رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

3 عامل تمرکز که بر عملکرد معاملاتی تریدر تاثیر می گذارد

ممکن است تا حالا متوجه این موضوع نشده باشید، اما تمرکزی که بر فعالیت‌های معاملاتی خود دارید، تأثیر زیادی بر پیشرفت شما خواهد داشت.

اگر می‌خواهید تأثیر تلاش‌های خود را به حداکثر برسانید، باید از این سه عنصر کلیدی تمرکز که ممکن است بر عملکرد شما تأثیر بگذارد آگاه باشید:

intensity of focus intensity of focus

1. شدت تمرکز

یک تریدر حواس پرت، یک تریدر بازنده است. میزان توجه شما به آنالیز بازار و حرکات چارت می تواند بر عملکرد معاملاتی شما تأثیر بگذارد.

اگر روی آنچه بازار به شما می‌گوید تمرکز نمی‌کنید و در عوض فقط به فکر سود و زیان آینده هستید، ممکن است نشانه‌هایی را که می‌توانستند سود شما را به حداکثر برسانند، از دست بدهید.

برای شروع تمرکز کردن فقط کافی هست به چیزهای دیگر فکر نکنید، اما اگر می‌خواهید همیشه تمرکز خود را حفظ کنید، باید یاد بگیرید که چگونه به آن چیزی که بازار نشان میدهد متمرکز بمانید نه چیزی که انتظار دارید.

2. دامنه تمرکز

اکثر مردم فکر می کنند که تمرکز به معنای ثابت ماندن بر روی یک موضوع و یا حواس جمعی روی یک کار خاص است. اما انسان‌ها ثابت کرده‌اند که می‌توان روی خیلی چیزها همزمان تمرکز کرد و در عین حال آن شدت مورد نیاز برای انجام موفقیت‌آمیز آن کار را حفظ کرد.

به عنوان مثال فوتبالیست ها را در نظر بگیرید. در طول بازی، آنها نه تنها به نحوه بازی خود تمرکز می‌کنند، بلکه به محل حضور هم تیمی‌هایشان، برنامه ای که به عنوان بازی تیمی باید انجام بدهند و همچنین جاگیری و بازی‌ تیم مقابل را نیز تحت نظر دارند.

اگر می‌خواهید به سود مستمر برسید، باید خود را آموزش دهید تا تمرکز خود را سریع و بدون از دست دادن شدت آن تغییر دهید. شما می توانید حواس خود را روی قیمت و چارت نگه دارید و همچنان بدانید که در بازه های زمانی بالاتر چه اتفاقی می افتد یا جفت ها و شاخص های مرتبط با این بازار در کجا قرار دارند.

how to study for long hours how to study for long hours

3. مدت زمان تمرکز

مانند عضلات بدن، قدرت اراده برای حفظ شدت تمرکز محدود است.

بعد از مدتی خسته می شویم و تمرکز خود را از دست می دهیم. برخی از معامله گران سعی میکنند با نادیده گرفتن این موضوع به کار خود ادامه دهند و وقتی به خودشان می آیند با تریدهای جنجالی روبرو می شوند، در حالی که برخی دیگر مانند یک حرفه ای یک نفس عمیق میکشند و از وضعیت خود با خبر می شوند، اگر نیاز بود یک استراحت کوچکی می کنند و تا پایان سشن با وقفه های کوتاه به حفظ تمرکز خود ادامه میدهند.

مهارت شما برای حفظ تمرکز به ویژه در تریدرهای کوتاه مدت یا اسکلپی خیلی مهم است. چهار ساعت معامله گری با تمرکز بالا خیلی سود آورتر از هشت ساعت معامله گری با تمرکز پایین هست.

خوشبختانه، این عادتی است که می توانید برای آن تمرین کنید. ابتدا باید عوامل حواس پرتی را حذف کنید و در لحظه حال بمانید. سپس، همان کاری را که بکنید که باید انجام بدهید!

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.