رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

5 نکته برای حفظ سوددهی در معامله گری

زمانی که بازار بر وفق مراد هست و همه چیز دست به دست هم میدهند تا مسیر تریدهاتون با سرعت زیادی به مقصد برسه، یک دفعه مشکلی به وجود میاید، بعضا به راحتی از برنامه معاملاتی خود صرف نظر می کنید تا سودهایتان را به حداکثر برسانید.

اگر نظم یا دیسپلین محکمی نداشته باشید، در بهترین حالت همه سودهاتون را از دست میدهید. حتی ممکن است کل حساب خود را به دلیل تصمیمات معاملاتی بد از دست بدهید!

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا در زمان سوددهی بتوانید استمرار داشته باشید:

1. برای سودآور شدن در این بازی نیازی به نمایش نیست

این وسوسه انگیز است که داستان سود دهی چند هزار دلاری خود را با دوستان اینستگرامی به اشتراک بگذارید، اما به یاد داشته باشید که برای سودآوری در درازمدت نیازی به کسب درآمدهای خیلی بالا و یا معامله در همه شاخص ها و جفت ارزها ندارید.

معامله کردن در بازاری که داخلش موفق هستید را ادامه دهید دنبال هیجانات اضافی در چارت های جدید نباشید. اگر فرآیند معاملاتی خود را به درستی انجام دهید و ریسک های خود را مدیریت کنید، فرصت های دیگری به وجود خواهید آورد که شما را به طور مستمر سودآور نگه می دارد. سود، سود هست فرقی نمیکند کجا باشد.

losingtrades losingtrades

2. معاملات سودده می تواند به اندازه معاملات زیان ده به معامله گران آسیب برساند

اعتماد بیش از حد ناشی از بردهای پیاپی در معاملات می تواند شما را وسوسه کند که از انجام فرآیندهایی که در وهله اول به شما کمک کرده اند سود ده باشید، دست بردارید.

ژورنال معاملاتی خود را برای عادت هایی که باید انجام دهید و تصمیماتی که باید از آنها اجتناب کنید پر کنید و آنها را در برنامه معاملاتی خود بگنجانید.

3. معامله‌گری یک ماراتن است و نه یک دو سرعت

ترید کردن یک تلاش با عملکرد بالا است که نیاز به تمرکز و هوشیاری دارد.

اگر تمام روز را پای چارت به دنبال علامت گذاری روی آن و کسب سود بیشتر ازش هستید حتما خسته خواهید شد و نمیتوانید همیشه به این کار ادامه دهید.

همیشه در اوج پشت چارت بشینید. مراقب ذهن و بدن خود باشید. خوب غذا بخورید و به اندازه کافی بخوابید و ورزش کنید تا مرتکب اشتباهات انسانی نشوید.

shutterstock 1756116146 shutterstock 1756116146

4. بازار به تحلیل شما اهمیتی نمی دهد

فقط به این دلیل که بازار به تحلیل‌هایتان روی خوش نشان داده، به این معنا نیست که قیمت همیشه مطابق میل شما خواهد بود.

عملکرد قیمت مجموع تصمیمات هزاران تریدر، چه سازمانی، چه بانکی و چه شخصی است، که شما را نمی شناسند.

بازار همیشه می تواند بر خلاف ترید شما باشد. مطمئن شوید که با مدیریت مستمر سرمایه و ریسک کردن فقط چیزی که توانایی از دست دادن آن را دارید، وارد ترید شوید.

5. شما مسئول تصمیمات خود هستید

معامله گرانی که مسئولیت سودها و زیان ها خود را بر عهده می گیرند می دانند که عملکرد حساب آنها محصول سیستم معاملاتی آنهاست و اینکه چقدر برنامه خود را به خوبی اجرا کرده اند.

تریدرهای موفق با این سبک به قضیه نگاه میکنند:

  • “من استاپ خوردم و یک زیان تعریف شده گرفتم چون از اینجا به بعدش تحلیل قبلی من نقض میشد”
  • “من درست پیش نرفتم و ضررهای کوچک خود را به ضررهای بزرگ تبدیل کردم زیرا نمی خواستم اشتباهم رو قبول کنم”
  • “ترید سوده من سربه سر بسته شد، زیرا برای ریسک:ریوارد یک به یک برنامه ریزی نکرده بودم.”

بنابراین، چیزی به اسم بد شانسی یا خوش شانسی در کار نیست، هیچ کسی دنبال برنده یا بازنده نمیگردد. هر چه زودتر مسئولیت تصمیمات خود را بپذیرید، زودتر می توانید عادت های بد معاملاتی را کنار بگذارید و سیستم معاملاتی خود را برای به دست آوردن سودهای باثبات تر اصلاح کنید.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.