رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

3 راه برای کنترل اعتماد به نفس کاذب در معامله گری

بسیاری از ما درک می کنیم که حفظ خونسردی در میانه یک روند صعودی یا نزولی قوی، کلید سوددهی مستمر است.

مدیریت عملکرد معاملاتی و احساسات خود در زمان برنده شدن به همان اندازه که موقع زیان کردن باید خودتون رو کنترل کنید، مهم است.

هیچ چیز مانند یک سری برد پشت سر هم باعث نمی شود که یک تریدر احساس کند که دیگر شکست ناپذیر هست. اعتماد به نفس بیش از حد معمولاً با اعتقاد اغراق آمیز به مهارت های معاملاتی خود به وجود میاید.

اشتباه نگیرید اعتماد به نفس برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای یک نیاز اساسی است. ولی این که باور کنید معاملات شما بی عیب است و می تواند شما را به خدای معامله گری تبدیل کند و باعث شود فکر کنید همه چیز را در مورد بازارها می دانید و هیچ راهی برای شکست شما وجود ندارد، اکثرا با یک فاجهه به پایان میرسد.

معامله گران با اعتماد به نفس کاذب معمولاً مستعد انجام معامه با حجم بالاتر از قبل هستند و یا پس از استاپ خوردن دوباره سریع در همان جهت وارد ترید جدید می شوند، حتی اغلب اور ترید دارند.

پس چگونه خود را از این کارها دور نگه دارید؟ در اینجا چند پیشنهاد داریم:

1. ایده های معاملاتی خود را نقد کنید.

باید از خود بپرسید: “چه عواملی در بازار می تواند ایده معاملاتی من را باطل کند؟” یا “وقتی تریدام خلاف جهت من پیش رفت، چه کار خواهم کرد؟” همیشه چند طرح احتمالی را در نظر بگیرید.

از طریق این تمرین میتوانید آگاه شوید که ایده معاملاتی شما هیچ وقت ضد گلوله نیست!

2. قوانین ورود خود را کامل اجرا کنید.

معامله بیش از حد یکی از نشانه های اعتماد به نفس کاذب است. قبل از ورود به معامله، طرح معاملاتی خود را بررسی کنید.

آیا واکنش قیمت با معیارهای ورود شما کاملا مطابقت دارد؟ اگر نه، فقط به خاطر اینکه احساس میکنید که جهت بازار را می دانید ترید نکنید که اغلب دلیل آن معاملات قبلی شماست.

confident trader confident trader

3. زیان های خود را محدود کنید.

درست مانند نحوه تعیین استاپ لاس، در هر زمان که در یک سری باخت های پشت سر هم قرار می‌گیرید، تعیین سقف برای همه باخت‌ها نیز به همان اندازه مهم است که در هر ترید استاپ لاس تعیین میکنید.

وقتی بعد از بردن چند ترید متوالی شروع به باخت می کنید، این تمایل وجود دارد که به خود بگویید اشکالی ندارد زیرا به هر حال از سود بوده، هنوز پول زیادی هست. با این حال، خطر این است که دیگر به فرآیند معاملاتی خودتان پایبند نباشید، بنابراین مطمئن شوید که چقدر از بردهای خود را حاضرید از دست بدهید.

در نهایت، همه چیز به برنامه معاملاتی شما برمی گردد. بهترین راه برای جلوگیری از اعتماد به نفس کاذب، این است که برنامه معاملاتی خود را دقیق اجرا کنید و به آن پایبند باشید!

می دانیم که بردن حس خوبی دارد. بیشتر اوقات باعث می شود احساس کنیم شکست ناپذیر هستیم، هنگامی که شروع به این نوع تفکر کنید، در آن زمان است که معاملات غیر اصولی، بی‌دقت و هوسی به شما آسیب‌پذیر می‌رساند.

به خاطر داشته باشید که هدف شما به عنوان یک تریدر این است که به سود مستمر در بلند مدت برسید. پس با کنترل کردن نفس خود، بردهای خود را بپزیرید و ازشون رد شوید!

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.