رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

5 عادت ساده برای مدیریت سرمایه در معامله گری

گم شدن در بازارهای معاملاتی بسیار آسان است. شما روی پلتفرم معاملاتی پشت چارت قرار می گیرید، سعی می کنید کمی پیپ بگیرید و در این فرآیند، بعضا ابتدایی ترین شیوه های مدیریت سرمایه و ریسک را فراموش می کنید.

در اینجا به پنج عادت روزمره ساده اشاره میکنیم تا در عمل به کمک شما بیایند:

1. تریدهای خود را دو باره، سه باره و حتی چهار باره بررسی کنید

کار با کامپیوتر یا موبایل انجام معاملات را برای معامله گران بسیار آسان کرده است. با این حال، به دلیل سهولت و سادگی ترید آنلاین، احتمال اوردرهای اشتباه نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بررسی دوباره، سه باره و حتی چهار باره سفارشات معاملاتی برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه انسانی بسیار مهم است.

مرور دستورات یا اردرهای خود را بخشی از روال  معاملاتی خود قرار دهید. فقط چند ثانیه از وقت شما را می گیرد!

verifymytrades banner verifymytrades banner

2. همیشه یک برنامه معاملاتی داشته باشید

شما فکر می کنید که همه تریدرها یک برنامه معاملاتی برای خود دارند ولی متأسفانه، بسیاری از معامله گران هنوز به صورت ناگهانی ترید می کنند.

معامله گرانی هستند که کاملاً بر اساس احساسات لحظه ای ترید می کنند و به طور غیراصولی و بدون فکر کردن وارد معاملات می شوند.

حداقل، باید برنامه ای برای ورود یا خروج از ترید های خود قبل از باز کردن آن داشته باشید شما با انجام این کار، واکنش‌های احساسی فاجعه‌بار به تغییرات نامطلوب قیمت را محدود می‌کنید.

3. به صورت پله ای در سود خارج شوید

یکی دیگر از روش‌های مدیریت سرمایه که معمولاً نادیده گرفته می‌شود، بستن برخی از سودهای انجام شده است، در حالی که قیمت هنوز به مقصد شما نرسیده.

می دانیم وسوسه انگیز است که یک روند با یک موقعیت کامل را تا ته بگیریم، اما برداشتن بخشی از سود ترید میتواند آن را از نوسانات پیش رو حفظ کند.

به هر حال، ضرب المثل “روند دوست شماست. تا زمانی که تغییر کند” را فراموش نکنید. اگر در اواسط راه مقداری از ترید خود را ببندید، حداقل ممکن است آن را با یک سود کوچک به پایان برسانید، چون احتمال دارد ناگهان همه چیز معکوس شود.

4. یک قدم از معامله‌گری کنار بکشید

آیا احساس می کنید که تریدهایتان خوب پیش نمی روند؟ آیا تحلیل‌های شما با شرایط الان بازار سازگار نیست؟

اگر به این سؤالات “بله” گفتید، احتمالاً فقط باید کمی از معامله گری فاصلع بگیرید.

آنچه در مورد دوری کامل از بازارها خوب است این است که از نظر احساسی در هیچ موقعیتی سرمایه گذاری نمی کنید یعنی روانتان درگیر نیست.

این معمولاً به شما امکان می‌دهد تا مضامین بازار و چارت را از زاویه جدید ببینید. و گاهی اوقات، یک وقفه کوچک یک روزه به شما کمک می کند تا متوجه شوید که در دو معامله اخیر چه اشتباهی انجام داده اید.

بنابراین یک قدم به عقب بردارید، سعی کنید برای مدتی در برابر فریب موقعیت های از دست رفته مقاومت کنید، و به احتمال زیاد با ذهنی تازه و یک برنامه معاملاتی بهبود یافته باز خواهید گشت.

5. پول خود را به طور منظم برداشت کنید

در حالی که تبدیل چند هزار دلار به یک حساب معاملاتی چند میلیون دلاری یک هدف درست و زیبایی هست، اما توصیه می شود مقداری از پول خود را به طور منظم برداشت کنید.

سرمایه اضافی معمولاً شما را در معرض تصمیمات لحظه ایی مانند معامله با حجم های بزرگتر یا اور ترید قرار می دهد. اگر قبل از استفاده از سرمایه هنوز ظرفیت این سرمایه را از لحاظ ذهنی در خود نساختید خیلی راحت از دستش میدهید.

مگر اینکه هدف معاملاتی شما مستلزم افزایش حجم یا تعداد تریدهای شما باشد، برداشت مقداری از پول و ذخیره آن تا زمانی که آمادگی ذهنی این سرمایه جدید ایجاد شود ریسک شما را محدود میکند.

علاوه بر این، آیا به اندازه کافی به شما گفته نشده که سودآور بودن مستلزم تمرکز شما بر روی فرآیند است نه بر سود؟

هر از گاهی مقداری از پول خود را بردارید. با شریک زندگی یا دوستان خود به تعطیلات بروید. برای خود چیزی فانتزی بخرید و از ثمره های زحمت های خود لذت ببرید.

ارسال نظر

topprotrader.com © 2024 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2024 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.