوه غلبه بر آنها آورده شده:

1. سرمایه ناکافی

یکی از اولین موانع در معامله‌گری برای بسیاری، کمبود سرمایه مالی برای قرار دادن در یک حساب معاملاتی لایو است. درست هست شاید درآمد خوبی هم داشته باشید ولی این همیشه سرمایه کافی برای ترید را تضمین نمی کند.

به هر حال، شما فقط باید پولی را معامله کنید که می توانید از دست بدهید، در حالی که در عین حال آنقدر نباید کم باشد که حساب شما به سختی بتواند جان سالم به در ببرد.

با سرمایه ناکافی، ممکن است مستعد افزایش اهرم و یا معامله بیش از حد فقط برای به دست آوردن بازده قابل قبول باشید. همچنین ممکن است از نظر احساسی بیشتر تحت تاثیر نوسانات بازار قرار بگیرید.

اگر هنوز سرمایه کافی برای معامله ندارید، همیشه می توانید با یک حساب دمو شروع کنید تا سرمایه ای کافی را فراهم کنید و اگر قصد دارید به صورت تمام وقت معامله کنید، مطمئن شوید که حداقل تا یک سال آینده هزینه های زندگی خود را فراهم کرده اید تا اگر اوضاع خوب پیش نرفت استرس آن را هم نداشته باشید.

البته، با پایین نگه داشتن هزینه های زندگی و یا اختصاص بخشی از درآمد معمولی خود به ایجاد حساب معاملاتی یا حتی انجام کارهای جانبی که می تواند فشار مالی را کاهش دهد نیز می تواند کمک می کند و فراموش نکنید همیشه درصدی انتظار داشته باشید نه دلاری!

first picture

2. ناتوانی در کنار گذاشتن تعصبات

یکی دیگر از موانع رایج موفقیت در معامله‌گری، دشواری کار زمان پا فشاری بر تصمیمات است.

داشتن سوگیری لزوما چیز بدی نیست، اما غرق شدن در آن می‌تواند توانایی شما را در تحلیل بازارها و تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خوب مختل کند.

از جمله این موارد تعصب در روندگیری، تعصب در تاییدیه ورود، تعصب برای یک ترید، تعصب در جهت اخبار و فاندامنتال و خیلی تعصبات دیگر. خیلی است، می دانم!

برای غلبه بر این مانع، می توانید به خود یادآوری کنید که بر اساس احتمالات باید فکر کنید.درست هست گفتن این کار بسیار ساده تر از انجام آن است زیرا این طرز فکر از طریق تجربه رشد می کند و درک درست آن در اصل کل زندگی معاملاتی شما را تشکیل میدهد.

یکی از راه‌های پیشرفت سریع در این مورد، مطالعه کتاب‌های معاملاتی و استفاده از تجربیات افرادی هست که در این بازارها مشغول هستند، حتی یاد گیری یک کلمه از کسی یا کتابی میتواند به رشد شما سرعت بخشد.

second picture

3. عدم تمرکز

مانند بسیاری از کارها و تلاش‌ها، نداشتن تمرکز کافی می‌تواند مانع بزرگی برای دستیابی به موفقیت باشد.

معامله گری یک ماراتن است و نه یک دوی سرعت این رو همیشه گفتیم، به این معنی که شما باید ذهن خود را طوری تنظیم کنید که زمان و انرژی خود را به یادگیری و بهبود خودتان اختصاص دهید.

برخلاف آنچه که در فضای مجازی هست، در معامله‌گری همه چیز زرق و برق و جذاب نیست. معامله گران در قایق تفریحی خود از خواب بیدار نمی شوند، شامپاین نمی نوشند و بعد یهو حساب های خود را دو برابر نمی کنند.

معامله گری شامل صرف زمان در چارت، جمع‌آوری داده‌های مختلف، انجام تحلیل ها و سناریو های فراوان برای گرفتن جهت بازار، ثبت تصمیمات معاملاتی در ژونال و ردیابی مشکلات و رفع آنها است.

علاوه بر این یادگیری اصول اولیه، درک بازارهای مختلف و تست استراتژی های گوناگون هست. معامله گری نیاز به تعهد دارد!

اگر کمبود تمرکز چیزی است که با آن دست و پنجه نرم می کنید، سعی کنید ابتدا از چیزهای کوچک شروع کنید و آن را ساده نگه دارید.

یک استراتژی و یک چارت را انتخاب کنید و قبل از هر کاری، آن را برای حداقل 30 معامله تست کنید. دو یا سه قانون ساده برای رعایت کردن ایجاد کنید. ابتدا فقط روی یک بازار تمرکز کنید قبل از اینکه سراغ روش دیگری بروید تکرار کنید و نتایج را ثبت کنید.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.