رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

2 دلیل برای اینکه چرا از برنامه معاملاتی خود پیروی نمی کنید

آیا تا به حال برنامه معاملاتی خود را کنار گذاشته اید؟ اگر نه، به هر حال باید این را بخوانید زیرا به احتمال زیاد دروغ می گویید!

dont trade alone dont trade alone

1. تقصیر شماست

آیا آن را به گردن شخصیت فردی خود می اندازید؟ یک لحظه جنون موقت داشتید؟ یا بهانه دارید که همه اینها فقط بخشی از معامله گری است؟

شاید واقعا حق با شماست عوامل زیادی وجود دارد که می تواند در عدم نظم و انضباط معاملاتی شما دخیل باشد. بسته به شخصیت، پیشینه، آموزش و تجربه شما در بازارهای معاملاتی، ممکن است در کنترل تمایلات خود برای عمل بر اساس برنامه مشکل داشته باشید.

برای برخی، پرشتاب عمل کردن در خونشان است. آنها در تمرکز مشکل دارند. آنها به راحتی خسته می شوند. آنها به دنبال هیجان های سریع هستند. برای برخی هم، نسنجیده عمل کردن با ضعف عاطفی مرتبط است. برخی از افراد آنقدر در کنترل احساسات خود مشکل دارند که از سر ناامیدی به صورت احساسی واکنش نشان می دهند.

شکست های موقت در معامله گری اجتناب ناپذیر است. هنگامی که تریدر احساساتی با یکی از این شکست ها روبرو می شود، بیش از حد مضطرب می شود و ممکن است یک ترید را با ترسی که از شکست دارد زودتر ببندد یا در یک حالت دیوانه وار، اشتباه معاملاتی بزرگی را مرتکب شود که به امید برگشت قیمت آن را تا آخر خط نگه دارد.

هیچ تریدری کامل نیست. هر معامله‌گری می‌تواند در مواقعی شوکه شود. مثلا، وقتی خسته هست یا درگیری ذهنی دارد در تمرکز کردن به مشکل بر میخورد.

به همان اندازه که ذهن خودآگاه شما به پایبندی به برنامه معاملاتی خود اهمیت می دهد، ضمیر ناخودآگاه شما یک جور دیگر فکر می کند: “چه کسی اهمیت می دهد؟ اصلا این برنامه رو خودم نوشتم، من فقط می‌خواهم این موضوع را حل کنم تا بتوانم آرامش داشته باشم”

وقتی از لحاظ روانی به ثبات نرسیده باشید و یا هنگامی که تا حد نهایی محدودیت تان به خود فشار آورده باشید، در تمرکز بر برنامه معاملاتی خود و رعایت آن با مشکل مواجه خواهید شد.

سایر معامله گران هم ممکن است مبتدی باشند یعنی تجربه ندارند. وقتی نمی دانید چه کاری انجام می دهید، نمی توانید انتظار داشته باشید که به یک برنامه معاملاتی پایبند باشید.

اگر تازه وارد هستید، اعتماد به نفس ندارید و احساس ناامنی می کنید. شما وقتی شروع به تردید میکنید نمی خواهید پول خود را به خطر بیندازید زیرا اعتقاد دارید برنامه معاملاتی خوبی ندارید، فکر می کنید معامله گران با تجربه روش های خاصی استفاده میکنند و این روش شما سودده نیست و نمی توانید مثل تریدرهای حرفه ای با برنامه عمل کنید.

pexels andrea piacqu pexels andrea piacqu

2. مقصر شما نیستید، مشکل از برنامه معاملاتی شماست.

شما نمی توانید به یک برنامه معاملاتی که نمی توانید آن را دنبال کنید، پایبند باشید.

هنگامی که یک برنامه معاملاتی ناقص دارید که در آن بخش‌های مهم نامشخص باقی مانده است، حتما در پیگیری آن با مشکل مواجه خواهید شد.

یک برنامه معاملاتی باید از استراتژی های ورود و خروج و مدیریت حین آن به وضوح و مشخص تعریف شده باشد. سیگنال هایی که نشان می دهد ترید چگونه پیش می رود نیز مهم هستند. اهمیت ترسیم واضح یک طرح معاملاتی را دست کم نگیرید!

معامله گر حرفه ای، معامله گر منضبط است. معامله گران منضبط به برنامه های معاملاتی پایبند هستند. آنها بر اساس احساساتشان عمل نمی کنند و برای همین خود را تغییر داده اند.

ضروری است دلایلی را که متوجه می‌شوید بر اساس آن ها معامله می‌کنید را شناسایی کنید. این می تواند در شخصیت فردی شما باشد یا ممکن است در برنامه معاملاتی شما باشد، اما هر چه که باشد، باید از این عوامل آگاهی پیدا کنید و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید.

هنگامی که عمل بر اساس خواسته ها، احساسات و انتظارات را کنار بگذارید، سودآورتر و پیوسته تر معامله خواهید کرد.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.