رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

چشم انداز تکنیکال روند صعودی در هفته

  • طلا به سمت شمال چرخید و ضررهای هفته قبل را پاک کرد.
  • تصویر تکنیکال نشان می دهد که XAUUSD می تواند 2000 دلار را در کوتاه مدت تست کند.
  • بازارها احتمالا در نیمه دوم هفته آینده متلاطم خواهند شد.

با کاهش ارزش دلار آمریکا USD در کنار بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، طلا شتاب صعودی داشت و بیش از 2.5 درصد افزایش یافت. سند اقتصادی هفته آینده هیچ رویداد اقتصادی کلان مهمی را ارائه نخواهد کرد و شرکت کنندگان می توانند برای فرصت های معاملاتی، تکنیکال XAUUSD را تماشا کنند.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

در غیاب انتشار داده های سطح بالا، طلا موفق شد روز دوشنبه یک اصلاح تکنیکال صعودی انجام دهد زیرا فروشندگان سود خود را پس از تست میانگین حرکت 200 روزه SMA زیر 1940 دلار، برداشت کردند.

روز سه‌شنبه، طلا شتاب صعودی گرفت و به بیش از 1970 دلار رسید. اداره آمار کار “BLS” گزارش داد که تورم در ایالات متحده که با تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” اندازه گیری می شود، از 3.7 درصد در سپتامبر به 3.2 درصد در ماه اکتبر به سالانه کاهش یافت. شاخص CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات انرژی و مواد غذایی را در نظر نمی‌گیرد، در مدت مشابه 4 درصد افزایش یافت که اندکی نسبت به افزایش 4.1 درصدی ثبت شده در سپتامبر کاهش یافت. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 3 درصد پس از داده های تورم ملایم کاهش یافت و به زیر 4.5 درصد رسید، در حالی که دلار تحت فشار شدید فروش قرار گرفت. به نوبه خود، XAUUSD بیش از 1 درصد در روز افزایش یافت.

اداره آمار ایالات متحده در روز چهارشنبه گزارش داد که خرده فروشی در ایالات متحده در ماه اکتبر 0.1٪ به صورت ماهانه کاهش یافته است. این گزارش بهتر از انتظار بازار برای انقباض 0.3 درصدی بود و به تثبیت دلار در پی کاهش شدید روز قبل کمک کرد. با این حال، داده‌های روز پنج‌شنبه نشان داد که تعداد درخواست‌های اولین بار برای دریافت مزایای بیکاری در هفته منتهی به 11 نوامبر از 218،000 به 231,000 افزایش یافت و به طلا اجازه نداد تا بهبودی خود را تمدید کند. علاوه بر این، فدرال رزرو  اعلام کرد که تولید صنعتی در ماه اکتبر 0.6 درصد کاهش یافته است. پس از اقدام متلاطم روز چهارشنبه، طلا دوباره قدرت خود را به دست آورد و به سمت 1980 دلار پیش رفت.

از آنجایی که بازدهی خزانه داری آمریکا در آخرین روز معاملاتی هفته به کاهش خود ادامه داد، طلا حرکت صعودی خود را حفظ کرد و به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته بالای 1990 دلار رسید. رویترز گزارش داد که فیلیپ جفرسون، معاون فدرال رزرو به یک سناتور آمریکایی گفت که روند کاهش ترازنامه پایان قریب‌الوقوعی ندارد. جفرسون در پاسخ به ریک اسکات، سناتور جمهوریخواه ایالات متحده، که مجموعه ای از سوالات را در رابطه با بانک مرکزی مطرح کرد، نوشت: «بر اساس مفروضات قابل قبول، اندازه ترازنامه می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد قبل از اینکه ذخایر به سطح مطابق با چارچوب عملیاتی ذخایر فراوان برسد.

در همین حال، دینامیک سمت تقاضا نیز باعث افزایش قیمت طلا در این هفته شد. رویترز گزارش داد: «خریداران هندی این هفته با خرید طلا در هفته جشنواره دیوالی در این کشور، قیمت‌های محلی بالا را کاهش دادند، در حالی که پس از ادامه انباشت طلا توسط خریداران برتر، هزینه های حق بیمه چین همچنان بالا بود.

هفته بعد چه اتفاقی می‌افتد؟

فدرال رزرو روز سه شنبه صورتجلسه جلسه سیاست گذاری 31 اکتبر تا 1 نوامبر را منتشر خواهد کرد. بعید است که فعالان بازار به این انتشار توجه کنند، زیرا تمرکز از قبل به زمان بندی احتمالی چرخش سیاست فدرال رزرو در سال آینده معطوف شده است. با توجه به ابزار FedWatch Group CME، هیچ تغییری در نرخ بهره در ماه دسامبر تقریباً به طور کامل قیمت گذاری شده است و بازارها با احتمال کمتر از 15 درصد می بینند که نرخ سیاست تا ژوئن سال آینده در 5.25٪ -5.5٪ باقی بماند.

سفارشات کالاهای بادوام اکتبر در فهرست اقتصادی ایالات متحده در روز چهارشنبه همراه با داده های هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری نشان داده می شود. واکنش بازار به این ارقام می‌تواند ساده باشد، با اعداد بدتر از پیش‌بینی‌ها بر دلار آمریکا و ارقام قوی‌تر از آن حمایت می‌کنند.

بازارهای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده روز پنجشنبه به مناسبت تعطیلات روز شکرگزاری تعطیل خواهند بود. روز جمعه هر دو بازار نیم روز کار خواهند کرد.

S&P Global نظرسنجی های اولیه PMI تولید و خدمات را برای ماه نوامبر در روز جمعه منتشر خواهد کرد، اما احتمالاً در میان شرایط ناچیز معاملات، عملکرد بازار ضعیف باقی خواهد ماند.

سرمایه گذاران می توانند برای یافتن فرصت های جدید به پیشرفت های تکنیکال XAUUSD توجه زیادی داشته باشند.

تقویم اقتصادی

چشم انداز تکنیکال طلا

شاخص RSI در نمودار روزانه به 60 صعود کرد که نشان دهنده افزایش حرکت صعودی در چشم انداز کوتاه مدت است. در حالت صعودی، 2000 دلار “سطح روانی، سطح ایستا” به عنوان مقاومت فوری قبل از 2010 دلار سطح ایستا و 2040 دلار سطح ایستا قرار می گیرد.

میانگین حرکت ساده 20 روزه “SMA” حمایت دینامیک را در حدود 1975 دلار جلوتر از 1960 دلار “سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% آخرین روند صعودی” تشکیل می دهد. بسته شدن کندل روزانه پایین تر از آن می تواند فروشندگان را جذب کند و راه را برای کاهش بیشتر به سمت منطقه 1940-1930 دلاری باز کند، جایی که میانگین های 200 روزه، 100 روزه و 50 روزه همگرا هستند.

چشم انداز تکنیکال طلا

نظرسنجی پیش بینی طلا

نظرسنجی پیش بینی طلا

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-price-weekly-forecast-technical-outlook-turns-bullish-heading-into-thanksgiving-week-202311171358

ارسال نظر

پیش بینی هفتگی قیمت طلا - Top Pro Trader

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.